आफ्ना नागरिकलाई तत्काल इराक छाड्न अमेरिकाको निर्देशन

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १९ गते बुधबार


०४ जनवरी, २०२०
न्यूर्योक । अमेरिकाका र इराकबीच पछिल्ला केहीदिन यता तनाव बढेपछि अमेरिकाले आफ्ना नागरिकलाई तत्काल इराक छाड्न निर्देशन दिएको छ । इराकको बस्दादस्थित अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा हिजो अमेरिकाले गरेको रकेट आक्रमणका क्रममा एक इरानी सैन्य कमाण्डर मारिएपछि उत्पन्न परिस्थितिलाई मध्यनजगर गर्दै अमेरिकाले आफ्ना नागरिकलाई सुरक्षाका लागि इराक छाड्न भनेको हो ।

हिजो भएको सो घटनाको इराक र इरानले चर्को विरोध गरेका छन् भने अमेरिकाले यसको ठूलै मूल्य चुकाउनुपर्ने चेतावनी दिएका छन् । इराकको बग्दादस्थित अमेरिकी दुतावासले सूचना जारी गर्दै आफ्ना नागरिकहरुलाई तत्काल इराकको भूगोल छाडेर अन्यत्र जान भनेका हो । सकेसम्म विमानबाटै र नभए स्थलमार्गबाट भएपनि इराकको सिमाना छाडेर सुरक्षित रहन अमेरिकाले नागरिकलाई सूचित गरेको छ ।

पछिल्लो केही सातायता अमेरिका र इराकबीचको युद्द चर्कँदो छ । यही क्रममा केही दिन अघि इराकस्थित अमेरिकी दुतावास जलाउने प्रयास भएको थियो । त्यसको जवाफमा अमेरिकाले इराकमा आफ्नो सैन्य गतिविधि तीव्र बनाएको छ । हिजोको घटना त्यसैको पछिल्लो उदाहरण हो । यो घटनासँगै अमेरिका र इराकबीचको सम्बन्ध थप चिसिँदै गएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा शरणार्थी बनेर बस्नेको विदेशीको संख्या झण्डै एक हजार जना नेपालमा शरणार्थी बनेर बस्नेको विदेशीको संख्या झण्डै एक हजार जना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । अमेरिका, क्यानडा,युरोपलगायतका देशमा नेपालबाट...

Nepal Visit Year-2020 : Jungle Safari Open At Banke National Park Nepal Visit Year-2020 : Jungle Safari Open At Banke National Park

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

09 Dec,2019 Banke, Jungle safari has been kept open...

नेपालमा रोकिएकाहरुलाई हङकङ र जापान जान बाटो खुल्यो नेपालमा रोकिएकाहरुलाई हङकङ र जापान जान बाटो खुल्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोनाको प्रकोपपछि भएको लकडाउनका कारण...

मन्त्रीपरिषद्को बैठक बालुवाटारमा : ‘लकडाउन’ एकसाता थपिने सम्भावना मन्त्रीपरिषद्को बैठक बालुवाटारमा : ‘लकडाउन’ एकसाता थपिने सम्भावना

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०६ मार्च, २०२० काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको रोकथाम...

Top