hi himalaya nepal

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो

Best Khabar Team | २०७८ श्रावण ४ गते सोमबार


१९ जुलाई, २०२१
मेघौली, चितवन । चितवनको राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रभित्र एकैदिन दुईवटा गैडा मृत अवस्थामा भेटिएका छन् । चितवन राष्ट्रिय निकुञ्ज स्रोतले दिएको जानकारी अनुसार कसरा र अमलटारीमा क्रमशः बच्चा (अन्दाजी ३ महिनाको) गैडा तथा अर्को अन्दाजी २८/३० वर्षको गैंडा मृत अवस्थामा भेटिएको हो । विगतमा गैंडाको खाग तथा खुर तस्करीमा संलग्न गिरोहले गैंडा मार्ने गरेको भएपनि यसपटक भने बच्चा गैंडालाई बाघले आक्रमण गरी मारेको निकुञ्जले जनाएको छ ।

फाइल तस्वीर ।

मृतक अर्को गैंडा २८ देखि ३० वर्षको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । कसराको जंगलभित्र मृत अवस्थामा फेला परेको बच्चा गैंडा अन्दाजी ३ महिनाको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । अर्को गैंडाको मृत्युको कारण भने अहिलेसम्म खुल्न सकेको छैन । निकुञ्ज प्रशासनले भने गैंडाको मृत्युको कारण खोजिरहेको बताइएको छ । एकैदिन मृत भेटिएका दुईवटै गैंडाको खाग तथा खुर सुरक्षित रहेको बताइएको छ ।

दुर्लभ बन्यजन्तुको रुपमा रहेको एकसिंगे गैंडाको चोरीशिकारी व्यापक हुने गरेको भएपनि यसलाई रोक्नतर्फ निकुञ्ज प्रशासनले उचित ध्यान दिन सकिरहेको छैन । फलस्वरुप गत आर्थिक वर्षमा मात्रै निकुञ्जभित्र चोरी शिकारी गर्ने उद्देश्यले करिब आधादर्जन गैंडाको शिकार भएको थियो । अन्य कारणले चितवन निकुञ्जभित्र विगत डेढ वर्षयता ३२ गैडाको मृत्यु भएको निकुञ्जको तथ्यांकमा उल्लेख छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
गीतकार पारस थापाले ल्याए जनचेतनामूलक गीत ‘आयो कोरोना’ (भिडियोसहित) गीतकार पारस थापाले ल्याए जनचेतनामूलक गीत ‘आयो कोरोना’ (भिडियोसहित)

२०७७ श्रावण २१ गते बुधबार

०६ अगस्ट, २०२०कोरोना भाइरसको प्रकोपबाट विश्व आतंकित भै रहेका...

चीनको बुहानस्थित ल्याबबाट कोरोना भाइरस फैलिएको हल्ला निराधार : डब्लुएचओ चीनको बुहानस्थित ल्याबबाट कोरोना भाइरस फैलिएको हल्ला निराधार : डब्लुएचओ

२०७७ माघ २८ गते बुधबार

१० फेब्रुअरी, २०२१जेनेभा, स्वीट्जरल्याण्ड । बिश्वमा हालसम्म साढे २३...

मुक्तिनाथ हिँडेका २ विदेशी र एक नेपाली नागरिक अन्नपूर्ण क्षेत्रबाट ‘वेपत्ता’ मुक्तिनाथ हिँडेका २ विदेशी र एक नेपाली नागरिक अन्नपूर्ण क्षेत्रबाट ‘वेपत्ता’

२०७६ चैत्र ५ गते बुधबार

१८ मार्च, २०२०पोखरा । प्रसिद्ध अन्नपूर्ण राउन्डको पदयात्रामा २...

पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य समायोजन पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य समायोजन

२०७६ असार १ गते आइतबार

१६ जुन, २०१९ काठमाडौं । नेपाल आयल निमगले आज...

Top