अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


आक्रमण भएको यहुदी धर्मगुरुको घर

२९ डिसेम्बर, २०१९
न्यूयोर्क । अमेरिकाको न्यूयोर्कमा रहेका यहुदी धर्मका एक धर्मगुरु रहँदै आएको घरमा घरमा गएराति भएको छुराकाण्डमा ६ जना घाइते भएका छन् । न्यूयोर्कको मोन्सेमा रहेका यहुदी धर्मगुरु रब्बीको घरमा यहुदीहरुको एक पर्व मनाउने क्रम चलिरहेका बेला एक्कासी छुरा आक्रमण भएको हो । सो आक्रमणमा परी घाइते भएका मध्ये केहीको शरीरमा गम्भीर चोट लागेको छ । घाइतेहरुलाई न्यूयोर्क सिटीको अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको छ ।

पछिल्ला केहीदिनयता सो क्षेत्रमा आक्रमणकारीहरुले सानातिना वितण्डाहरु मच्चाईरहेका छन् । तर, यो पछिल्लो केही समयता सो क्षेत्रमा भएको सबैभन्दा ठूलो आतंककारी आक्रमण हो । सो सँगै प्रहरीले सो क्षेत्रमा सुरक्षा गस्ती समेत बढाएको जनाएको छ । आक्रमणकारीहरु गएराति १० बजे धर्मगुरुको घरमा प्रवेश गरेलगत्तै आक्रमण भएको थियो ।

आक्रमण भएको सो घर यहुदीहरुले वर्षौदेखि आफ्नो धार्मिक कार्यक्रमहरु गर्ने गरेको स्थानको रुपमा परिचित छ । आक्रमण हुँदा यहुदीहरुको एक धार्मिक कार्यक्रम चलिरहेको थियो । घटनालगत्तै प्रहरीले सो क्षेत्रलाई नियन्त्रणमा लिएर आक्रमणकारीहरुको खोजी कार्य तीव्र बनाएको छ । घटनाको न्यूर्योक सिटी प्रमुख तथा स्थानीय विभिन्न धर्म र सम्प्रदाय सम्बन्ध व्यक्ति र संस्थाहरुले विरोध जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सशस्त्रका पूर्वी डिआइजी कोइरालाको पक्षमा प्रधानध्यायधीशको फैलसा पुनरावेदन गर्न सरकारलाई अनुमति सशस्त्रका पूर्वी डिआइजी कोइरालाको पक्षमा प्रधानध्यायधीशको फैलसा पुनरावेदन गर्न सरकारलाई अनुमति

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ जुलाई, २०२०काठमाडौं । पत्नी हत्याको अभियोगमा सर्वस्वसहित जन्मकैदको...

म्यानमारमा सैन्य दमन हिंसात्मक बन्दै : ज्यान जोगाउन हजारौं जनता थाइल्याण्डतर्फ भागे म्यानमारमा सैन्य दमन हिंसात्मक बन्दै : ज्यान जोगाउन हजारौं जनता थाइल्याण्डतर्फ भागे

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मार्च, २०२१बैंकक, थाइल्याण्ड । म्यानमारमा गएको फेब्रुअरी १...

देशभर १०९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि, २७ जनाको उपचार सफल देशभर १०९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि, २७ जनाको उपचार सफल

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०काठमाडौं । देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या १...

सप्तरीमा अज्ञात समूहले राखेको एम्बुसमा परी ४ प्रहरी घाइते सप्तरीमा अज्ञात समूहले राखेको एम्बुसमा परी ४ प्रहरी घाइते

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । अज्ञात समूहले प्रहरी सवार...

Top