नेपालमा रोकिएकाहरुलाई हङकङ र जापान जान बाटो खुल्यो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ मे, २०२०
काठमाडौं । कोरोनाको प्रकोपपछि भएको लकडाउनका कारण नेपालमा रोकिएर रहेका जापान तथा हङकङको भिषा भएकाहरुलाई यी देशमा जानको लागि बाटो खुल्ला भएको छ । आज बसेको उच्चस्तरीय समन्वय समितिको बैठकमा भएको छलफलमा स्थायी बसोबास वा कामका लागि भिषा लिएकाहरुलाई जापान तथा हङकङ फर्कन दिने निर्णय भएको हो ।

ती दुई देशले विदशेबाट आउने कामदारको जिम्म आफैं लिने बताइरहेका बेला सरकारले यस्तो निर्णय गरेको हो । तर यसरी जान चाहनेहरुले आवश्यक सबै खर्च भने आफैं बेहोर्नुपर्ने हुन्छ । हाल नेपालमा करिब ५ सयको हाराहारीमा जापान तथा हङकङ जानेहरु रोकिएर रहेको अनुमान गरिएको छ ।

उनीहरु छुट्टीमा परिवारलाई भेट्न, घुमघाम गर्न र अन्य व्यक्तिगत कारणले नेपाल आएका थिए । सरकारको यो निर्णय सँगै अब विमान चार्टर गरेर आफ्नै खर्चमा फर्कनका लागि उनीहरुलाई बाटो खुल्ला भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘सन्नी लियोनीको अभिनय रहेको  नेपाली फिल्म युट्बमा (फिल्मसहित) ‘सन्नी लियोनीको अभिनय रहेको नेपाली फिल्म युट्बमा (फिल्मसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । थुप्रै निलो चलचित्रहरुमा अभिनय...

बेलायत, माल्टा र आयरल्याण्डबाट नेपालमा लगाइएको उडान प्रतिबन्ध हट्यो, सशर्त यात्रा गर्न अनुमति (विज्ञप्तिसहित) बेलायत, माल्टा र आयरल्याण्डबाट नेपालमा लगाइएको उडान प्रतिबन्ध हट्यो, सशर्त यात्रा गर्न अनुमति (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ जनवरी, २०२१वेस्टह्याम, लण्डन । कोरोना संक्रमण रोक्न भन्दै...

काठमाडौंमा बायुप्रदुषण उच्च बनेपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : घरबाहिर ननिस्कौं काठमाडौंमा बायुप्रदुषण उच्च बनेपछि स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : घरबाहिर ननिस्कौं

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०२१काठमाडौं । बिहीबार रातिदेखि काठमाडौं उपत्यकाको बायु...

सञ्चारमन्त्रीको कार्यकक्षमा अख्तियारको छापा, कागजपत्र सिलबन्दी सञ्चारमन्त्रीको कार्यकक्षमा अख्तियारको छापा, कागजपत्र सिलबन्दी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले...

Top