hi himalaya nepal

बेलायतमा नयाँ प्रकारको कोरोना संक्रमण देखिएसँगै युरोपका अधिकांश देशद्वारा हवाई उडानमा रोक

Best Khabar Team | २०७७ पुष ७ गते मंगलबार


२२डिसेम्बर, २०२०
वेस्टह्याम, लण्डन । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना भाइसरका कडा लक्षणसहितका संक्रमितको संख्या देखिएपछि लण्डनबाट युरोपका प्राय सबै देशमा हुने उडानहरु अनिश्चितकालका लागि बन्द गरिएको छ । विगत केहीदिनयता बेलायतको दक्षिण पूर्वी क्षेत्रमा कोरोना भाइरसको संक्रमणमा परेका र कडा प्रकृतिका लक्षणसहितका संक्रमितहरुको संख्या बढ्न थालेपछि युरोपेली युनियनले यहाँबाट हने सबै यात्रुबाहक विमानहरु रोक्ने निर्णय गरेको हो ।

यो निर्णयसँगै युरोपका अधिकांश देशहरुमा बेलायतबाट हुने हवाई उडान गएराति १२ बजेपछि बन्द भएको छ । कतिपय युरोपेली देशले आफ्नो देशका नागरिकलाई पिसिआर रिपोर्टसहित प्रवेश गर्न दिने बताएपनि अनिवार्य रुपमा केहीसाता आइसोलेसनमा बस्नुपर्ने बाध्यकारी प्रावधान अघि सारेको छ । विगत केहदिनयता लण्डनका विभिन्न क्षेत्रमा कडा प्रकृतिका कोरोनाका विरामीहरु देखिन थालेपछि अहिले यसको व्यवस्थापन स्वास्थ्यकर्मीहरुका लागि थप चुनौतीपूर्ण बनेको छ ।

कोरोनाको भ्याक्सिन प्रयोगमा आएपनि अहिले दक्षिणी लण्डनमा देखिएका कोरोना संक्रमितको अवस्था र यसको फैलँदो रुपले भोलिका दिनमा ल्याउनसक्ने गम्भीर परिणामलाई मध्यनजर गर्दै बेलायतबाट हुने सबै उडानहरुमा रोक लगाइएको युरोपेली युनियनको भनाई छ । युरोपेली युनियनको यो निर्णयसँगै क्रिशमस तथा अँग्रेजी नयाँ वर्षका बेला हुने चहलपहल ठप्प प्राय हुने देखिएको छ । हाल युरोपका पनि अधिकांश देशमा कोरोना संक्रमण फैलँदो क्रममा रहेका कारण युरोप भित्रको पर्यटनधन्दा लगभग ठप्पप्राय बनेको छ ।

बेलायतमा नयाँ खालको कोरोना संक्रमितका कारण भोलिका दिनमा अस्पतालहरु भरिभराउ हुने सम्भावना देखिएको भन्दै विज्ञहरुले विशेष सावधानी अपनाउनका लागि आग्रह गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
थुनामुक्त भएसँगै १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई अध्यागमनको जिम्मा लगाईयो थुनामुक्त भएसँगै १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई अध्यागमनको जिम्मा लगाईयो

२०७६ पुष २० गते आइतबार

०५ जनवरी, २०२०काठमाडौं । केहीसाता अघि काठमाडौंका विभिन्न ठाउँबाट...

लकडाउनमा घर फर्केका २४ मजदुरको ट्रक दुर्घटनामा मृत्यु, १५ गम्भीर घाइते लकडाउनमा घर फर्केका २४ मजदुरको ट्रक दुर्घटनामा मृत्यु, १५ गम्भीर घाइते

२०७७ जेठ ३ गते शनिबार

१६ मे, २०२०नयाँदिल्ली । लकडाउनकै बीच घर फर्कन लागेका...

अहिलेको ‘लकडाउन’ साउन ७ सम्मलाई थपियो, घरमै क्वारेन्टाइनमा बस्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै काठमाडौं छिर्न अनुमति दिइने अहिलेको ‘लकडाउन’ साउन ७ सम्मलाई थपियो, घरमै क्वारेन्टाइनमा बस्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै काठमाडौं छिर्न अनुमति दिइने

२०७७ असार १५ गते सोमबार

२९ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण बढ्दै...

नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो नेपालमै पहिलो पटक धार्मिक महत्व बोकेको ‘सुनौलो रंगको कछुवा’ भेटियो

२०७७ भाद्र ५ गते शुक्रबार

२१ अगस्ट, २०२०जनकपुर, धनुषा । नेपालमा पहिलो पटक स्वर्ण...

Top