माओवादीका केन्द्रीयसहित ८ नेताकार्यकर्ता पक्राउ

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ मार्च, २०१९
काठमाडौं । नेत्र विक्रम चन्द नेतृत्वको नेकपा माओवादीका केन्द्रीय नेतासहित ८ जना कार्यकर्तालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । प्रहरीको विशेष व्युरोका अनुसार चन्द नेतृत्वको माओवादीका नेताहरुले ललितपुरको नख्खुमा रहेको एन सेल अगाडि विस्फोट गराएको सुचनाको आधारमा उनीहरुको खोजी तीव्र बनाएको थियो ।

यही क्रममा प्रहरीले माओवादीको मध्य कमाण्ड इञ्चार्ज हेमन्तप्रकाश ओलीसहित अन्य नेता तथा कार्यकर्तालाई काभ्रेबाट पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा धर्मराज राजबाहक, रामकृष्ण खतिवडा, शंकर अधिकारी, विजय श्रेष्ठ, ललित तामाङ, सञ्जीव कार्की, देव घिमिरे र लोकेन्द्र खड्का रहेका छन् ।

ओली माओवादीका तेश्रो बरियताका नेता रहेको बताइएको छ । पक्राउ परेकाहरु सबै माओवादीमा संलग्न रहेको बताइएको छ । प्रहरीको अपराध महाशाखा, विशेष ब्युरो र काभ्रे प्रहरीको संयुक्त टोलीको संयुक्त अपरेशनबाट उनीहरुलाई पक्राउ गर्न सफल भएको प्रहरीले जनाएको छ । पक्राउ परेका ओली नख्खुस्थित एनसेल कार्यालय अगाडि विस्फोट गराउने मुख्य योजनाकार रहेको बताइएको छ ।

उनकै नेतृत्वमा विभिन्न स्थानमा माओवादीले विस्फोट गराएको प्रहरी स्रोतको दाबी छ । उनलाई प्रहरीले कर्तव्य ज्यान मुद्दा चलाउने तयारी गरेको छ । उनले नेतृत्व गरेको विस्फोटका कारण ललितपुरको नख्खुमा १ जनाको मृत्यु भएको थियो भने अन्य ३ जना घाइते भएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
एकैसाथ आर्यघाटमा अस्ताय चलचिल क्षेत्रका ‘दुई नक्षत्र’ एकैसाथ आर्यघाटमा अस्ताय चलचिल क्षेत्रका ‘दुई नक्षत्र’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नेपाल चलचित्र क्षेत्रका दुई...

‘मृत्युपछि भौतिक शरीर अस्पताललाई दान’ : संस्कृतिबिद् दम्पत्तिको प्रेरणादायी घोषणा ‘मृत्युपछि भौतिक शरीर अस्पताललाई दान’ : संस्कृतिबिद् दम्पत्तिको प्रेरणादायी घोषणा

२०७८ मंशिर १६ गते बिहिबार

१२ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । मान्छेको मृत्यु भएपछि उसको भौतिक...

बेलायत, माल्टा र आयरल्याण्डबाट नेपालमा लगाइएको उडान प्रतिबन्ध हट्यो, सशर्त यात्रा गर्न अनुमति (विज्ञप्तिसहित) बेलायत, माल्टा र आयरल्याण्डबाट नेपालमा लगाइएको उडान प्रतिबन्ध हट्यो, सशर्त यात्रा गर्न अनुमति (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ जनवरी, २०२१वेस्टह्याम, लण्डन । कोरोना संक्रमण रोक्न भन्दै...

Top