अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


आक्रमण भएको यहुदी धर्मगुरुको घर

२९ डिसेम्बर, २०१९
न्यूयोर्क । अमेरिकाको न्यूयोर्कमा रहेका यहुदी धर्मका एक धर्मगुरु रहँदै आएको घरमा घरमा गएराति भएको छुराकाण्डमा ६ जना घाइते भएका छन् । न्यूयोर्कको मोन्सेमा रहेका यहुदी धर्मगुरु रब्बीको घरमा यहुदीहरुको एक पर्व मनाउने क्रम चलिरहेका बेला एक्कासी छुरा आक्रमण भएको हो । सो आक्रमणमा परी घाइते भएका मध्ये केहीको शरीरमा गम्भीर चोट लागेको छ । घाइतेहरुलाई न्यूयोर्क सिटीको अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको छ ।

पछिल्ला केहीदिनयता सो क्षेत्रमा आक्रमणकारीहरुले सानातिना वितण्डाहरु मच्चाईरहेका छन् । तर, यो पछिल्लो केही समयता सो क्षेत्रमा भएको सबैभन्दा ठूलो आतंककारी आक्रमण हो । सो सँगै प्रहरीले सो क्षेत्रमा सुरक्षा गस्ती समेत बढाएको जनाएको छ । आक्रमणकारीहरु गएराति १० बजे धर्मगुरुको घरमा प्रवेश गरेलगत्तै आक्रमण भएको थियो ।

आक्रमण भएको सो घर यहुदीहरुले वर्षौदेखि आफ्नो धार्मिक कार्यक्रमहरु गर्ने गरेको स्थानको रुपमा परिचित छ । आक्रमण हुँदा यहुदीहरुको एक धार्मिक कार्यक्रम चलिरहेको थियो । घटनालगत्तै प्रहरीले सो क्षेत्रलाई नियन्त्रणमा लिएर आक्रमणकारीहरुको खोजी कार्य तीव्र बनाएको छ । घटनाको न्यूर्योक सिटी प्रमुख तथा स्थानीय विभिन्न धर्म र सम्प्रदाय सम्बन्ध व्यक्ति र संस्थाहरुले विरोध जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०मिरक्युयेब, कुवेत । कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी  मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२०बार्सिलोना । स्पेनमा पछिल्ला दिनहरुमा भयाबह बन्दै...

सिमा अतिक्रमणको विरोधमा टोरोन्टोस्थित भारतीय दुतावासमा धर्ना, विरोधपत्र बुझाईयो सिमा अतिक्रमणको विरोधमा टोरोन्टोस्थित भारतीय दुतावासमा धर्ना, विरोधपत्र बुझाईयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ डिसेम्बर, २०१९ टोरोन्टो । सिमावर्ती नेपाली भूमि अतिक्रमणको...

चीनमा कोरोना संक्रमित ८० को मृत्यु, ३ हजार संक्रमित, सावधानी अपनाउन चिकित्सकको विशेष आग्रह चीनमा कोरोना संक्रमित ८० को मृत्यु, ३ हजार संक्रमित, सावधानी अपनाउन चिकित्सकको विशेष आग्रह

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२०बेइजिङ्ग । चीनका विभिन्न स्थानमा कोरोना भाइरसका...

Top