पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता

Best Khabar Team | २०७६ पुष १६ गते बुधबार


०१ डिसेम्बर, २०१९
पोखरा । नयाँवर्ष २०२० को अवसर पारेर पर्यटकीय नगरी पोखराको लेकसाईडमा सडक महोत्स्व आयोजना गरिएको छ । ३ दिनसम्म चल्ने सो महोत्सवका अवसरमा पोखराको लेकसाइडका सडकहरुमा विभिन्न जातजातीका खानाका परिकार, भेषभुषा तथा संस्कृति झल्कने सामग्रीहरुसहितको स्टल राखिएको छ । विशेष गरी नेवारी, तामाङ्ग, गुरुङ्ग, थकालीलगायतका नेपाली परम्परागत खाना तथा अन्य विदेशी खानाको स्टलहरुसमेत राखिएको व्यवासयी हिमाल नहर्कीले जानकारी दिनुभयो ।

नयाँ वर्ष २०२० मनाउन पोखरा पुगेकाहरुले सडक महोत्सवको भरपुर मनोरञ्जन लिइरहेका छन् । त्यसो त पोखरामा हरेक वर्ष सडक महोत्सव आयोजना हुँदै आएको छ । क्रिशमस देखि नयाँवर्षसम्म पोखरामा विशेष गरी स्वदेशी पर्यटकको संख्या बाक्लो हुने भएकाले यही अवसरमा सडक महोत्सव गर्ने गरिएको रेष्टुरेण्ट एण्ड बार एशोसियसन (रेवान) पोखराले जनाएको छ ।

आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटन प्रवद्र्धन गर्नका लागि आयोजना गरिएको सडक महोत्सवमा हरेक वर्ष झै यसपटक पनि विभिन्न जनजातिसँग सम्बन्धित लोपोन्मुख भेषभुषा, कला, संस्कृति, ग्रामिण क्षेत्रमा उत्पादित घरेलु सामाग्रीलगायतका करिब ३ सयवटा स्टलहरु राखिएको छ । पछिल्लो समयमा पोखरामा अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थल बन्ने काम शुरुभए सँगै यस क्षेत्रमा पर्यटकीय गतिविधि पनि बढेको छ ।

त्यसो त ४ नम्बर प्रदेश अर्थात् सिँगो गण्डकी अञ्चल आफैंमा सांस्कृति तथा प्राकृतिक विविधताको धनी ठाउँ हो । ताल तलैया देखि हिमालम्मले यो क्षेत्रको पर्यटकीय महत्वलाई थप बढावा दिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भविष्यका एयर होस्टेसको समूह पोखरा विमानस्थलमा पुग्दा.. भविष्यका एयर होस्टेसको समूह पोखरा विमानस्थलमा पुग्दा..

२०७४ श्रावण २५ गते बुधबार

काठमाडौं । कक्षा १२ को परिक्षा दिएर फूर्सदमा वसेका...

खाना पकाउने ग्याँससहितका पेट्रोलियम पदार्थमा मूल्य बढ्यो (सूचीसहित) खाना पकाउने ग्याँससहितका पेट्रोलियम पदार्थमा मूल्य बढ्यो (सूचीसहित)

२०७७ माघ २८ गते बुधबार

१० फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले खाना पकाउने ग्याँससहित पेट्रोल,...

सिन्धुपाल्चोकमा भीषण पहिरो : ३० घरमाथि पहिरो खस्यो, कम्तीमा ३ दर्जन स्थानीय वेपत्ता सिन्धुपाल्चोकमा भीषण पहिरो : ३० घरमाथि पहिरो खस्यो, कम्तीमा ३ दर्जन स्थानीय वेपत्ता

२०७७ श्रावण ३० गते शुक्रबार

१४ अगस्ट, २०२०बाह्रबिसे, सिन्धुपाल्चोक । अविरल वर्षापछि आएको पहिरोमा...

बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे

२०७७ माघ ७ गते बुधबार

२० जनवरी, २०२१न्यूर्योक । गत नोभेम्बरमा भएको राष्ट्रपति चुनावमा...

Top