भारतको राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष माथिका बृद्धबृद्धालाई पशुपति भ्रमण गराउने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२२ जुन, २०१९
काठमाडौं । छिमेकी मुलुक भारतको राजस्थान सरकारले आफ्ना प्रदेशको जेष्ठ नागरिकलाई निःशुल्क रुपमा तिर्थाटन गराउने भएको छ । राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष उमेर तथा त्यो भन्दा माथि उमेर पुगेका बृद्धबृद्धालाई निःशुल्क रुपमा हवाई जहाज मार्फत् नेपालको प्रमुख पाशुपत क्षेत्रको दर्शन गराउने भएको हो ।

त्यसका लागि सरकारले पशुपतिनाथ दर्शनमा आउन इच्छुक बृद्धबृद्धालाई राजस्थान प्रदेश अन्र्तगतको सम्बन्धित वडा कार्यालयमा निवेदन दिन भनेको छ । आगमी जुलाई ५ तारिखसम्मका लागि भन्दै आह्वान गरिएको तिर्थाटन कार्यक्रममा सहभागीहरुलाई काठमाडौंसम्म ल्याउने, होटलमा बस्ने, खाने तथा पशुपतिनाथको दर्शन गराउनेलगायका टुर प्याकेजहरु सम्मिलित हुनेछन् ।

Image result for rajasthan

स्थानीय पर्यटन तथा तथा देवस्थान मन्त्रालयले यस्तो निर्णय गरेको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष उमेर लागेका वा त्यो भन्दा माथिका बृद्धबृद्धालाई लक्षित गरी वरिष्ठ नागरिक तीर्थ यात्रा योजना सार्वजनिक गरेसँगै पशुपतिनाथको दर्शनको कार्यक्रम सार्वजनिक भएको हो ।

सरकारले ७० वर्ष भन्दा माथिका जेष्ठ नागरिकलाई यसअघि देशकै विभिन्न तिर्थस्थलहरुमा निशुल्क रुपमा भ्रमण गराउँदै आएको थियो । राज्य सरकारले ५ हजार नागरिकलाई हवाई जहाज र ५ हजार नागरिकलाई रेलमार्फत विभिन्न स्थानमा रहेको तीर्थस्थलको भ्रमण गराउने लक्ष्य राखको बताइएको छ । बृद्धबृद्धासँगै सेवानिवृत्त कर्मचारीपनि यो कार्यक्रममा सहभागी हुन पाउने मन्त्रालयको दाबी छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौंमा पहिलो पटक राष्ट्रिय गजल  महोत्सव आयोजना हुँदै काठमाडौंमा पहिलो पटक राष्ट्रिय गजल महोत्सव आयोजना हुँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नेपालमा पहिलो पटक राष्ट्रिय...

फेरियो विदेशबाट हुने उद्दारको उडान तालिका (नयाँ तालिकासहित) फेरियो विदेशबाट हुने उद्दारको उडान तालिका (नयाँ तालिकासहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले विश्वका विभिन्न देशमा रहेका...

कोरोना कहरकैबीच भारतले २ महिनापछि यसरी खोल्यो आन्तरिक उडान (भिडियोसहित) कोरोना कहरकैबीच भारतले २ महिनापछि यसरी खोल्यो आन्तरिक उडान (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०नयाँदिल्ली । कोरोनाको संक्रमणका कारण विगत २...

भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित

२०७७ बैशाख २५ गते बिहिबार

०५ जुलाई, २०२०नयाँ दिल्ली । विश्वमा सबैभन्दा बढी कोरोना...

Top