‘गैरकानुनी क्रियाकलापमा संलग्न भएको आशंकामा काठमाडौंबाट दर्जनौं चिनियाँ नागरिक पक्राउ

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपालमा चिनियाँ नागरिकले विभिन्न गैरकानुनी कार्य गरिरहेको विशेष सुराकीको आधारमा प्रहरीले आज काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा छापा मारेको छ । यस क्रममा दर्जनौं चिनियाँ नागरिकलाई पक्राउ गरेको जनाइएको छ ।

प्रहरीले काठमाडौंको मनमैजु, बुढानिलकण्ठ, बाँसबारीलगायतका स्थानमा चिनियाँ नागरिकले लिएको घरको खानतलासी लिएर उनीहरुलाई पक्राउ गरेको हो । यद्यपि प्रहरीले पक्राउ परेकाहरुको गैरकानुनी क्रियाकलापको बारेमा भने केही बताएको छैन । पक्राउ परेकाहरुमध्ये अधिकांश चिनियाँ नागरिक पर्यटक भिषामा काठमाडौं आएर विभिन्न किसिमका गैरकानुनी गतिविधिमा संलग्न भएको सूचना प्रहरीले फेला पारेपछि उनीहरुलाई नियन्त्रणमा लिएको हो ।

राजधानीको बाँसबारी, बुढालिकण्ठलगायतका स्थानमा चिनियाँ नागरिकले घर नै भाडामा लिएर अज्ञात गतिविधि सञ्चालन गर्दै आइरहेका थिए । मनमैजुस्थित एक ६ तलाको घर भाडामा लिएर करिब ५० भन्दा बढी चिनियाँ नागरिक बस्दै आएका थिए । उनीहरुले सो घरको भाडामात्रै प्रतिमहिना झण्डै २ लाख ५० हजार रुपैयाँ तिर्दै आएको स्रोतको भनाई छ।

यस्तै उनीहरुले एकदर्जन बढी निजी जिप तथा एउटा ४० सिट क्षमताको यात्रुबाहक पर्यटक बस समेत भाडामा लिएका थिए । ती सबै सवारी साधन भाडामा लिँदा उनीहरुले ५ लाख भन्दा बढी रकम सवारी साधनमा मात्रै खर्च गर्ने गरेको स्रोतको भनाई छ । उनीहरुलाई नजिकबाट नियाल्नेहरुका अनुसार उनीहरु ल्यापटमै बसेर काम गरिरहेका देखिन्थे । तर उनीहरु किन र के प्रयोजनका लागि त्यहाँ बसिरहेका छन् भन्ने विषयमा कुनै जानकारी सार्वजनिक राज्य र सुरक्षाकर्मीलाई छैन ।

मनमैजुको एक घर उनीहरुले भाडामा लिएर करिब १ वर्षदेखिदेखि अज्ञात धन्दा सञ्चालन गर्दै आइरहेका थिए । उनीहरु बस्ने घरमा नेपालीहरुलाई पहिलो तल्लाभन्दा माथि प्रवेशमा रोक लगाइएको थियो । स्मरणीय के छ भने केहीसमय अघि काठमाडौंमा काठमाडौंमा विभिन्न एटिएम मेसिनहरु ह्याक गरेर करोडौं रकम निकाल्ने कार्यक्रममा चिनियाँ नागरिहरुनै संलग्न रहेका थिए । उनीहरुलाई पक्राउ गरी प्रहरीले सार्वजनिक समेत गरेको थियो ।

हाल चितवनको पारस बसपार्क आसपासका क्षेत्रमा पनि दर्जनौं चिनियाँ नागरिकले घर भाडामा लिएर अज्ञात गतिवधि सञ्चालन गर्दै आइरहेका छन् । पक्राउ परेकाहरुको घर खानतलासी गर्ने क्रममा प्रहरीले ठूलो मात्रामा ल्यापटप तथा मोबाइलहरु बरामद गरेको छ । ति ल्यापटप तथा मोबाइलको बैज्ञानिक परिक्षणपछि मात्रै उनीहरुले के काम गरिरहेका थिए भन्ने विषयमा तथ्य बाहिर आउने प्रहरीको भनाई छ । अहिलेसम्म प्रहरीले खानतलासी अभियानका क्रममा करिब १ सय जना चिनियाँ नागरिकलाई पक्रेको जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक काठमाडौं छिर्न लागेका २४ जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि दैनिक १२ घण्टा काठमाडौं प्रवेशमा रोक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०काठमाडौं । विगत केहीदिनयता काठमाडौं प्रवेश गर्ने...

२९ राउन्ड गोली लिएर विमान चढ्ने क्रममा पोखरामा शाही पक्राउ २९ राउन्ड गोली लिएर विमान चढ्ने क्रममा पोखरामा शाही पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२० पोखरा । एतियरलाईन्सको विमान चढेर काठमाडौं...

देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ४५ पुग्यो देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ४५ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४५...

एउटा तस्वीरले जगाएको ‘मानवता’… एउटा तस्वीरले जगाएको ‘मानवता’…

२०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार

– बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम झण्डै २ सातादेखि...

Top