तनुहँको पर्यटकीय नगरी बन्दीपुरलाई ‘सिल’ गरियो, अस्पताल पनि २ साताका लागि बन्द

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ जुन, २०२०
डुम्रे, तनहुँ । तहुँ जिल्लाको पर्यटकीय नगरीको रुपमा परिचित बदिपुर गाउँपालिकास्थित बन्दिपुर क्षेत्र कम्तीमा २ साताको लागि सिल गरिएको छ । स्वास्थ्यकर्मीलगायत केही गाउँलेमा कोरोना संक्रमण देखिएपछि गाउँपालिकाले एक विज्ञप्ति निकालेर आगामी एक साताका लागि गाउँपालिका प्रवेश गर्ने सबै नाका सिल गर्दै स्थानीयलाई पनि गाउँबाट अयन्त्र नजानका लागि अनुरोध गरेको छ ।

तनुहँको बन्दिपुर

तनुहँको बन्दिपुर गाउँपालिकामा हिजो एकैपटक ११ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो । कोरोना पुष्टि भएकाहरुलाई हाल स्थानीय आइसोलेसन सेन्टरमा राखेर उपचार थालिएको छ । सो क्षेत्रमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मी, गाउँपालिकाका कर्मचारी र सुरक्षाकर्मीलगायत ११ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि सो क्षेत्रलाई ‘रेड जोन’ को रुपमा घोषणा गरी सिल गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । संक्रमितहरुमा एकजना चिकित्सक, अर्का एक स्वास्थ्यकर्मी र केही स्थानीय सामाजिक क्षेत्रमा कार्यरत कर्मचारीहरु रहेको गण्डकी प्रदेशको सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालयले जनाएको छ ।

बन्दीपुर अस्पतालमा कार्यरत ती चिकित्सक र स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना पुष्टि भएपछि सो अस्पताल पनि कम्तीमा दुई साताका लागि बन्द गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । गाउँपालिका अन्र्तगत सञ्चालित विभिन्न सार्वजनिक सेवाहरुपछि तत्कालका लागि बन्द गरिएको छ । तनुहँको बन्दिपुर आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको लागि अति नै महत्वपूर्ण र आकर्षक गन्तव्यको रुपमा रहेको छ । जहाँ पर्यटक सिजनका बेला दैनिक सयौं पर्यटकहरु पुग्ने गर्दछन् । जसका कारण बन्दिपुर बजारका बासिन्दा पूर्णरुपमा पर्यटनमा आश्रित रहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
लकडाउनकै बीच भारतीय अतिक्रमण विरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन, ३३ पक्राउ लकडाउनकै बीच भारतीय अतिक्रमण विरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन, ३३ पक्राउ

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमि मिचेर चीनको...

भारतमा कोरोना :  २० को मृत्यु, संक्रमितको संख्या ९ सय ३३ पुग्यो भारतमा कोरोना : २० को मृत्यु, संक्रमितको संख्या ९ सय ३३ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२० नयाँदिल्ली । भारतमा कोरोनाको संक्रमणबाट हालसम्म...

शुक्रबार र शनिबार चट्याङ्सहित भीषण वर्षातको सम्भावना, सचेत रहन मौसमविद्को आग्रह शुक्रबार र शनिबार चट्याङ्सहित भीषण वर्षातको सम्भावना, सचेत रहन मौसमविद्को आग्रह

२०७६ चैत्र २४ गते सोमबार

०४ जुन, २०२०काठमाडौं । अरब सागरको दक्षिणपूर्वी भागबाट शुरु...

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ जुलाई, २०२१मेघौली, चितवन । चितवनको राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रभित्र...

Top