ज्वरोका कारण २ दिनमा उपत्यकाका अस्पतालमा तीनको मृत्यु, कोरोनाको जाँचका लागि नमुना टेकु अस्पताल पठाइयो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३० मार्च, २०२०
काठमाडौं । अत्यधिक ज्वरो र स्वास प्रश्वाससम्बन्धी समस्या देखिएर अस्पताल पु¥याइएका तीन जनाको राजधानीका विभिन्न अस्पतालमा निधन भएको छ । काठमाडौंको वीर अस्पतालमा दुई र ललितपुरस्थित पाटन अस्पतालमा एकजनाको गरी जम्मा तीन जनाको अध्यधिक ज्वरोका कारण मृत्यु भएको हो ।

काठमाडौंको वीर अस्पतालमा उपचाररत एक युवकको आज निधन भएको छ । कोरोनाको आशंका गर्दै आइतबार अस्पताल भर्ना भएका ती युवकको उपचारको क्रममा आज सोमबार अस्पतालमा निधन भएको वीर अस्पताल स्रोतले जानकारी दिएको छ । काठमाडौंको सतुंगल घर भएका ती युवक हिजोमात्रै अस्पतालमा भर्ना भएका थिए । केही समयअघि भारतबाट फर्केलगत्तै उनी ज्वरो आउने तथा रुघा लाग्ने लक्षण लिएर वीर अस्पतालमा भर्ना भएका थिए ।

उनको स्वाब परिक्षणका लागि टेकुस्थित केन्द्रीय प्रयोगशाला पठाईएको वीर अस्पतालका निर्देश डा. केदार सेन्चुरीले जानकारी दिए । यस्तै आज मात्रै वीर अस्पतालमा उपचारका लागि ल्याइएकी एक महिलाको अस्पतालको आकस्मिक कक्षमै मृत्यु भएको थियो । उनी काठमाडौंको कालीमाटीमा बेहोस अवस्थामा भेटिएकी थिइन् । अस्पताल ल्याउँदा उनमा अत्यधिक ज्वरो रहेको र सास फेर्न समेत कठिनाई भै रहेको थियो ।

उनमा पनि कोरोनाको आशंका गरिएको र नमुना परिक्षणका लागि स्वाब टेकु प्रयोगशाला पठाइएको छ । यस्तै हिजो मात्रै धादिङ्गका एक युवकको पाटन अस्पतालमा निधन भएको थियो । उनमा पनि ज्वरो र स्वास प्रस्वासमा समस्या देखिएपछि अस्पताल भर्ना गरिएको थियो । ती युवकको पनि नमुना परिक्षणको रिपोर्ट आइसकेको छैन । यद्यपि अहिलेसम्म नेपालमा कोरोनाको कारण मृत्यु भएको भन्ने पुष्टि कसैको पनि भै सकेको छैन ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
यस्तो देखियो ‘उकाली’ मा बसन्तको यात्रा यस्तो देखियो ‘उकाली’ मा बसन्तको यात्रा

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० काठमाडौं । चर्चित गायक तथा सर्जक...

रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०मस्को । युरोप र अमेरिकी राष्ट्रहरुमा कोरोनाले...

महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता महालक्ष्मी सुगर मिलद्वारा पुस २५ भित्र किसानका सबै बक्यौता चुक्ता गर्ने प्रतिबद्धता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०१९कपिलबस्तु। वर्षौदेखि किसानहरुको उखुको मूल्य भुक्तानी नगर्ने...

पोखराको पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा एमआर आई सेवा शुरु पोखराको पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा एमआर आई सेवा शुरु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०१९ पोखरा । पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिण्ठान...

Top