साढे तीन महिनादेखि हिमालमा हराईरहेका सातै जनाको शव भेटियो

Best Khabar Team | २०७६ माघ २२ गते बुधबार


०२ मे, २०२०
पोखरा । नेपाली सेनाले विगत साढे ३ महिना अघिदेखि कास्कीको अन्नपूर्ण क्षेत्रमा गएको हिमपहिरोमा परी हराईहरेका ७ जनाकै शव निकालेको छ । अन्नपूर्ण पदयात्राका क्रममा गएको हिम पहिरोमा परी हराईरहेका चार कोरियाली पर्यटक तथा उनका सहयोगका लागि गएका नेपाली गाईड तथा सहयोगीको शव नेपाली सेनाको रेस्क्यु विशेषज्ञको टोलीले हिउँबाट निकालेको हो । गत माघमा सो क्षेत्रमा एक्कासी गएको हिम पहिरोमा परी ४ कोरियाली पर्यटक र उनीहरुका ३ जना नेपाली सहयोगी हराईरहेका थिए ।

पछि हिमपहिरोमा परी उनीहरुको ज्यान गएको पुष्टि भएपनि हिउँ पन्छाएर शव निकाल्न सकिएको थिएन । तर नेपाली सेनाको विशेषज्ञहरुको टोलीले अन्नपूर्ण गाउँपालिका वडा नम्बर ११ स्थित हिङक् केभ क्षेत्रमा विगत केही महिनादेखि निरन्तर रुपमा गरेको प्रयासबाट सो घटनामा हराईरहेका सबैको शव निकाल्न सफल भएको हो । पछिल्लो पटक हिजो एक कोरियाली पर्यटक र एक नेपाली गाईडको शव निकालिएको नेपाली सेनाको पश्चिम पृतना कार्यालय पोखराले जनाएको छ ।

गएको माघ ३ गते अन्नपूर्ण पदमार्गको सो क्षेत्रमा गएको हिउँ पहिरोमा ३ जना नेपाली गाईड र ४ जना कोरियन पर्यटक गरी ७ जना वेपत्ता भएसँगै उनीहरुको निरन्तर रुपमा खोजी कार्य जारी राखिएको थियो । तर हालसम्म २ जना नेपाली गाईड र ३ जना कोरियन पर्यटकहरुको मात्रै शव फेला परेको भएपनि हिजो थप २ जनाको शव फेला सँगै सो घटनामा हराईरहेका सबैको शव प्राप्त भै सकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित) विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । ईप्लानेट प्रा.लि.ले अनिला श्रेष्ठलाई...

अमेरिकी पत्रकारको नेपाल सरकारलाई सुझाव अमेरिकी पत्रकारको नेपाल सरकारलाई सुझाव

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

०९ डिसेम्बर, २०१९ वासिङ्टन डिसी । क्रिस्टोफर फाउण्डेशनको नेपाल...

झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नक्कली भ्याट विल प्रयोग...

नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । पचासको दशकमा अत्यन्तै चर्चित...

Top