एक्कासी कसरी थपिए चीनमा एकैदिन झण्डै १३ सय मृतक ?

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर ।

१७ अप्रिल, २०२०
बेइजिङ्ग । चीनमा कोरोना भाइरसका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या एकैदिन १ हजार २ सय ९० ले बढेको छ । कोरोना भाइरसको विश्वव्यापी लाईभ अपडेट गर्ने साईट ओल्र्डोमिटर डटकमका अनुसार बुधबार साँझदेखि बिहीबार मध्यान्हसम्ममा देशका विभिन्न ठाउँबाट संकलित तथ्यांक अनुसार चीनमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या थपिएको हो ।

यद्यपि यो हिजोमात्रै ज्यान गुमाएकाहरु नभएको चिनियाँ सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । कोरोनाको केन्द्र बुहान र आसपसामा विगतदेखि घरमै ज्यान गुमाएका र यसअघि तथ्यांकमा समावेश नभएकाहरुको लगत संकलनका क्रममा थप १२ सय ९० जनाको मृत्यु भएको भेटिएको चिनियाँ सञ्चारमाध्यमहरुको दाबी छ । तत्कालीन परिस्थितिमा जनशक्तिको अभाव र अन्य कारणबाट ज्यान गुमाएका तथा संक्रमितहरुको लगत संकलन गर्न नसकिएको भएपनि अहिले अवस्था सामान्य बन्दै गएपछि तथ्यांक संकलन गर्ने क्रममा यो संख्या थप भएको बताइएको छ ।

अब नयाँ तथ्यांक अनुसार चीनमा हालसम्म कोरोनाका कारण ४ हजार ६ सय ३२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । यही बीचमा चीनमा ३ सय ५१ जना नयाँ कोरोना संक्रमति भेटिएको तथ्य समेत सार्वजनिक भएको छ । अब चीनमा कोरोना संक्रमितको संख्या ८२ हजार २ सय ९२ पुगेको छ । यी मध्ये ८९ जनाको अवस्था गम्भीर रहेको छ ।

पछिल्ला केही सातायता चीनमा नयाँ कोरोना संक्रमितको संख्या पनि दैनिक १ सय भन्दा कम देखिएको थियो भने मृतकको संख्या पनि सून्य प्राय देखिँदै आएको थियो । बेलायतको चर्चित पत्रिका डेलिमेलले पनि यो समाचारलाई प्राथमिकताका साथ प्रकाशित गरेको छ । डेल्ली मेलको सो समाचारमा चीनले गल्तीबस कतिपय तथ्यांकहरु छुटपुट भएको र त्यसलाई पुर्नप्रकाशित गरिएको उल्लेख छ ।

तर शुक्रबार एक्कासी मृतक तथा नयाँ विरामीको संख्या थपिएपछि अन्र्तराष्ट्रिय स्तरमा यसले नयाँ झड्का उत्पन्न गरि दिएको छ । किनभने चीनमाथि कोरोनाबाट प्रभावित बनेका तथा ज्यान गुमाएकाहरुको तथ्यांक लुकाएर कम देखाएको आरोप लाग्दै आएको छ ।

यही बीचमा चीनले छुटपुट भन्दै एकैदिन झण्डै १३ सयको तथ्यांक सार्वजनिक गरेपछि सोचनीय बनाएको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकामा ‘साइबर संकटकाल’ घोषणा अमेरिकामा ‘साइबर संकटकाल’ घोषणा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ मे, २०१९ न्युयोर्क । विश्वको सर्वशक्तिमान सम्पन्न मुलुक...

१७५ जनाको जम्बो टोली लिएर उड्यो चीनबाट राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमान, ६ जना उतै रोकिए १७५ जनाको जम्बो टोली लिएर उड्यो चीनबाट राष्ट्रिय ध्वजाबाहक विमान, ६ जना उतै रोकिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । अन्तत: २४ दिनपछि चीनमा...

२४ घण्टामा २०१ जना थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २३०० पुग्यो २४ घण्टामा २०१ जना थपिए, कुल संक्रमितको संख्या २३०० पुग्यो

२०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार

०३ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा पछिल्लो २४...

महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०१९कपिलबस्तु। वर्षौदेखि किसानहरुको उखुको मूल्य भुक्तानी नगर्ने...

Top