उखु किसानले पाएनन् भुक्तानी, २ चिनीमिल सञ्चालकको बैंक खाता रोक्का

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर : उद्योग मन्त्रालय

२२ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । किसानबाट उखु किनेबापत रकम भुक्तान गर्ने अन्नपूर्ण चिनी मिल र लुम्बिनी चिनी मिलका सञ्चालकको बैंकखाता रोक्का गरिएको छ । यसअघि सरकारले दिएको १५ दिनको समयसिमाभित्र पनि उखु किसानको बक्यौता रकम नतिर्ने लुम्बिनी र अन्नपूर्ण चिनी मिलका सञ्चालकहरुको बैंक खाता रोक्का गरिएको राष्ट्र बैंक स्रोतले जानकारी दिएको छ ।

उखु किसान मारा यी दुई उद्योगले यसअघि सरकारले दिएको समयसिमा भित्र बक्यौता रकम नतिरेपछि उद्योग बाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयले राष्ट्रबैंक समक्ष उनीहरुको बैंकखाता रोक्न पत्राचार गरेको थियो । राष्ट्रबैंकले पनि मन्त्रालयको पत्र पाएलगत्तै यी दुई उखुमिल सञ्चालकको बैंकखाता रोक्का गरेको हो । यस्तै उनीहरुको आर्थिक आयआर्जन तथा हिसाव कितावको बारेमा जानकारी लिन आन्तरिक राजस्व विभागलाई निर्देशन समेत दिइएको छ ।

पत्रमा मन्त्रालयले उखु किसानको रकम भुक्तानी नगरेसम्म सबै आर्थिक रोक्का गर्न भनेको छ । नवलपरासीमा रहेको लुम्बिनी चिनी उद्योगले किसानलाई १० करोड ७४ लाख रुपैयाँ भुक्तानी दिन बाँकी छ । यस्तै, महालक्ष्मी चिनी मिलले २१ करोड ४० लाख, एभरेष्टले झण्डै ८ करोड, बाग्मती खाँडसारीले ८ करोड ४१ रुपैयाँ बक्यौदा तिर्न बाँकी छ ।

आफूहरुले भुक्तानी नपाएको भन्दै उखुकिसानले राजधानी केन्द्रीत आन्दोलन गरेपछि उनीहरुले माघ ४ भित्र सबै बक्यौता तिर्ने लिखित प्रतिबद्धता जनाएका थिए । तर समयसिमा पुरा भै सक्दा समेत उनीहरुले प्रतिबद्धता पुरा गरेका छैनन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
प्रदेशनम्बर १ का मुख्यमन्त्री विरुद्ध ‘यौन दुव्यवहार र घरेलु हिंसा’ मुद्दा दायर प्रदेशनम्बर १ का मुख्यमन्त्री विरुद्ध ‘यौन दुव्यवहार र घरेलु हिंसा’ मुद्दा दायर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ फेब्रुअरी, २०२काठमाडौं । दोलखा घर भएकी बालिका खड्का...

कोरोनाका कारण विश्वभर अहिलेसम्म ५ लाख बढीको मृत्यु कोरोनाका कारण विश्वभर अहिलेसम्म ५ लाख बढीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ जुन, २०२०काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको...

विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०मिरक्युयेब, कुवेत । कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

Top