hi himalaya nepal

सरकारको निर्णय : भदौ १ बाट राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु हुने

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण ५ गते सोमबार


२० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । अन्ततः सरकारले आगामी भदौ १ बाट राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै जारी लकडाउनका कारण गत चैत्र पहिलो सातादेखि बन्द रहेको राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने निर्णय गरेको हो ।

यसअघि बेष्टखबर डटकमलाई पर्यटन मन्त्रालय स्रोतले दिएको जानकारी आधारमा हामीले यो समाचार मन्त्रीपरिषद् बैठकअघि नै संप्रेषण गरेका थियौं । गएको चैत्र ११ बाट आन्तरिक उडान रोकिएको भएपनि चैत्र ६ गतेबाट सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकिएको थियो । सरकारले अहिलेको अवस्थामा कोरोना संक्रमितको संख्या घट्दै गएका कारण आगामी भदौ १ बाट हवाई उडान (आन्तरिक तथा बाह्य) सूचारु गर्ने निर्णय गरेको हो ।

सरकारको यो निर्णयसँगै विदेशमा रोकिएका र विदेश जान नपाएर स्वदेशमै बसेका हजारौं यात्रुलाई प्रत्यक्ष फाइदा पुगेको छ । हाल कोरोनाका कारण भएको लकडाउनका विश्वका विभिन्न देशमा दशौं हजार नेपालीहरु नेपाल फर्कने प्रतिक्षामा छन् । सरकारले लकडाउनका बेला पनि अत्यावश्यक सेवा प्रवाह गर्ने विमानहरुलाई निर्वाध रुपमा सञ्चालन हुन दिएको थियो भने चार्डर उडान पनि भै रहेको थियो ।

यस्तै सरकारले आगामी साउन १५ गतेदेखि नेपालका सबै होटलहरुलाई सञ्चालनको अनुमति पनि दिने निर्णय गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘बेस्ट खबर डटकम’ बारेमा ‘बेस्ट खबर डटकम’ बारेमा

२०७४ श्रावण २२ गते आइतबार

हाम्रो बारेमा ।‘बेस्ट खबर डटकम’ पत्रकारिताका क्षेत्रमा फरक र...

कमल थापाले गरे अख्तियारको प्रशंसा कमल थापाले गरे अख्तियारको प्रशंसा

२०७६ माघ २५ गते शनिबार

०८ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष...

श्रीलंका सरकारसँग रातो मच्छिन्द्रनाथ मन्दिर पुर्ननिर्माणको सम्झौता तोडियो, अब स्थानीय समितिले नै गर्ने श्रीलंका सरकारसँग रातो मच्छिन्द्रनाथ मन्दिर पुर्ननिर्माणको सम्झौता तोडियो, अब स्थानीय समितिले नै गर्ने

२०७६ पुष १५ गते मंगलबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ललितपुर । २०७२ साल बैशाख १२ गते...

पश्चिमी बायुको प्रभाव : देशका अधिकांश स्थानमा आइतबारसम्म वर्षाको सम्भावना पश्चिमी बायुको प्रभाव : देशका अधिकांश स्थानमा आइतबारसम्म वर्षाको सम्भावना

२०७७ जेठ १६ गते शुक्रबार

२९ मे, २०२०काठमाडौं । स्थानीय तथा पश्चिमी बायुको संयुक्त...

Top