काठमाडौं उपत्यकाभित्र सार्वजनिक यातयात सञ्चालनको तयारी

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २५ गते मंगलबार


०४ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्न भन्दै सरकारले घोषणा गरेको लकडाउनका कारण करिब साढे ३ महिनादेखि बन्द रहेको सार्वजनिक यायतात सेवा फेरि सञ्चालन गर्न व्यवसायीहरुले तयारी अघि बढाएका छन् । यसका लागि उनीहरुले भोलिदेखि काठमाडौं उपत्यकाभित्र सार्वजनिक यातयातका साधनहरु सञ्चालन गर्ने तयारी गरेका छन् । लकडाउनका कारण गाडी सञ्चालन नहुँदा यातयात क्षेत्रमा कार्यरत लाखौं मजदुरको दैनिकी कष्टकर बन्दै गएको भन्दै उनीहरुले पटक–पटक सरकारसँग समस्या राखेपनि यो विषयमा सरकार गम्भीर नभएको आरोप लगाएका छन् ।

फाइल तस्बीर

त्यसपछि बाध्य भएर उपत्यकाबाट सार्वजनिक यातयात सञ्चालन गर्ने तयारी थालेका हुन् । तर सरकारले भने यो विषयमा सहमति दिएको छैन । पछिल्ला दिनहरुमा काठमाडौं उपत्यकाभित्रै कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएका कारण तत्काल सार्वजनिक यातयात सञ्चालन गरिँदा संक्रमण थप फैलनसक्ने निष्कर्षसहित सरकारले व्यवस्यायीहरुलाई यसो नगर्न आग्रह गरेको थियो । तर नेपाल यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासंघले भने मजदुरलाई भोकै मर्न दिन नसकिने भन्दै आफूहरु बाध्य भएर सार्वजनिक यातयात सञ्चालनको तयारीमा लागेको बताएका छन् ।

उनीहरुले जोर विजोर प्रणाली अनुसार भोलिदेखि उपत्यकाभित्र मिनिबसहरु सञ्चालन गर्ने तयारी गरेका छन् । यायतात व्यवसायीका साथै यातयात क्षेत्रमा कार्यरत लाखौं मजदुरहरुले वेहोर्नुपरेको आर्थिक संकटलाई कम गर्नका लागि बाध्य भएर यो निर्णय लिनुपरेको व्यवसायीको भनाई छ ।सरकारले निजी सवारी साधनलाई निर्वाध रुपमा सञ्चालन गर्न दिएको भएपनि सार्वजनिक यातयातका साधनरुलाई भने सञ्चालनका लागि रोक लगाएको छ ।

व्यवसायीहरुले सरकारले आफूहरुलाई गाडी चलाउन नदिएर निजी गाडी सञ्चालकलाई भने उन्मुक्ति दिएको आरोप लगाएका छन् । लकडाउनका कारण विद्यालय, क्याम्पस तथा अन्य क्षेत्र बन्द भएपछि चैत्रको पहिलो सातादेखि उपत्यकालगायत देशका सबै जिल्लामा सार्वजनिक सवारी साधन लगभग ठप्प छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कुवेतबाट पहिलो चरणमा १५० नेपालीको उद्दार, आजै थप १५० लाई ल्याईँदै कुवेतबाट पहिलो चरणमा १५० नेपालीको उद्दार, आजै थप १५० लाई ल्याईँदै

२०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार

११ जुन, २०२०काठमाडौं । बैदेशिक रोजगारी तथा अन्य काम...

बेलायत र रुसमा केहीदिनमै कोरोना भ्याक्सिन प्रयोगमा ल्याइँदै, युरोपका अधिंकाश देशले पनि तयारी थाले बेलायत र रुसमा केहीदिनमै कोरोना भ्याक्सिन प्रयोगमा ल्याइँदै, युरोपका अधिंकाश देशले पनि तयारी थाले

२०७६ माघ २९ गते बुधबार

०२ डिसेम्बर, २०२०वेस्टह्याम, लण्डन । पूर्व युरोपेली मुलुक बेलायत...

जर्मन चान्सलर ओलाफलगायतको उच्चस्तरीय टोली भारत आउँदै जर्मन चान्सलर ओलाफलगायतको उच्चस्तरीय टोली भारत आउँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ फेब्रुअरी, २०२३नयाँदिल्ली । जर्मन चान्सलर ओलाफ स्कोल्जल यही...

रुकुममा ६ जनाको हत्या प्रकरण : एकै गाउँका ३४ जना विरुद्ध मुद्दा दायर, थुनछेक बहस भोलिबाटै रुकुममा ६ जनाको हत्या प्रकरण : एकै गाउँका ३४ जना विरुद्ध मुद्दा दायर, थुनछेक बहस भोलिबाटै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०चौरजहारी, रुकुम । ६ जनाको ज्यान जाने...

Top