बुहानका नेपाली राति ३ बजे काठमाडौं आइपुग्ने

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन ३ गते शनिबार


वुहानबाट नेपाल फर्किन बस कुरिरहेका नेपाली : फोटोः अशोक साहको ट्विटर

१५ फेब्रुअरी, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरस अर्थात् (कोभिड १९) को उद्गम थलोको रुपमा परिचित चीनको बुहान प्रान्तमा थुनिएका करिब १ सय ९० जना विद्यार्थीहरुको उद्दार करिब १ महिना पछि आज हुन लागेको छ । बुहान प्रान्तमा झण्डै महिनादेखि घरभित्रै थुनिएका नेपालीहरुलाई लिनको लागि नेपाली ध्वजाबाहक नेपाल बायुसेवा निगमको विमान दिउँसो ३ बजे बुहानका लागि उड्दैछ । कोरोनाको उद्गम थलोमा चीन सरकारले आवातजावतमा प्रतिबन्ध लगाएपछि अहिले उनीहरु घरभित्रै थुनिएका हुन् ।

नेपाल बायुसेवा निगमका क्याप्टेन विजय लामाले सो विमान लिएर चीनका विद्यार्थीको उद्दारका लागि जाने जानकारी प्राप्त भएपनि यसको औपचारिक पुष्टि भने भै सकेको छैन । उद्दार गरिएका विद्यार्थीहरु राति ३ बजे काठमाडौंको त्रिभुवन विमानस्थलमा आइपुगेलगत्तै उनीहरुलाई विशेष सावधानीका साथ भक्तपुरको खरिपाटीस्थित विद्यु्त् प्राधिकरणको तालिम केन्द्रमा राखिनेछन् । उनीहरुलाई त्यहाँ १५ दिनसम्म ‘अब्जरभेजन’का लागि राखिने र त्यसपछि मात्रै उनीहरुलाई त्यहाँबाट बाहिर निकाल्ने वा ननिकाल्ने भन्ने विषयमा निर्णय लिन सकिने बताइएको छ ।

विशेषगरी उनीहरुमा कोरोना भाइरसको संक्रमण देखियो भने उनीहरुलाई त्यही राखेर थप उपचार गरिने छ भने कोरोना प्रमाणित नभएमा उनीहरुलाई त्यहाबाट प्रक्रिया पुरा गरी डिस्चार्ज गरिने छ । सरकारले चौतर्फी दबाबका बाबजुत चीनको बुहानमा फसेका नेपाली विद्यार्थीलाई बुहानबाट १ महिनापछि उद्दार गर्न लागेको हो । स्मरणीय के छ भने कोभिड १९ को प्रकोपले हालसम्म चीनको बुहानमा मात्रै १३ सय जनाको ज्यान गै सकेको छ ।

भक्तपुरको खरिपाटीमा कम्तीमा २ साता क्वारेन्टाइनमा राखेर विद्यार्थीहरुलाई विशेषज्ञ चिकित्सकले रामोसँग चेकजाँच गर्नेछन् । यदि विद्यार्थीमा कुनै समस्या देखियो भने उनीहरुको थप उपचार हुने बताइएको छ । सरकारले चीनको बुहान प्रान्तबाट आउने नेपाली, उनीहरुलाई लिन जाने नेपाली चिकित्सक तथा विमानका चालक, सहचालकलगायतलाई पनि क्वारेन्टाईनमा राखेर उपचार गर्ने जनाएको छ । उनीहरुलाई कोठाबाट विमानस्थलसम्म आउनका लागि चीन स्थित नेपाली दुतावासले बस पठाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
५ बुँदे सहमतिमा टुंग्याईयो उखु किसानको काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन ५ बुँदे सहमतिमा टुंग्याईयो उखु किसानको काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन

२०७६ पुष १८ गते शुक्रबार

०३ जनवरी, २०२०काठमाडौं । चिनी मिललाई दिइएको उखुको बक्यौता...

अष्ट्रेलियाद्वारा कोभिड भ्याक्सिन कार्यक्रम रद्द अष्ट्रेलियाद्वारा कोभिड भ्याक्सिन कार्यक्रम रद्द

२०७७ मंशिर २७ गते शनिबार

१२ डिसेम्बर, २०२०पर्थ, अष्ट्रेलिया । अमेरिका, बेलायत, रसियालगायतका देशहरुले...

कतार एयरले  विश्वभरका स्वास्थ्यकर्मीलाई १ लाख निःशुल्क टिकट प्रदान गर्दै, नाम दर्ताको समय आजराति सकिँदै कतार एयरले विश्वभरका स्वास्थ्यकर्मीलाई १ लाख निःशुल्क टिकट प्रदान गर्दै, नाम दर्ताको समय आजराति सकिँदै

२०७७ जेठ ५ गते सोमबार

१८ मे, २०२०दोहा । यात्रुहरुलाई प्रदान गरिने हवाई सेवा...

काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक

२०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०काठमाडौं । विगत केहीदिनयता काठमाडौं प्रवेश गर्ने...

Top