लम्बियो जेठ ५ सम्म ‘लकडाउन’, थप कडाई गर्ने सरकारको निर्णय

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २४ गते बुधबार


०६ मे, २०२०
काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमणलाई मध्यनजर गर्दै देशभर गरेको लकडाउनको समयावधि फेरि थप गरेको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले आगामी जेठ ५ गते राति १२ बजेसम्मका लागि लकडाउनको समयावधि थप गर्ने निर्णय गरेको हो । यसअघि सरकारले पाँचौ पटक थप गरेको लकडाउनको समय सीमाभोलि राति सकिँदै थियो ।

छिमेकी मुलुक भारतमा पनि कोरोना संक्रमित बढ्दै गएको र नेपालमा पनि संक्रमण देखिने क्रम जारी रहेको भन्दै लकडाउनको विकल्प नभएको सरकारको निष्कर्ष रहेको छ । लकडाउनको समयावधि भर निजी तथा सार्वजनिक गाडीहरु सञ्चालन, विद्यालय, कलकारखनालगायत मानिसहरुको सहभागिता रहने क्षेत्रहरु पूर्णरुपमा बन्द रहनेछन् भने अत्यावश्यक बाहेक अन्य कामले घरबाहिर निस्कन पाइने छैन ।

यसैबीच सरकारले यो पटक थप गरेको लकडाउनलाई थप कडाई गर्ने निर्णय गरेको छ । त्यसका लागि सवारी पास लिएकाहरुलाई पनि अत्यावश्यक बाहेक अन्य कामका लागि सडकमा आउन नदिने निर्णय गरेको छ । लकडाउन उल्लंघन गर्ने क्रम तीव्र बनेपछि सरकारले देशभर लकडाउनमा थप कडाई गर्ने निर्णय गरेको हो ।

यस्तै काठमाडौं उपत्यका भित्रने सबै नाकाहरुलाई पनि थप कडा गरिने सरकारको निर्णय छ । यसका लागि विरामी तथा अति नै आवश्यक कामका लागि काठमाडौं आउने र बाहिरिने बाहेक अन्यलाई आउजाउ गर्न नाकाबाटै निधेष गरिने भएको छ । नेपालमा हालसम्म कोरोना संक्रममितको संख्या ८२ पुगेको छ । यी मध्ये १६ जना यसअघि नै उपचारपछि घर फर्केको भएपनि ती मध्ये ३ जनामा पुनः कोरोना देखिएपछि अस्पतालमै उपचाररत छन् । आजमात्रै पर्साको वीरगञ्जबाट ४ जना भारतीय नागरिक कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्केका छन् । लकडाउन उल्लंघन गर्नेलाई सरकारले कडा कारबाही गर्ने भन्दै महामारी नियन्त्रणको यो अभियानलाई सहयोग गर्न सबैलाई आग्रह गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना संक्रमणसँगै निमोनिया भएपछि हास्य कलाकार गजुरेल आइसियुमा, अवस्था सामान्य कोरोना संक्रमणसँगै निमोनिया भएपछि हास्य कलाकार गजुरेल आइसियुमा, अवस्था सामान्य

२०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार

०६ नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । केहीदिनअघि कोरोना पुष्टि भएपछि घरमै...

Economic Impact of COVID-19 in Nepal: A Question of Bad or Worst Economic Impact of COVID-19 in Nepal: A Question of Bad or Worst

२०७७ श्रावण १९ गते सोमबार

–- By Jyoti Koirala/Suman AchrayaConsidering the fact and avoid...

चीनको राजधानी बेइजिङका एकदर्जन आवासीय क्षेत्रमा ‘लकडाउन’, विद्यालय पनि बन्द चीनको राजधानी बेइजिङका एकदर्जन आवासीय क्षेत्रमा ‘लकडाउन’, विद्यालय पनि बन्द

२०७७ जेठ ३१ गते शनिबार

१३ जुन, २०२०बेइजिङ्ग । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थलको रुपमा रहेको...

बझाङ्गमा भीषण पहिरो : १८ घर बगायो, ७ वेपत्ता, २ जनाको शव भेटियो बझाङ्गमा भीषण पहिरो : १८ घर बगायो, ७ वेपत्ता, २ जनाको शव भेटियो

२०७७ असार २० गते शनिबार

०४ जुलाई, २०२० चैनपुर, बझाङ्ग । गएराति परेको अविरल...

Top