काठमाडौं उपत्यकाभित्र सार्वजनिक यातयात सञ्चालनको तयारी

Best Khabar Team | २०७७ असार २० गते शनिबार


०४ जुलाई, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्न भन्दै सरकारले घोषणा गरेको लकडाउनका कारण करिब साढे ३ महिनादेखि बन्द रहेको सार्वजनिक यायतात सेवा फेरि सञ्चालन गर्न व्यवसायीहरुले तयारी अघि बढाएका छन् । यसका लागि उनीहरुले भोलिदेखि काठमाडौं उपत्यकाभित्र सार्वजनिक यातयातका साधनहरु सञ्चालन गर्ने तयारी गरेका छन् । लकडाउनका कारण गाडी सञ्चालन नहुँदा यातयात क्षेत्रमा कार्यरत लाखौं मजदुरको दैनिकी कष्टकर बन्दै गएको भन्दै उनीहरुले पटक–पटक सरकारसँग समस्या राखेपनि यो विषयमा सरकार गम्भीर नभएको आरोप लगाएका छन् ।

फाइल तस्बीर

त्यसपछि बाध्य भएर उपत्यकाबाट सार्वजनिक यातयात सञ्चालन गर्ने तयारी थालेका हुन् । तर सरकारले भने यो विषयमा सहमति दिएको छैन । पछिल्ला दिनहरुमा काठमाडौं उपत्यकाभित्रै कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएका कारण तत्काल सार्वजनिक यातयात सञ्चालन गरिँदा संक्रमण थप फैलनसक्ने निष्कर्षसहित सरकारले व्यवस्यायीहरुलाई यसो नगर्न आग्रह गरेको थियो । तर नेपाल यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासंघले भने मजदुरलाई भोकै मर्न दिन नसकिने भन्दै आफूहरु बाध्य भएर सार्वजनिक यातयात सञ्चालनको तयारीमा लागेको बताएका छन् ।

उनीहरुले जोर विजोर प्रणाली अनुसार भोलिदेखि उपत्यकाभित्र मिनिबसहरु सञ्चालन गर्ने तयारी गरेका छन् । यायतात व्यवसायीका साथै यातयात क्षेत्रमा कार्यरत लाखौं मजदुरहरुले वेहोर्नुपरेको आर्थिक संकटलाई कम गर्नका लागि बाध्य भएर यो निर्णय लिनुपरेको व्यवसायीको भनाई छ ।सरकारले निजी सवारी साधनलाई निर्वाध रुपमा सञ्चालन गर्न दिएको भएपनि सार्वजनिक यातयातका साधनरुलाई भने सञ्चालनका लागि रोक लगाएको छ ।

व्यवसायीहरुले सरकारले आफूहरुलाई गाडी चलाउन नदिएर निजी गाडी सञ्चालकलाई भने उन्मुक्ति दिएको आरोप लगाएका छन् । लकडाउनका कारण विद्यालय, क्याम्पस तथा अन्य क्षेत्र बन्द भएपछि चैत्रको पहिलो सातादेखि उपत्यकालगायत देशका सबै जिल्लामा सार्वजनिक सवारी साधन लगभग ठप्प छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै घट्यो नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै घट्यो

२०७७ माघ २९ गते बिहिबार

११ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । नेपालमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमितको...

समुदायमा कोरोना संक्रमित भेटिएपछि पवर्तको सदरमुकाम कुस्मा बजार सिल ! समुदायमा कोरोना संक्रमित भेटिएपछि पवर्तको सदरमुकाम कुस्मा बजार सिल !

२०७७ भाद्र २७ गते शनिबार

१२ सेप्टेम्बर, २०२०फलेबास, पर्वत । पवर्तको कुस्मामा क्वारेन्टाइन बाहिर...

फेरियो विदेशबाट हुने उद्दारको उडान तालिका (नयाँ तालिकासहित) फेरियो विदेशबाट हुने उद्दारको उडान तालिका (नयाँ तालिकासहित)

२०७७ असार ३ गते बुधबार

१७ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले विश्वका विभिन्न देशमा रहेका...

एकैदिन थपिए ५९ जना कोरोना संक्रमित, भक्तपुर, धरान, मकवानपुर र बारामा थप ९ जनामा कोरोना,  संक्रमित ५१६ पुगे एकैदिन थपिए ५९ जना कोरोना संक्रमित, भक्तपुर, धरान, मकवानपुर र बारामा थप ९ जनामा कोरोना, संक्रमित ५१६ पुगे

२०७७ जेठ ९ गते शुक्रबार

२२ मे, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न स्थानमा आजमात्रै ५९...

Top