बेलायतमा नयाँ प्रकारको कोरोना संक्रमण देखिएसँगै युरोपका अधिकांश देशद्वारा हवाई उडानमा रोक

Best Khabar Team | २०७७ पुष ७ गते मंगलबार


२२डिसेम्बर, २०२०
वेस्टह्याम, लण्डन । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना भाइसरका कडा लक्षणसहितका संक्रमितको संख्या देखिएपछि लण्डनबाट युरोपका प्राय सबै देशमा हुने उडानहरु अनिश्चितकालका लागि बन्द गरिएको छ । विगत केहीदिनयता बेलायतको दक्षिण पूर्वी क्षेत्रमा कोरोना भाइरसको संक्रमणमा परेका र कडा प्रकृतिका लक्षणसहितका संक्रमितहरुको संख्या बढ्न थालेपछि युरोपेली युनियनले यहाँबाट हने सबै यात्रुबाहक विमानहरु रोक्ने निर्णय गरेको हो ।

यो निर्णयसँगै युरोपका अधिकांश देशहरुमा बेलायतबाट हुने हवाई उडान गएराति १२ बजेपछि बन्द भएको छ । कतिपय युरोपेली देशले आफ्नो देशका नागरिकलाई पिसिआर रिपोर्टसहित प्रवेश गर्न दिने बताएपनि अनिवार्य रुपमा केहीसाता आइसोलेसनमा बस्नुपर्ने बाध्यकारी प्रावधान अघि सारेको छ । विगत केहदिनयता लण्डनका विभिन्न क्षेत्रमा कडा प्रकृतिका कोरोनाका विरामीहरु देखिन थालेपछि अहिले यसको व्यवस्थापन स्वास्थ्यकर्मीहरुका लागि थप चुनौतीपूर्ण बनेको छ ।

कोरोनाको भ्याक्सिन प्रयोगमा आएपनि अहिले दक्षिणी लण्डनमा देखिएका कोरोना संक्रमितको अवस्था र यसको फैलँदो रुपले भोलिका दिनमा ल्याउनसक्ने गम्भीर परिणामलाई मध्यनजर गर्दै बेलायतबाट हुने सबै उडानहरुमा रोक लगाइएको युरोपेली युनियनको भनाई छ । युरोपेली युनियनको यो निर्णयसँगै क्रिशमस तथा अँग्रेजी नयाँ वर्षका बेला हुने चहलपहल ठप्प प्राय हुने देखिएको छ । हाल युरोपका पनि अधिकांश देशमा कोरोना संक्रमण फैलँदो क्रममा रहेका कारण युरोप भित्रको पर्यटनधन्दा लगभग ठप्पप्राय बनेको छ ।

बेलायतमा नयाँ खालको कोरोना संक्रमितका कारण भोलिका दिनमा अस्पतालहरु भरिभराउ हुने सम्भावना देखिएको भन्दै विज्ञहरुले विशेष सावधानी अपनाउनका लागि आग्रह गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
साामजिक सुरक्षा योजनाको विरोधमा बैंक तथा वित्तीय संस्थाका कर्मचारीद्वारा आन्दोलनको चेतवानी साामजिक सुरक्षा योजनाको विरोधमा बैंक तथा वित्तीय संस्थाका कर्मचारीद्वारा आन्दोलनको चेतवानी

२०७६ पुष १५ गते मंगलबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नेपाल राष्ट्र बैंकले योगदानमा...

कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान

२०७६ चैत्र ८ गते शनिबार

२१ मार्च, २०२० लण्डन । विश्वव्यापीरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका...

काठमाडौं सतुंगलका ७ वर्षका बालकमा कोरोना, धरान र नेपालगञ्जमा थप ८ जना संक्रमित थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २६७ काठमाडौं सतुंगलका ७ वर्षका बालकमा कोरोना, धरान र नेपालगञ्जमा थप ८ जना संक्रमित थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २६७

२०७७ जेठ २ गते शुक्रबार

१५ मे, २०२०काठमाडौैं । काठमाडौंमा एकजना ७ वर्षका बालकमा...

गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरको घरमा बम विस्फोटमा विप्लब समूहको संलग्नता (पर्चासहित) गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरको घरमा बम विस्फोटमा विप्लब समूहको संलग्नता (पर्चासहित)

२०७६ फाल्गुन २८ गते बुधबार

११ मार्च, २०२० काठमाडौं । पूर्वसञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाको निवासमा...

Top