घुसकाण्डमा मुछिएका दोलखाका तत्कालीन सिडियो अख्तियारको नियन्त्रणमा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३१ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले दोलखाका तत्कालीन प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडियो) खगेन्द्रप्रसाद रिजाललाई नियन्त्रणमा लिएको छ । दोलखामा सिडियो भएर काम गरेका बेला रिजालले क्षेत्राधिकार मिचेर विभिन्न मुद्दाका अभियुक्तसँग १ लाख भन्दा बढी घुस लिएको भिडियो सार्वजनिक भएपछि उनलाई गृहमन्त्रालयले निलम्बन्ध गरी अनुसन्धान अघि बढाईको थियो ।

स्मरणीय के छ भने रिजाल यसअघि अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगमा समेत रहेर काम गरिसकेका व्यक्ति हुन् । उनले मुद्दाका अभियुक्तलाई धरौटीमा रिहा गर्ने भन्दै मेलुङ गाउँपालिकाका कुमार लामा सँग ९० हजा र कालिञ्चोक गाउँपालिकाका उदिम तामाङ र इन्द्रबहादुर तामाङसँग बुधबार २१ हजार रुपैयाँ घुस लिएको अख्तियारको भनाई छ । उनले यति धेरै रकम लिँदा जम्मा १० हजारको मात्रै विल दिएका थिए ।

घुस लिएको भिडियो सार्वजनिक भएपछि रिजाललाई दोलखाबाट काठमाडौं झिकाएर अनुसन्धान अघि बढाईको थियो । नेपाल सरकारका उपसचिव रिजलालाई गत मंसीर २३ गते गृहमन्त्रालय बोलाएर सोधपुछ पछि सामान्य प्रशासन मन्त्रालयमा सरुवा गरिएको थियो । अख्तियारले लामो समयको अनुसन्धान पछि रिजाललाई आज नियन्त्रणमा लिएको हो । हाल रिजाललाई टंगालस्थित अख्तियारको हिसासतमा राखिएको बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अख्तियारका पूर्वआयुक्त पाठक ७८ लाख धरौटीमा छुटे, बैंक बस्यो ग्यारेन्टी अख्तियारका पूर्वआयुक्त पाठक ७८ लाख धरौटीमा छुटे, बैंक बस्यो ग्यारेन्टी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मे, २०१९ काठमाडौं । ७८ लाख रुपैयाँ घुस...

६ वर्षअघिको एसिडकाण्डमा अदालतले सुनायो दोषीमाथि ८ बर्ष कैद सजायाँ, उपचारखर्च झण्डै डेढ करोड भराउन निर्देशन ६ वर्षअघिको एसिडकाण्डमा अदालतले सुनायो दोषीमाथि ८ बर्ष कैद सजायाँ, उपचारखर्च झण्डै डेढ करोड भराउन निर्देशन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ फेब्रुअरी, २०२०हेटौंडा । मकवानपुरमा २०७० साल वैशाख ९...

भारत विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमित सूचीको सातौ नम्बरमा भारत विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमित सूचीको सातौ नम्बरमा

२०७६ माघ २३ गते बिहिबार

०२ मे, २०२०नयाँदिल्ली । विश्वमा महिनौंअघिदेखि कोरोना संक्रमण शुरुभएका...

मलद्वारमा सुन लुकाएर काठमाडौं विमानस्थल ओर्लिएलगत्तै पक्राउ परे हरिराम मलद्वारमा सुन लुकाएर काठमाडौं विमानस्थल ओर्लिएलगत्तै पक्राउ परे हरिराम

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । काठमाडौंको त्रिभवुन अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट...

Top