माओवादीका केन्द्रीयसहित ८ नेताकार्यकर्ता पक्राउ

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ मार्च, २०१९
काठमाडौं । नेत्र विक्रम चन्द नेतृत्वको नेकपा माओवादीका केन्द्रीय नेतासहित ८ जना कार्यकर्तालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । प्रहरीको विशेष व्युरोका अनुसार चन्द नेतृत्वको माओवादीका नेताहरुले ललितपुरको नख्खुमा रहेको एन सेल अगाडि विस्फोट गराएको सुचनाको आधारमा उनीहरुको खोजी तीव्र बनाएको थियो ।

यही क्रममा प्रहरीले माओवादीको मध्य कमाण्ड इञ्चार्ज हेमन्तप्रकाश ओलीसहित अन्य नेता तथा कार्यकर्तालाई काभ्रेबाट पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा धर्मराज राजबाहक, रामकृष्ण खतिवडा, शंकर अधिकारी, विजय श्रेष्ठ, ललित तामाङ, सञ्जीव कार्की, देव घिमिरे र लोकेन्द्र खड्का रहेका छन् ।

ओली माओवादीका तेश्रो बरियताका नेता रहेको बताइएको छ । पक्राउ परेकाहरु सबै माओवादीमा संलग्न रहेको बताइएको छ । प्रहरीको अपराध महाशाखा, विशेष ब्युरो र काभ्रे प्रहरीको संयुक्त टोलीको संयुक्त अपरेशनबाट उनीहरुलाई पक्राउ गर्न सफल भएको प्रहरीले जनाएको छ । पक्राउ परेका ओली नख्खुस्थित एनसेल कार्यालय अगाडि विस्फोट गराउने मुख्य योजनाकार रहेको बताइएको छ ।

उनकै नेतृत्वमा विभिन्न स्थानमा माओवादीले विस्फोट गराएको प्रहरी स्रोतको दाबी छ । उनलाई प्रहरीले कर्तव्य ज्यान मुद्दा चलाउने तयारी गरेको छ । उनले नेतृत्व गरेको विस्फोटका कारण ललितपुरको नख्खुमा १ जनाको मृत्यु भएको थियो भने अन्य ३ जना घाइते भएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
Nepal & Cyber Security Nepal & Cyber Security

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

Ravi Dhungel Nepal has seen a paradigm shift in...

कोरोना संक्रमणबाट भयभित बन्दै विश्व : कहाँ के भयो ? (विश्वभरको पछिल्लो अपडेटसहित) कोरोना संक्रमणबाट भयभित बन्दै विश्व : कहाँ के भयो ? (विश्वभरको पछिल्लो अपडेटसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१ मार्च, २०२०काठमाडौं । चीनको हुवेई प्रान्तबाट करिब साढे...

एक अभिभावकको शिक्षामन्त्रीलाई खुल्ला पत्र : यथास्थितिमा छोराछोरी विद्यालय पठाउन सक्दैनौं एक अभिभावकको शिक्षामन्त्रीलाई खुल्ला पत्र : यथास्थितिमा छोराछोरी विद्यालय पठाउन सक्दैनौं

२०७६ पुष २१ गते सोमबार

माननीय शिक्षा बिज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री गिरिराजमणी पोखरेल ज्यू,सिंहदरबार...

नेपालमा कोरोना :  ४२ पुगे संक्रमित, आजमात्रै ११ जना थपिए नेपालमा कोरोना : ४२ पुगे संक्रमित, आजमात्रै ११ जना थपिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४२...

Top