घुसकाण्डमा मुछिएका दोलखाका तत्कालीन सिडियो अख्तियारको नियन्त्रणमा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३१ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले दोलखाका तत्कालीन प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडियो) खगेन्द्रप्रसाद रिजाललाई नियन्त्रणमा लिएको छ । दोलखामा सिडियो भएर काम गरेका बेला रिजालले क्षेत्राधिकार मिचेर विभिन्न मुद्दाका अभियुक्तसँग १ लाख भन्दा बढी घुस लिएको भिडियो सार्वजनिक भएपछि उनलाई गृहमन्त्रालयले निलम्बन्ध गरी अनुसन्धान अघि बढाईको थियो ।

स्मरणीय के छ भने रिजाल यसअघि अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगमा समेत रहेर काम गरिसकेका व्यक्ति हुन् । उनले मुद्दाका अभियुक्तलाई धरौटीमा रिहा गर्ने भन्दै मेलुङ गाउँपालिकाका कुमार लामा सँग ९० हजा र कालिञ्चोक गाउँपालिकाका उदिम तामाङ र इन्द्रबहादुर तामाङसँग बुधबार २१ हजार रुपैयाँ घुस लिएको अख्तियारको भनाई छ । उनले यति धेरै रकम लिँदा जम्मा १० हजारको मात्रै विल दिएका थिए ।

घुस लिएको भिडियो सार्वजनिक भएपछि रिजाललाई दोलखाबाट काठमाडौं झिकाएर अनुसन्धान अघि बढाईको थियो । नेपाल सरकारका उपसचिव रिजलालाई गत मंसीर २३ गते गृहमन्त्रालय बोलाएर सोधपुछ पछि सामान्य प्रशासन मन्त्रालयमा सरुवा गरिएको थियो । अख्तियारले लामो समयको अनुसन्धान पछि रिजाललाई आज नियन्त्रणमा लिएको हो । हाल रिजाललाई टंगालस्थित अख्तियारको हिसासतमा राखिएको बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पर्यटकका लागि थप आकर्षक गन्तव्य बन्दै टिस्टुङ, थपियो प्याराग्लाईडिङ् सेवा पर्यटकका लागि थप आकर्षक गन्तव्य बन्दै टिस्टुङ, थपियो प्याराग्लाईडिङ् सेवा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२० हेटौंडा । काठमाडौंसँग सिमाना जोडिएको मकवानपुर...

सेनापरिचालन विधेयकबारे सबैको फरक धारणा सेनापरिचालन विधेयकबारे सबैको फरक धारणा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मार्च, २०१९ काठमाडौ ।सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी...

प्रदेशनम्बर १ का मुख्यमन्त्री विरुद्ध ‘यौन दुव्यवहार र घरेलु हिंसा’ मुद्दा दायर प्रदेशनम्बर १ का मुख्यमन्त्री विरुद्ध ‘यौन दुव्यवहार र घरेलु हिंसा’ मुद्दा दायर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ फेब्रुअरी, २०२काठमाडौं । दोलखा घर भएकी बालिका खड्का...

सेतो छालावालाको कालो कर्तुत : बालबालिकामाथि यौन दुराचार गर्ने अमेरिकी नागरिक मुडे पक्राउ सेतो छालावालाको कालो कर्तुत : बालबालिकामाथि यौन दुराचार गर्ने अमेरिकी नागरिक मुडे पक्राउ

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९काठमाडौं । भाषा पढ्न बहानामा नेपालमा बसेर...

Top