सरकारको निर्णय : भदौ १ बाट राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु हुने

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण ५ गते सोमबार


२० जुलाई, २०२०
काठमाडौं । अन्ततः सरकारले आगामी भदौ १ बाट राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले कोरोना भाइरसको संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै जारी लकडाउनका कारण गत चैत्र पहिलो सातादेखि बन्द रहेको राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु गर्ने निर्णय गरेको हो ।

यसअघि बेष्टखबर डटकमलाई पर्यटन मन्त्रालय स्रोतले दिएको जानकारी आधारमा हामीले यो समाचार मन्त्रीपरिषद् बैठकअघि नै संप्रेषण गरेका थियौं । गएको चैत्र ११ बाट आन्तरिक उडान रोकिएको भएपनि चैत्र ६ गतेबाट सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकिएको थियो । सरकारले अहिलेको अवस्थामा कोरोना संक्रमितको संख्या घट्दै गएका कारण आगामी भदौ १ बाट हवाई उडान (आन्तरिक तथा बाह्य) सूचारु गर्ने निर्णय गरेको हो ।

सरकारको यो निर्णयसँगै विदेशमा रोकिएका र विदेश जान नपाएर स्वदेशमै बसेका हजारौं यात्रुलाई प्रत्यक्ष फाइदा पुगेको छ । हाल कोरोनाका कारण भएको लकडाउनका विश्वका विभिन्न देशमा दशौं हजार नेपालीहरु नेपाल फर्कने प्रतिक्षामा छन् । सरकारले लकडाउनका बेला पनि अत्यावश्यक सेवा प्रवाह गर्ने विमानहरुलाई निर्वाध रुपमा सञ्चालन हुन दिएको थियो भने चार्डर उडान पनि भै रहेको थियो ।

यस्तै सरकारले आगामी साउन १५ गतेदेखि नेपालका सबै होटलहरुलाई सञ्चालनको अनुमति पनि दिने निर्णय गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चिया–बिस्कुट खाँदै कृषिकर्ममा व्यस्त छन् नेपथ्यका चर्चित गायक गुरुङ्ग (फोटोफिचर) चिया–बिस्कुट खाँदै कृषिकर्ममा व्यस्त छन् नेपथ्यका चर्चित गायक गुरुङ्ग (फोटोफिचर)

२०७७ जेठ २८ गते बुधबार

कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमणलाई मध्यनजर गरी सरकारले...

३ दिनको अस्पताल बसाईपछि अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प ह्वाईट हाउस फर्किए, होम आइसोलेसनबाटै चुनाव प्रचारमा जुट्ने ३ दिनको अस्पताल बसाईपछि अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प ह्वाईट हाउस फर्किए, होम आइसोलेसनबाटै चुनाव प्रचारमा जुट्ने

२०७७ आश्विन २० गते मंगलबार

०६ अक्टोबर, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । दोश्रो कार्यकालका लागि पनि...

कराँची विमान दुर्घटना प्रकरण : ९७ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, २ जनाको उपचार हुँदै कराँची विमान दुर्घटना प्रकरण : ९७ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, २ जनाको उपचार हुँदै

२०७७ जेठ १० गते शनिबार

२३ मे, २०२०कराँची । पाकिस्तानको कराँचीमा हिजो भएको यात्रुबाहक...

गायक रामकृष्ण ढकाल र श्रीमती निलमबीच सम्बन्ध विच्छेद गायक रामकृष्ण ढकाल र श्रीमती निलमबीच सम्बन्ध विच्छेद

२०७६ पुष ९ गते बुधबार

२५ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नेपाली पप तथा आधुनिक...

Top