सीमा अतिक्रमणको विरोध गर्ने सेनाका पूर्वजर्नेल र प्रहरीका पूर्व एआइजी पत्रकार सम्मेलनबाटै समातिए

Best Khabar Team | २०७७ भाद्र २० गते शनिबार


०९ मे, २०२०
काठमाडौं । नेपाली भूमी मिचेर भारतले एकलौटी ढंगले तिब्बतको पवित्रस्थल मानसरोबर जाने सडक बनाएको विरोधमा पत्रकार सम्मेलन भै रहँदा काठमाडौंबाट नेपाली सेनाका पूर्व जर्नेल र नेपाल प्रहरीका पूर्व एआइजी पक्राउ परेका छन् । काठमाडौंको धुम्बाराहीस्थित शंकपार्कमा आज साँझ पत्रकार सम्मेलन गरी घटनाको विरोध जनाउन लागेका नेपाली सेनाका पूर्व जर्नेल प्रेमसिंह बस्न्यात र नेपाल प्रहरीका पूर्व एआईजी ठाकुरमोहन श्रेष्ठलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको हो ।

लकडाउन उल्लंघन गरी शंखपार्कमा भेला भएर भारतको विरोध गरेको भन्दै प्रहरीले बस्नेत र श्रेष्ठलाई शंखपार्कबाट समातेको हो । उनीहरुलाई नेकपाको कार्यालय धुम्बाराही अगाडिको शंखपार्कबाट पक्रेर गाडीमा राखेर महाराजगञ्ज प्रहरीमा ल्याएको छ । हाल बस्न्यात र श्रेष्ठ दुबैजना महाराजगञ्ज प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेका छन् ।

पक्राउ परेकाहरुले आफूहरुलाई प्रहरीले भारतको विरोध किन गरेको भन्दै समातेको प्रतिक्रिया दिएका छन् । भारतले हिजोदेखि नेपालको कालापानी क्षेत्रमा रहेको दार्चुलाको लिपुलेक क्षेत्र हुँदै तिब्बतको कैलाश मानसरोबर जानका लागि नयाँ बाटो खोलेसँगै यसको विरोध शुरु भएको हो । नेपाललाई जानकारी नै नगरी नेपाली भूमि हुँदै भारतले सिमा मिचेर सो सडक सञ्चालनमा ल्याएको विरोधमा काठमाडौंमा लकडाउनकै बीच पनि प्रदर्शन शुरु भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
संविधान संसोधन नभए सरकार छाड्ने उपेन्द्र यादवको चेतावनी संविधान संसोधन नभए सरकार छाड्ने उपेन्द्र यादवको चेतावनी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ मार्च, २०१९ पोखरा । उपप्रधान, स्वास्थ्य तथा जनसङख्या...

निजी विद्यालयहरुलाई शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन : विद्यालय बन्द हुँदाको शुल्क नलिनु निजी विद्यालयहरुलाई शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन : विद्यालय बन्द हुँदाको शुल्क नलिनु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ जुन, २०२०काठमाडौं । निजी विद्यालय सञ्चालकहरुले लकडाउनका बेला...

उपत्यकामा कोरोना : ललितपुरमा ३ को मृत्यु उपत्यकामा कोरोना : ललितपुरमा ३ को मृत्यु

२०७७ मंशिर २३ गते मंगलबार

१२ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट काठमाडौं उपत्यकामा पछिल्लो...

बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे बाइडेनको सपथ अगाबै ट्रम्प ह्वाईट हाउस छाडेर फ्लोरिडा उडे

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जनवरी, २०२१न्यूर्योक । गत नोभेम्बरमा भएको राष्ट्रपति चुनावमा...

Top