उखु किसानले पाएनन् भुक्तानी, २ चिनीमिल सञ्चालकको बैंक खाता रोक्का

Best Khabar Team | २०७६ माघ ८ गते बुधबार


फाइल तस्वीर : उद्योग मन्त्रालय

२२ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । किसानबाट उखु किनेबापत रकम भुक्तान गर्ने अन्नपूर्ण चिनी मिल र लुम्बिनी चिनी मिलका सञ्चालकको बैंकखाता रोक्का गरिएको छ । यसअघि सरकारले दिएको १५ दिनको समयसिमाभित्र पनि उखु किसानको बक्यौता रकम नतिर्ने लुम्बिनी र अन्नपूर्ण चिनी मिलका सञ्चालकहरुको बैंक खाता रोक्का गरिएको राष्ट्र बैंक स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

उखु किसान मारा यी दुई उद्योगले यसअघि सरकारले दिएको समयसिमा भित्र बक्यौता रकम नतिरेपछि उद्योग बाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयले राष्ट्रबैंक समक्ष उनीहरुको बैंकखाता रोक्न पत्राचार गरेको थियो । राष्ट्रबैंकले पनि मन्त्रालयको पत्र पाएलगत्तै यी दुई उखुमिल सञ्चालकको बैंकखाता रोक्का गरेको हो । यस्तै उनीहरुको आर्थिक आयआर्जन तथा हिसाव कितावको बारेमा जानकारी लिन आन्तरिक राजस्व विभागलाई निर्देशन समेत दिइएको छ ।

पत्रमा मन्त्रालयले उखु किसानको रकम भुक्तानी नगरेसम्म सबै आर्थिक रोक्का गर्न भनेको छ । नवलपरासीमा रहेको लुम्बिनी चिनी उद्योगले किसानलाई १० करोड ७४ लाख रुपैयाँ भुक्तानी दिन बाँकी छ । यस्तै, महालक्ष्मी चिनी मिलले २१ करोड ४० लाख, एभरेष्टले झण्डै ८ करोड, बाग्मती खाँडसारीले ८ करोड ४१ रुपैयाँ बक्यौदा तिर्न बाँकी छ ।

आफूहरुले भुक्तानी नपाएको भन्दै उखुकिसानले राजधानी केन्द्रीत आन्दोलन गरेपछि उनीहरुले माघ ४ भित्र सबै बक्यौता तिर्ने लिखित प्रतिबद्धता जनाएका थिए । तर समयसिमा पुरा भै सक्दा समेत उनीहरुले प्रतिबद्धता पुरा गरेका छैनन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन एक्कासी पुगे युद्धग्रस्त युक्रेनमा : युक्रेनलाई सहयोग निरन्तर दिने घोषणा अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन एक्कासी पुगे युद्धग्रस्त युक्रेनमा : युक्रेनलाई सहयोग निरन्तर दिने घोषणा

२०७९ फाल्गुन ८ गते सोमबार

२०, फेब्रुअरी, २०२३न्यूयोर्क, अमेरिका । रुसले युक्रेनमाथि आक्रमण शुरु...

हिमालय एयरलाइन्सको मलेसिया उडान एक वर्षपछि पुनः सुचारु हिमालय एयरलाइन्सको मलेसिया उडान एक वर्षपछि पुनः सुचारु

२०७६ मंशिर २५ गते बुधबार

११ डिसेम्बर, २०१९ क्वालालाम्पुर । स्थगित भएको झण्डै १३...

अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व

२०७७ भाद्र ११ गते बिहिबार

– विश्वनाथ खरेलएउटै महिनामा दुईवटा औंसी प-यो भने त्यसलाई...

धरानका युगल लिम्बु बेलायतको नदि किनारमा मृत भेटिए धरानका युगल लिम्बु बेलायतको नदि किनारमा मृत भेटिए

२०७६ फाल्गुन २७ गते मंगलबार

१०, मार्च, २०२०लण्डन । पूर्वी नेपालको धरान घर भएका...

Top