युरोपमा कोरोनाको प्रभाव : बेल्जियम र लण्डन दुबै देशले सिमा ‘लकडाउन’ गर्दै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ मार्च, २०२०
लिंकरोभर, बेल्जियम । पछिल्लो समयमा युरोपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको प्रकोपबाट आफ्नो मुलुकलाई जोगाउन युरोपका विभिन्न देशले विभिन्न खाले रणनीति अपनाउन थालेका छन् । यही क्रममा युरोपेली युनियनको केन्द्रको रुपमा रहेको बेल्जियमले आफ्नो देशको सबै सिमाहरु भोलिदेखि बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

बेल्जियम सरकारले आगामी अप्रिल ५ तारिखसम्मका लागि आफ्नो देश प्रवेश गर्ने अत्यावश्यक सेवा बाहेकका हवाई तथा स्थल यात्रु तथा सवारी साधन बेल्जियम आउन तथा बाहिर जान रोक लगाउने निर्णय गरको छ । यो नियम बेल्जियममा रहनेहरुको हकमा पनि लागू हुँदैछ । बेल्जियम सरकारले भोलि दिउँसो १२ बजेदेखि लागूहुने गरी झण्डै ३ साताका लागि देशलाई ‘लकडाउन’ गर्ने घोषणा गरेको छ ।

कोरोनाको प्रकोपलाई रोक्नका लागि यो नियम लागू गरेको भन्दै यहाँको सरकारले सबै सर्वसााधरणलाई अत्यावश्यक कामबाहेक घरबाहिर नस्किन अनुरोध गरेको छ । यो नियमसँगै बेल्जियमका होटल, रेस्टुरेन्ट तथा अन्य फास्टफुड सेवा प्रदायकहरुले पनि तत्कालका लागि सेवा स्थगित गर्नुपर्ने भएको छ । अत्यावश्यक उपभोग्य सामग्री प्रदायक पसलहरुमा भने निश्चित नियम बनाएर उपभोक्ताहरुको आवागमन खुला गरिने बताइएको छ ।

बेल्जियममा हालसम्म १ हजार २ सय ४३ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ जसमध्ये १ सय ८५ जना नयाँ विरामी हुन् भने १० जनाको कोरोनाको कारण हालसम्म निधन भै सकेको छ । यसैबीच हालै युरोपेली युनियनबाट अलग भएको ‘निर्वतमान युरोपेली मुलुक’ लण्डनले पनि आफ्नो देशको सबै सिमाहरु कम्तीमा १ महिनाका लागि बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

लण्डनले देशमा अत्यावश्यक सामग्रीहरुको अभाव हुन नदिनका लागि द्रुतगतिबाट सामान ल्याउने योजना पनि अघि सारेको छ । पछिल्लो समयमा हिजोमात्रै युरोपेली मुलुक पोर्चुगल र फ्रान्सले आफ्नो देशका सिमाहरु बन्द गर्ने निर्णय गरेका थिए । लण्डनमा हालसम्म १ हजार ९ सय ५० जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ ।

जसमा ४ सय ७ जना पछिल्लो २४ घण्टा यता बढेका नयाँ विरामी हुन् । हालसम्म लण्डनमा ७१ जनाको ज्यान कोरोनाको कारण गैसकेको छ । जसमा १६ जना पछिल्लो २४ घण्टायता ज्यान गुमाउनेहरु छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आफ्ना २० सैनिक मारिएपछि चीनसँगको आगामी रणनीति तय गर्दै भारत, शुक्रबार सर्वदलीय बैठक आह्वान आफ्ना २० सैनिक मारिएपछि चीनसँगको आगामी रणनीति तय गर्दै भारत, शुक्रबार सर्वदलीय बैठक आह्वान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०२०नयाँदिल्ली । भारत र चीनबीचको सीमावर्ती क्षेत्र...

यी ४ अस्पतालबाट पाइनेछ अब कोरोनाका खोप लगाएकाहरुले आधिकारिक प्रमाणपत्र यी ४ अस्पतालबाट पाइनेछ अब कोरोनाका खोप लगाएकाहरुले आधिकारिक प्रमाणपत्र

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ जुलाई, २०२१काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यकाभित्र सञ्चालनमा रहेकामध्ये...

पशुपतिमा दाउराबाट शव जलाउने नयाँ शवगृह सञ्चालनमा पशुपतिमा दाउराबाट शव जलाउने नयाँ शवगृह सञ्चालनमा

२०७६ फाल्गुन २९ गते बिहिबार

०३ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको पशुपतिनाथ मन्दिर परिसरमा दाउराबाट...

२०७८ बैशाखमा मध्यावधि चुनावको घोषणा : प्रतिनिधि सभा भंग २०७८ बैशाखमा मध्यावधि चुनावको घोषणा : प्रतिनिधि सभा भंग

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले आगामी बैशाखमा...

Top