hi himalaya nepal

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो

Best Khabar Team | २०७८ श्रावण ४ गते सोमबार


१९ जुलाई, २०२१
मेघौली, चितवन । चितवनको राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रभित्र एकैदिन दुईवटा गैडा मृत अवस्थामा भेटिएका छन् । चितवन राष्ट्रिय निकुञ्ज स्रोतले दिएको जानकारी अनुसार कसरा र अमलटारीमा क्रमशः बच्चा (अन्दाजी ३ महिनाको) गैडा तथा अर्को अन्दाजी २८/३० वर्षको गैंडा मृत अवस्थामा भेटिएको हो । विगतमा गैंडाको खाग तथा खुर तस्करीमा संलग्न गिरोहले गैंडा मार्ने गरेको भएपनि यसपटक भने बच्चा गैंडालाई बाघले आक्रमण गरी मारेको निकुञ्जले जनाएको छ ।

फाइल तस्वीर ।

मृतक अर्को गैंडा २८ देखि ३० वर्षको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । कसराको जंगलभित्र मृत अवस्थामा फेला परेको बच्चा गैंडा अन्दाजी ३ महिनाको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । अर्को गैंडाको मृत्युको कारण भने अहिलेसम्म खुल्न सकेको छैन । निकुञ्ज प्रशासनले भने गैंडाको मृत्युको कारण खोजिरहेको बताइएको छ । एकैदिन मृत भेटिएका दुईवटै गैंडाको खाग तथा खुर सुरक्षित रहेको बताइएको छ ।

दुर्लभ बन्यजन्तुको रुपमा रहेको एकसिंगे गैंडाको चोरीशिकारी व्यापक हुने गरेको भएपनि यसलाई रोक्नतर्फ निकुञ्ज प्रशासनले उचित ध्यान दिन सकिरहेको छैन । फलस्वरुप गत आर्थिक वर्षमा मात्रै निकुञ्जभित्र चोरी शिकारी गर्ने उद्देश्यले करिब आधादर्जन गैंडाको शिकार भएको थियो । अन्य कारणले चितवन निकुञ्जभित्र विगत डेढ वर्षयता ३२ गैडाको मृत्यु भएको निकुञ्जको तथ्यांकमा उल्लेख छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित भारत बन्यो विश्वको तेश्रो कोरोना प्रभावित मुलुक, एकैदिन भेटिए करिब २४ हजार संक्रमित

२०७७ असार २१ गते आइतबार

०५ जुलाई, २०२०नयाँ दिल्ली । विश्वमा सबैभन्दा बढी कोरोना...

प्रेम प्रस्ताव अस्वीकारको बहानामा काठमाडौंमा ‘तेजाव’ आक्रमण भएको खुलासा : दुई पक्राउ प्रेम प्रस्ताव अस्वीकारको बहानामा काठमाडौंमा ‘तेजाव’ आक्रमण भएको खुलासा : दुई पक्राउ

२०७७ श्रावण ९ गते शुक्रबार

२४ जुलाई, २०२०काठमाडौं । काठमाण्डौंको सितापाईलामा हिजो साँझ एक...

काठमाडौंको कलंकीमा ट्रकको ब्रेक फेल हुँदा दर्जन सवारी साधनमा क्षति, १ को मृत्यु, केही घाइते काठमाडौंको कलंकीमा ट्रकको ब्रेक फेल हुँदा दर्जन सवारी साधनमा क्षति, १ को मृत्यु, केही घाइते

२०७६ फाल्गुन १२ गते सोमबार

२४ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । काठमाडौंको कलंकीमा अघि साँझ...

नेपालमा पहिलो पटक संघीय संरचना अनुसार एसइईको परीक्षा हुँदै नेपालमा पहिलो पटक संघीय संरचना अनुसार एसइईको परीक्षा हुँदै

२०७५ चैत्र ९ गते शनिबार

२३ मार्च, २०१९ काठमाडौं । नेपालको इतिहाँसमा पहिलोपटक संघीय...

Top