साढे तीन महिनादेखि हिमालमा हराईरहेका सातै जनाको शव भेटियो

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २० गते शनिबार


०२ मे, २०२०
पोखरा । नेपाली सेनाले विगत साढे ३ महिना अघिदेखि कास्कीको अन्नपूर्ण क्षेत्रमा गएको हिमपहिरोमा परी हराईहरेका ७ जनाकै शव निकालेको छ । अन्नपूर्ण पदयात्राका क्रममा गएको हिम पहिरोमा परी हराईरहेका चार कोरियाली पर्यटक तथा उनका सहयोगका लागि गएका नेपाली गाईड तथा सहयोगीको शव नेपाली सेनाको रेस्क्यु विशेषज्ञको टोलीले हिउँबाट निकालेको हो । गत माघमा सो क्षेत्रमा एक्कासी गएको हिम पहिरोमा परी ४ कोरियाली पर्यटक र उनीहरुका ३ जना नेपाली सहयोगी हराईरहेका थिए ।

पछि हिमपहिरोमा परी उनीहरुको ज्यान गएको पुष्टि भएपनि हिउँ पन्छाएर शव निकाल्न सकिएको थिएन । तर नेपाली सेनाको विशेषज्ञहरुको टोलीले अन्नपूर्ण गाउँपालिका वडा नम्बर ११ स्थित हिङक् केभ क्षेत्रमा विगत केही महिनादेखि निरन्तर रुपमा गरेको प्रयासबाट सो घटनामा हराईरहेका सबैको शव निकाल्न सफल भएको हो । पछिल्लो पटक हिजो एक कोरियाली पर्यटक र एक नेपाली गाईडको शव निकालिएको नेपाली सेनाको पश्चिम पृतना कार्यालय पोखराले जनाएको छ ।

गएको माघ ३ गते अन्नपूर्ण पदमार्गको सो क्षेत्रमा गएको हिउँ पहिरोमा ३ जना नेपाली गाईड र ४ जना कोरियन पर्यटक गरी ७ जना वेपत्ता भएसँगै उनीहरुको निरन्तर रुपमा खोजी कार्य जारी राखिएको थियो । तर हालसम्म २ जना नेपाली गाईड र ३ जना कोरियन पर्यटकहरुको मात्रै शव फेला परेको भएपनि हिजो थप २ जनाको शव फेला सँगै सो घटनामा हराईरहेका सबैको शव प्राप्त भै सकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
Nepal’s Mount Everest seen from Bihar India by open eyes Nepal’s Mount Everest seen from Bihar India by open eyes

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

A picture of the the snow-capped peaks of the...

चीनबाट उद्दार गरिने नेपालीलाई भक्तपुरको विद्युत् तालिम केन्द्रमा राख्ने तयारी चीनबाट उद्दार गरिने नेपालीलाई भक्तपुरको विद्युत् तालिम केन्द्रमा राख्ने तयारी

२०७६ माघ २१ गते मंगलबार

०४ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । अन्ततः सरकारले कोरोना भाइरसको...

बेल्जियममा चलचित्र ‘उल्झन’ को प्रिमियर सो (टेलरसहित) बेल्जियममा चलचित्र ‘उल्झन’ को प्रिमियर सो (टेलरसहित)

२०७६ जेठ २० गते सोमबार

०३ जुन, २०१९एन्त्रोपेन । तेजेन्द्र कँडेलद्वारा निर्मित नेपाली चलचित्र...

म्यानमारमा सैन्य दमन हिंसात्मक बन्दै : ज्यान जोगाउन हजारौं जनता थाइल्याण्डतर्फ भागे म्यानमारमा सैन्य दमन हिंसात्मक बन्दै : ज्यान जोगाउन हजारौं जनता थाइल्याण्डतर्फ भागे

२०७७ चैत्र १६ गते सोमबार

२९ मार्च, २०२१बैंकक, थाइल्याण्ड । म्यानमारमा गएको फेब्रुअरी १...

Top