७८ हजार बढी मास्कसहित काठमाडौंबाट ८ पक्राउ, महंगोमा बेच्ने योजना तुहियो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ मार्च, २०२०
काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकालगायत देशभर सर्जिकल मास्कको चरम अभाव भै रहेको मौका छोपेर महंगो मुल्यमा मास्क बेच्ने योजनामा रहेका ८ जनालाई प्रहरीले काठमाडौं पक्रेको छ । महानगरीय प्रहरी परिसरले दिएका जानकारी अनुसार विशेष सूचनका आधारमा प्रहरीले काठमाडौंको डल्लुबाट मञ्जुश्री सप्लायर्सका मालिक काभ्रेका मिन्टु तामाङ्, रोशी ९ का मानकाजी लामा, गणेश तामाङ्ग, काठमाडौंको नागार्जुन नगरपालिका वडा नम्बर २ बस्ने अनिश कार्की, उज्ज्वल अधिकारी, बाजुराका थुमराज उपाध्याय र नृप कार्की, तथा रामेछापका शिव खड्का रहेका छन् ।

पक्राउ परेकाहरुको साथबाट प्रहरीले ७८ हजार २ सय ५० वटा सर्जिकल मास्क बरामद गरेको जनाएको छ । प्रहरीका अनुसार मञ्जुश्री सप्लायर्सका तामाङ्ग र मध्यथस्कर्ताबीच सो माक्स विभिन्न पसलमा पु-याउने र त्यसलाई प्रतिमाक्स ० का दरले बेच्ने गरी तयारी भै रहेको थियो । स्मरणीय के छ भने सो माक्सको बजार मुल्य बढीमा ३ देखि ४ रुपैया पर्दछ ।

पछिल्लो समयमा विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसबाट बच्नका लागि चिकित्सकहरुले माक्स प्रयोग गर्न सुझाव दिएपछि पछिल्लो २ सातायाता काठमाडौंलगायत देशका विभिन्न स्थानमा सर्जिकल माक्सको चरम अभाव देखिएको छ । भेटिएका माक्सपनि ५० देखि १ सय रुपैयाँसम्ममा कालोबजारी गरी विक्री वितरण भै रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । पचासको दशकमा अत्यन्तै चर्चित...

कोरोना विरुद्धको खोपको दोश्रो डोज फागुन २ बाट लगाउन शुरु गरिने कोरोना विरुद्धको खोपको दोश्रो डोज फागुन २ बाट लगाउन शुरु गरिने

२०७८ कार्तिक १६ गते मंगलबार

११ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । पहिलो चरणमा कोरोना भाइरस विरुद्ध(कोभिड–१९)...

चीनको राजधानी बेइजिङका एकदर्जन आवासीय क्षेत्रमा ‘लकडाउन’, विद्यालय पनि बन्द चीनको राजधानी बेइजिङका एकदर्जन आवासीय क्षेत्रमा ‘लकडाउन’, विद्यालय पनि बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ जुन, २०२०बेइजिङ्ग । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थलको रुपमा रहेको...

इटहरीका मेयर पत्रकार विरुद्ध क्रुद्ध, रवि लामिछानेलाई ठाडै थर्काए (हेर्नोस् भिडियो) इटहरीका मेयर पत्रकार विरुद्ध क्रुद्ध, रवि लामिछानेलाई ठाडै थर्काए (हेर्नोस् भिडियो)

२०७५ चैत्र २३ गते शनिबार

०४ जुन, २०१९ काठमाडौं । सुनसरीस्थित इटहरी उपमहानगरपालिकाका मेयर...

Top