मेक्सिकोमा ७ दशमलव ४ रेक्टरको भूकम्प, सुनामीको चेतावनी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ जुन, २०२०
सान्ता मारिया, मेक्सिको । अमेरिकासँग सिमाना जोडिएको मेक्सिकोमा आज शक्तिशाली भूकम्प गएको छ । भूकम्पको केन्द्रविन्दु स्थार्नी ओक्कासा राज्यमा भएको यहाँका भूगर्भ विभागलाई उद्दृत गर्दै सिएनएनले समाचार उल्लेख गरेको छ । भूकम्पले ओक्साका शहरका आससापका दर्जनौं भवनहरु भत्काएको छ ।

सो भूकम्पमा परी हालसम्म एकजनाको मात्रै ज्यान गएको समाचार आएको छ । भूकम्प शक्तिशाली भएपनि हालसम्म भएको जनधनको क्षतिको विवरण भने पूर्णरुपमा प्राप्त हुन सकेको छैन । प्रशान्त महासागरको तट छेउमै रहेको ओक्साको शहरमा दर्जनौं भवनहरु भूकम्पका कारण भत्किएको बताइएको छ । अहिले घटनास्थल र आपसका क्षेत्रमा उद्दारकर्ताहरु खटिएका छन् । भूकम्पलगत्तै प्रशान्त महाशागरबाट ओक्साकोलगायतका शहरहरुमा सुनामी आउनसक्ने चेतावनी दिइएको छ ।

भूकम्पको धक्का मेक्सिकोलगायत ग्वाटेमाला, एल साल्भाडोर र होन्डुरसलगायतका देशहरुमा समेत गरिएको समाचारहरुमा उल्लेख गरिएको छ । भूकम्पको केन्द्रबिन्दुबाट ६ सय २१ माइल टाढासम्मका जनतालाई सुनामीको खतरा रहेको भन्दै सतर्क रहन अनुरोध गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बालुवाटार जग्गा प्रकरण : पहिलोपटक ‘ठूलो माछा’ विरुद्ध अख्तियारको मुद्दा, अर्बौं विगो माग (विगो रकमसहित) बालुवाटार जग्गा प्रकरण : पहिलोपटक ‘ठूलो माछा’ विरुद्ध अख्तियारको मुद्दा, अर्बौं विगो माग (विगो रकमसहित)

२०७७ बैशाख २० गते शनिबार

०५ फेब्रुअरी २०२० काठमाडौं । काठमाडौंको बालुवाटारमा रहेको ललिता...

‘कोरोना अझै केही समय रहन सक्छ, आवश्यक सावधानी अपनाऊँ’ : प्रधानमन्त्री ( सम्बोधनको पूर्णपाठसहित) ‘कोरोना अझै केही समय रहन सक्छ, आवश्यक सावधानी अपनाऊँ’ : प्रधानमन्त्री ( सम्बोधनको पूर्णपाठसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना...

करिब ४७ लाख ब्लडमनी तिरेर साउदी जेलबाट छुट्ने यी हुन् महतो करिब ४७ लाख ब्लडमनी तिरेर साउदी जेलबाट छुट्ने यी हुन् महतो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । करिब ४७ लाख रुपैयाँ...

Top