५ बुँदे सहमतिमा टुंग्याईयो उखु किसानको काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार


०३ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । चिनी मिललाई दिइएको उखुको बक्यौता रकम पाउनुपर्ने माग गर्दै विगत २ सातादेखि काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन गर्दै आइरहेका उखु किसानको आन्दोलन ५ बुँदे सहमतिसँगै टुंगिएको छ । सरकार र आन्दोलनरत उखुकिसानबीच आज आपूर्ति मन्त्रालयमा भएको पाँच बुँदेसहमतिसँगै किसानहरुले आन्दोलनका कार्यक्रम फिर्ता लिएका हुन् । सहमतिअनुसार आगामी माघ ७ गतेभित्र चिनी मिल सञ्चालकहरुले किसानलाई दिनुपर्ने सबै बक्यौता रकम फिर्ता गर्नेछन् ।

त्यसका लागि मन्त्रालयले सहजिकरणको भूमिका निर्वाह गर्ने वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्री लेखराज भट्ट र मदुरबीचको सहमतिमा उल्लेख छ । साथै किसानहरुलाई बेलैमा मल उपलब्ध गराउने तथा किसानहरुका सबै समस्याको उचित सम्बोधन गर्ने विषयमा समेत सहमति बनेको छ ।

उखु किसानहरुको गुनासो सुन्नका लागि हटलाईन सेवा सञ्चालनमा ल्याउने, उनीहरुको क्षमता तथा कृषि क्षेत्रको स्तरोन्नत्तीका लागि सरकारले विशेष ध्यान दिने सहमति पनि भएको छ । सहमति अनुसार अबको १८ दिनभित्र उखुको बाँकी बक्यौता रकम किसानहरुले पाइसक्नुपर्नेछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सेप्टेम्बर १ (भदौ १६ गते) देखि निश्चित मापदण्डसहित बाह्य उडान खोल्ने सरकारको निर्णय सेप्टेम्बर १ (भदौ १६ गते) देखि निश्चित मापदण्डसहित बाह्य उडान खोल्ने सरकारको निर्णय

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । सरकारले विभिन्न देशमा रोकिएर रहेका...

तनुहँको पर्यटकीय नगरी बन्दीपुरलाई ‘सिल’ गरियो, अस्पताल पनि २ साताका लागि बन्द तनुहँको पर्यटकीय नगरी बन्दीपुरलाई ‘सिल’ गरियो, अस्पताल पनि २ साताका लागि बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ जुन, २०२०डुम्रे, तनहुँ । तहुँ जिल्लाको पर्यटकीय नगरीको...

पर्वतमा कोरोना : ८ जना निको भएर घर फर्के, ५ नयाँ संक्रमित थपिए पर्वतमा कोरोना : ८ जना निको भएर घर फर्के, ५ नयाँ संक्रमित थपिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ जुन, २०२०फलेबास, पर्वत । गण्डकी प्रदेश अन्र्तगतको पर्वत...

Top