‘लकडाउन’को समय थपियो, अब चैत्र २५ गते राति १२ बजेसम्म ‘लकडाउन’

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२९ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट बच्नका लागि देशव्यापी रुपमा गरेको ‘लकडाउन’ को समयावधि ८ दिन थप गरेको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले चैत्र १८ गतेदेखि लागूहुने गरी थप ८ दिनका लागि ‘लकडाउन’को समयावधि लम्ब्याएको हो । योसँगै चैत्र २५ गते राति १२ बजेसम्म सिँगो मुलुकभर भर लकडाउन हुने भएको छ ।

कोरोना संक्रमणको जोखिमबाट बच्नका लागि सरकारले आम नागरिकलाई घरमै बस्नका लागि आग्रह गर्दै अत्यावश्यकीय सामग्री प्रवाहमा भने कुनै कठिनाई नहुने स्पष्ट पारेको छ । यसअघि सरकारले चैत्र ११ गतेदेखि लागूहुने गरी देशव्यापी रुपमा १ साता लामो लकडाउनको घोषणा गरेको थियो । पहिलो चरणमा घोषणा गरेका लकडाउनको समयावधि सकिन लागेका बेला सरकारले थप ८ दिनका लागि लकडाउन जारी राख्ने निर्णय गरेको छ । लडकडाउनलाई पूर्णरुपमा पालना गर्न र यसो नगरिए कडा कारबाही गर्ने सरकारले जनाएको छ ।

लकडाउनका समयमा देशभर गाडीहरु तथा अन्य सवारी साधन चल्न नदिने तथा सर्वसाधारणहरुलाई घरबाट बाहिर ननिस्कन अनुरोध गर्दै यस्तो गरेको भेटिए कडा कारबाही गर्ने सरकारले दोहा-याएको छ । यद्यपि अत्यावश्यक सेवामा रहेका सवारी साधन तथा व्यक्तिलाई भने कुनै रोकतोक नगरिने सरकारको भनाई छ । सरकारको यो घोषणासँगै औषधी, खाद्यान्नलगायत बोकेका अत्यावश्यक सेवाका गाडीहरुबाहेक अन्य सवारी साधन थप ८ दिन चल्न नपाउने भएका छन् ।

नियम उल्लंघन गरेको भेटिएमा कडा कारबाही गर्ने भन्दै कोरोना नियन्त्रणका लागि सरकारले शुरु गरेको यो अभियानमा सहयोग गर्न सबैलाई अनुरोध समेत गरेको छ । यसअघि कोरोना नियन्त्रण उच्चस्तरीय समितको आजै बसेको बैठकले लकडाउनको समयावधि लब्याउनका लागि सरकारलाई आग्रह गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

समितिको आग्रहलाई दिउँसो बसेको मन्त्रीपरिषद् बैठकले अनुमोदन गरेको हो । सरकारले कोरोनाको जोमिबाट बच्नका लागि भन्दै देशभरका विद्यालय, क्याम्पसलगायत बन्द गरिसकेको छ । नेपालमा हालसम्म ५ जनामा कोरोनाको संक्रमण भेटिएको छ । जसमा १ जनाको उपचार सफल भै स्वास्थ्लाभ गरिसकेका छन् भने बाँकी ४ जनाको अस्पतालमा उपचार चलिरहेको छ । यसैबीच, सरकारले यसपटकको लकडाउन थप कडा हुने भन्दै यसलाई पालना गर्न आम नागरिकलाई अनुरोध गरेको छ ।

लकडाउनका समयमा घरभित्रै रहन आग्रह गर्दै सरकारले अटेरी गर्नेलाई १ हजार देखि ५ हजार सम्म नगद र ६ महिनासम्म कैदको सजयाँ हुनसक्ने चेतावनी दिएको छ । संक्रामक रोग ऐन २०२० अनुसार लकडाउन उल्लंघन गर्नेमाथि कारबाही हुने भन्दै सरकारले आमजनताको सुरक्षाको लागि लकडाउन गर्नुपरेको जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मे, २०२०काठमाडौं । नेपाली सांगीतिक आकाशमा ‘रत्न’को रुपमा...

पोर्चुगलमा खेतीमा काम गर्ने नेपालीमा कोरोना संक्रमण,  क्वारेन्टाइनमा राखेर उपचार गरिँदै पोर्चुगलमा खेतीमा काम गर्ने नेपालीमा कोरोना संक्रमण, क्वारेन्टाइनमा राखेर उपचार गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मार्च, २०२०पोर्तिमाउ । पोर्चुगलको दक्षिण पूर्वमा पर्ने फारो...

चट्याङ्ग लागेर दाङ्गमा दुई बालबालिका सहित ३ को मृत्यु चट्याङ्ग लागेर दाङ्गमा दुई बालबालिका सहित ३ को मृत्यु

२०७७ श्रावण १८ गते आइतबार

०८ फेब्रुअरी, २०२० घोराही । दाङ्गमा आज दिउँसो फरक...

अछाममा ‘हाइ अल्टिच्यूट’ बाट वडा अध्यक्षको ज्यान गयो अछाममा ‘हाइ अल्टिच्यूट’ बाट वडा अध्यक्षको ज्यान गयो

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । सुदुरपश्चिमाञ्चल विकास क्षेत्रमा पर्ने...

Top