मेक्सिकोमा ७ दशमलव ४ रेक्टरको भूकम्प, सुनामीको चेतावनी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ जुन, २०२०
सान्ता मारिया, मेक्सिको । अमेरिकासँग सिमाना जोडिएको मेक्सिकोमा आज शक्तिशाली भूकम्प गएको छ । भूकम्पको केन्द्रविन्दु स्थार्नी ओक्कासा राज्यमा भएको यहाँका भूगर्भ विभागलाई उद्दृत गर्दै सिएनएनले समाचार उल्लेख गरेको छ । भूकम्पले ओक्साका शहरका आससापका दर्जनौं भवनहरु भत्काएको छ ।

सो भूकम्पमा परी हालसम्म एकजनाको मात्रै ज्यान गएको समाचार आएको छ । भूकम्प शक्तिशाली भएपनि हालसम्म भएको जनधनको क्षतिको विवरण भने पूर्णरुपमा प्राप्त हुन सकेको छैन । प्रशान्त महासागरको तट छेउमै रहेको ओक्साको शहरमा दर्जनौं भवनहरु भूकम्पका कारण भत्किएको बताइएको छ । अहिले घटनास्थल र आपसका क्षेत्रमा उद्दारकर्ताहरु खटिएका छन् । भूकम्पलगत्तै प्रशान्त महाशागरबाट ओक्साकोलगायतका शहरहरुमा सुनामी आउनसक्ने चेतावनी दिइएको छ ।

भूकम्पको धक्का मेक्सिकोलगायत ग्वाटेमाला, एल साल्भाडोर र होन्डुरसलगायतका देशहरुमा समेत गरिएको समाचारहरुमा उल्लेख गरिएको छ । भूकम्पको केन्द्रबिन्दुबाट ६ सय २१ माइल टाढासम्मका जनतालाई सुनामीको खतरा रहेको भन्दै सतर्क रहन अनुरोध गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
गैर आवासीय नेपाली संघमा कम्युनिष्ट निकटको वर्चस्व, अध्यक्षमा पन्त विजयी गैर आवासीय नेपाली संघमा कम्युनिष्ट निकटको वर्चस्व, अध्यक्षमा पन्त विजयी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ अक्टोबर २०१९ काठमाडौं । गैर आवासीय नेपाली संघ...

युरोपेली देश ग्रीसमा भयानक रेल दुर्घटना : ३६ को मृत्यु, सयौं घाइते युरोपेली देश ग्रीसमा भयानक रेल दुर्घटना : ३६ को मृत्यु, सयौं घाइते

२०७९ पुष १९ गते मंगलबार

०१ मार्च, २०२३लिंकलोभर, बेल्जियम । युरोपेली मुलुक ग्रीसमा गएराति...

सप्तरीमा पहिलो पटक भेटिए कोरोना संक्रमित सप्तरीमा पहिलो पटक भेटिए कोरोना संक्रमित

२०७७ कार्तिक २० गते बिहिबार

११ मे, २०२०सप्तरी । तराईका जिल्लामा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना...

हिमपातका कारण लाप्राक बस्ती निर्माणको केही काम रोकियो हिमपातका कारण लाप्राक बस्ती निर्माणको केही काम रोकियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२०, जनवरी, २०२० काठमाडौं । गैर आवासीय नेपाली संघ,(एनआरएनए)ले...

Top