भारतमा ‘सर्त’सहित लकडाउन खुकुलो : विद्यालय तथा क्याम्पसहरु तत्काल नखुल्ने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३० मे, २०२०
नयाँदिल्ली । भारतमा विगत २ महिनादेखि जारी लकडाउन आगामी जुन ३० सम्मका लागि थपिएको छ । तर लकडाउनको समय थपिएपनि सरकारले तोकको मापदण्डलाई पालन गरेर जनजीवन सहज गर्नका लागि केही सर्त लागू गरिएको छ । नयाँ घोषणा अनुसार आगामी सातादेखि लकडाउनको अवस्थामा केही सहजता आउने भएको छ । अति प्रभावित बाहेकका अन्य राज्यमा जनजीवन सामान्य बनाउन भारत सरकारले चरणबद्ध रुपमा लकडाउन खुकुलो बनाउने योजना अघि सारेको छ ।

तत्कालका लागि सामाजिक दुरी कायम गर्दै, माक्स लगाएर एउटा राज्यबाट अर्को राज्यमा जानको लागि भारत सरकारले नागरिकहरुलाई अनुमति प्रदान गरेको छ । यस्तै सैलुनहरु सञ्चालन गर्न अनुमति प्राप्त भएकोछ । भारतका अधिकांश राज्यमा गएको मे २५ देखि आन्तरिक विमान सेवा पनि सुचारु भएको छ । पहिलो चरणमा अब जुन बाट धार्मिक स्थल, सपिङ्ग मल, दैनिक उपभोग्य बस्तु तथा सेवा खरिद गर्ने पसलहरु सञ्चालनमा आउने छन् । यो नियम आगमी जुन ८ देखि लागू हुनेछ ।

सो दिनदेखि होटल तथा रेस्टुरेन्टलाई पनि निश्चित मापदण्ड पुरा गरेर खुल्न दिने निर्णय सरकारले गरेको छ । यद्यपि हरेक रातको रातीको ९ बजेदेखि बिहान ५ बजेसम्म कफ्र्यु आदेश भने आगामी जुन ३० सम्म जारी रहने बताइएको छ । पहिलो चरणमा गरिएका खुल्ला क्षेत्र र कोरोनाको प्रभावलाई हेरेर दोश्रो चरणमा विद्यालय, क्याम्पस, सिनेमाहल, रेलसेवालगायत सञ्चालनको विषयमा निर्णय लिन सकिने भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । सबै क्षेत्र सामान्य हुँदै गएपछि तेश्रो चरणमा लकडाउन र कफ्र्युको प्रावधान हटाइने तयारी सरकारको छ ।

यद्यपि तत्कालका लागि रेल सेवा तथा विदेश यात्रामा भने पूर्णरुपमा प्रतिबन्ध लगाईको छ । कोरोनाबाट अति प्रभावित क्षेत्रबाहेकका जनताको जनजीवन सामान्य बनाउन र अर्थतन्त्र चलायमान गराउन निर्णय लागू गरिएको भारतीय सरकारको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पोर्चुगलमा खेतीमा काम गर्ने नेपालीमा कोरोना संक्रमण,  क्वारेन्टाइनमा राखेर उपचार गरिँदै पोर्चुगलमा खेतीमा काम गर्ने नेपालीमा कोरोना संक्रमण, क्वारेन्टाइनमा राखेर उपचार गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मार्च, २०२०पोर्तिमाउ । पोर्चुगलको दक्षिण पूर्वमा पर्ने फारो...

हालसम्म काठमाडौं उपत्यकाभित्र कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार नजिक हालसम्म काठमाडौं उपत्यकाभित्र कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार नजिक

२०७७ श्रावण २४ गते शनिबार

०८ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो समयमा कोरोना संक्रमितको हिसावले...

अष्ट्रेलियाले विदेशी नागरिकलाई प्रवेशमा रोक लगायो, ६ महिनासम्म यो क्रम निरन्तर रहनसक्ने अष्ट्रेलियाले विदेशी नागरिकलाई प्रवेशमा रोक लगायो, ६ महिनासम्म यो क्रम निरन्तर रहनसक्ने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ मार्च, २०२० सिड्नी । कोरोना भाईरस (कोभिड १९)...

सरकारले भन्यो : विदेशमा  रहेका ४५ लाख युवालाई तत्काल ल्याउन असम्भव सरकारले भन्यो : विदेशमा रहेका ४५ लाख युवालाई तत्काल ल्याउन असम्भव

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ मे, २०२०काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विदेशमा...

Top