hi himalaya nepal

आर्थिक घोटलाको आरोप लागेपछि नेदरल्याण्ड्सका प्रधानमन्त्रीद्वारा राजीनामा

Best Khabar Team | २०७७ माघ २ गते शुक्रबार


१५ जनावरी, २०२१
दि हेग, नेदरल्याण्ड । आर्थिक घोषणाको आरोप लागेका नेदरल्याण्डका प्रधानमन्त्री मार्क रुट्टेले आफ्नो पदीय जिम्मेवारीबाट राजीनामा दिएका छन् । उनले आज दिउँसो प्रधानमन्त्रीको पदबाट राजीनामा दिएको घोषणा गरेका हुन् । उनले यहाँका राजा विलेम अलेक्ज्याण्डर समक्ष राजीनामा बुझाएको नेदरल्याण्डका सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

नेदरल्याण्डका प्रधानमन्त्री मार्क रुट्टे

उनीमाथि कानुन विपरित बालबालिकाको कल्याण कोषको नाममा विगत २०१० देखि पटक पटक अपारदर्शी तरिकाले काम गर्दै आएको आरोप लगेको थियो । उनले यसबीचमा सयौं घर परिवारलाई अपरादर्शी तरिकाले आर्थिक सहयोग गरेको आरोप लाग्दै आएको युरो न्यूजले आफ्नो अनलाईन संस्करणमा उल्लेख गरेको छ । हालै यहाँको संसदबाट जारी भएको एक प्रतिवेदनमा बालबालिकाको स्याहार सुसारका नाममा रुट्टे नेतृत्वको सरकारले वितरण गरेको सहयोग रकम अपारदर्शी रहेको उल्लेख गरिएको थियो ।

यसमाथि गम्भीर छानबिन हुनुपर्ने भन्दै विपक्षीहरुले पटक पटक सरकारको विरुद्ध अभियान छेड्ने तयारी गरिरहेका थिए । सन् २०१० देखि नेदरल्यण्डको प्रधानमन्त्रीको रुपमा रहेका रुट्टे चौथो कार्यकालमा आफ्नो पदीय जिम्मेवारी सम्हाल्दै आएका थिए । यद्यपि कोरोना भाइरसको व्यवस्थापनका लागि उनले अर्को सरकार नआउन्जेलसम्म आफू नेतृत्वको सरकार निरन्तर रुपमा लाग्ने उनको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारतद्वारा अतिक्रमित भूमि समावेश गरी नयाँ नक्सा सार्वजनिक गर्ने सरकारको तयारी भारतद्वारा अतिक्रमित भूमि समावेश गरी नयाँ नक्सा सार्वजनिक गर्ने सरकारको तयारी

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

१३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । छिमेकी मुलुक भारतले सिमावर्ती...

नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै घट्यो नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै घट्यो

२०७७ माघ २९ गते बिहिबार

११ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । नेपालमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमितको...

कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि युरोपका अधिकांश देशमा फेरि लकडाउन तथा कर्फ्यू , हल्याण्डमा कर्फ्यूको विरोधमा प्रदर्शन कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि युरोपका अधिकांश देशमा फेरि लकडाउन तथा कर्फ्यू , हल्याण्डमा कर्फ्यूको विरोधमा प्रदर्शन

२०७७ माघ १२ गते सोमबार

२५ जनवरी, २०२१लिंकरोभर, बेल्जियम । कोरोना भाइरसको दोश्रो लहरले...

चीनमा रहेका कुनै नेपालीमा कोरोना संक्रमण छैन : चिनियाँ दूतावास चीनमा रहेका कुनै नेपालीमा कोरोना संक्रमण छैन : चिनियाँ दूतावास

२०७६ माघ २१ गते मंगलबार

०४ फेब्रुअरी, २०२० । काठमाडौं । नेपालस्थित चिनियाँ दुतावासले...

Top