पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता

Best Khabar Team | २०७६ पुष १६ गते बुधबार


०१ डिसेम्बर, २०१९
पोखरा । नयाँवर्ष २०२० को अवसर पारेर पर्यटकीय नगरी पोखराको लेकसाईडमा सडक महोत्स्व आयोजना गरिएको छ । ३ दिनसम्म चल्ने सो महोत्सवका अवसरमा पोखराको लेकसाइडका सडकहरुमा विभिन्न जातजातीका खानाका परिकार, भेषभुषा तथा संस्कृति झल्कने सामग्रीहरुसहितको स्टल राखिएको छ । विशेष गरी नेवारी, तामाङ्ग, गुरुङ्ग, थकालीलगायतका नेपाली परम्परागत खाना तथा अन्य विदेशी खानाको स्टलहरुसमेत राखिएको व्यवासयी हिमाल नहर्कीले जानकारी दिनुभयो ।

नयाँ वर्ष २०२० मनाउन पोखरा पुगेकाहरुले सडक महोत्सवको भरपुर मनोरञ्जन लिइरहेका छन् । त्यसो त पोखरामा हरेक वर्ष सडक महोत्सव आयोजना हुँदै आएको छ । क्रिशमस देखि नयाँवर्षसम्म पोखरामा विशेष गरी स्वदेशी पर्यटकको संख्या बाक्लो हुने भएकाले यही अवसरमा सडक महोत्सव गर्ने गरिएको रेष्टुरेण्ट एण्ड बार एशोसियसन (रेवान) पोखराले जनाएको छ ।

आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटन प्रवद्र्धन गर्नका लागि आयोजना गरिएको सडक महोत्सवमा हरेक वर्ष झै यसपटक पनि विभिन्न जनजातिसँग सम्बन्धित लोपोन्मुख भेषभुषा, कला, संस्कृति, ग्रामिण क्षेत्रमा उत्पादित घरेलु सामाग्रीलगायतका करिब ३ सयवटा स्टलहरु राखिएको छ । पछिल्लो समयमा पोखरामा अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थल बन्ने काम शुरुभए सँगै यस क्षेत्रमा पर्यटकीय गतिविधि पनि बढेको छ ।

त्यसो त ४ नम्बर प्रदेश अर्थात् सिँगो गण्डकी अञ्चल आफैंमा सांस्कृति तथा प्राकृतिक विविधताको धनी ठाउँ हो । ताल तलैया देखि हिमालम्मले यो क्षेत्रको पर्यटकीय महत्वलाई थप बढावा दिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अस्ताईन् रेडियो नेपालकी पहिलो गायिका ‘रानुदेबी’ अस्ताईन् रेडियो नेपालकी पहिलो गायिका ‘रानुदेबी’

२०७६ पुष २० गते आइतबार

०१ मे, २०२०काठमाडौं । रेडियो नेपालमा पहिलो पटक गीत...

नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित) नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलनसक्ने...

लकडाउन खुकुलो हुँदा यी क्षेत्रहरु तत्काल खुल्दैछन् (सूचीसहित) लकडाउन खुकुलो हुँदा यी क्षेत्रहरु तत्काल खुल्दैछन् (सूचीसहित)

२०७७ आश्विन २० गते मंगलबार

१० जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले भोलिदेखि लागूहुने गरी मुलुकभर...

झापामा थपिए अर्का कोरोना संक्रमित, देशभर संक्रमितको संख्या ५२ पुग्यो झापामा थपिए अर्का कोरोना संक्रमित, देशभर संक्रमितको संख्या ५२ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ अप्रिल, २०२०दकम । पूर्वी नेपालको झापामा कोरोना संक्रमित...

Top