कोरोनाको प्रकोप रोक्न क्यानडा र अमेरिकाबीचको सीमा नाका बन्द

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१९ मार्च, २०२०
टोरन्टो । पछिल्लो समयमा विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोनाका कारण पृथ्वीको सुदुरपश्चिममा अवस्थित मुलुक अमेरिका र क्यानडा समेत नराम्ररी प्रभावित बनेका छन् । दुई देशमा दैनिक कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि यी दुई देशबीचको सिमा नाका बन्द गरिएको छ ।

कोरोना संक्रमितहरुको संख्या दुबै देशमा फैलन नदिन र यहाँ रहेकाहरुलाई थप सुरक्षित रहेको प्रत्याभूति गराउन अमेरिका र क्यानडाले दुई देशबीचको नाका बन्द गर्ने सहमति जनाएका हुन् । यो सहमति क्यानडाका प्रधानमन्त्री जस्टिन ट्रुडो र अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पबीच बुधबार अबेर भएको हो । दुई देशबीचको सिमा नाका बन्द भएपनि अत्यावश्यक तथा सहमतिमा उल्लेख भएका महत्वपूर्ण दैनिक उपभोग्य बस्तुको आयात निर्यात भने हुनेछ । विशेष गरी क्यानडाको दक्षिणी नाका जुन अमेरिकासँग जोडिएका छन्, ती नाकाहरु बन्द गर्ने विषयमा सहमति बनेको हो । यो निर्णय आजैबाट कार्यान्वयन भएको बताइएको छ ।

यो निर्णयसँगै दैनिक लाखौंको संख्यामा अमेरिका वा क्यानडा आउजाउ गर्ने नागरिकहरु पनि रोकिएका छन् । स्मरणीय के छ भने क्यानडा आयत हुने सामानहको ठूलो हिस्सा अमेरिकामाबाट आउने गरेको छ । यद्यपि यसले दुईदेशबीचको व्यापारमा भने कुनै असर नगर्ने बताइएको छ । आम नागरिकको सुरक्षा र कोरोनाको बढ्दो सुरक्षा सर्तकतालाई मध्यनजर गर्दै यो निर्णय गरिएको अधिकारीहरुको भनाई छ ।

क्यानडामा हालसम्म ७ सय २७ जना कोभिड १९ का संक्रमित भेटिएका छन् भने जसमध्ये उपचारका क्रममा ९ जनाको ज्यान गएको छ । १२ जना उपचारपछि स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्केका छन् । यस्तै अमेरिकामा कोरोनाका कारण १ सय ५५ जनाको मृत्यु भएको छ । जसमध्ये पाँच जना पछिल्लो २४ घण्टामा ज्यान गुमाउने छन् ।

यस्तै अमेरिकामा ९ हजार ४ सय ६४ जनामा हालसम्म कोरोनाको संक्रमण भेटिएको छ । जसमध्ये १ सय ८ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालमा कोरोनाबाट चौथो मृत्यु : दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि कोरोना पुष्टि नेपालमा कोरोनाबाट चौथो मृत्यु : दाहसंस्कार गरेको ८ दिनपछि कोरोना पुष्टि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०बारा । वीरगञ्जमा गत जेठ ४ गते...

पोर्चुगलमा एकैदिन ७ दर्जन बढी कोरोना संक्रमित भेटिएपछि स्पेनसँगको बोर्डर बन्द गरिँदै पोर्चुगलमा एकैदिन ७ दर्जन बढी कोरोना संक्रमित भेटिएपछि स्पेनसँगको बोर्डर बन्द गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मार्च, २०२०पोर्तिमाउ । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलमा आइतबार एकैदिन...

नेपालमा कोरोना : २ संक्रमित थपिए, निको हुनेको संख्या १६ पुग्यो नेपालमा कोरोना : २ संक्रमित थपिए, निको हुनेको संख्या १६ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ५१...

विजय गच्छदारसहित १७२ जना विरुद्ध ठगी मुद्दा, पक्राउ गर्न प्रहरीलाई बाटो खुल्यो विजय गच्छदारसहित १७२ जना विरुद्ध ठगी मुद्दा, पक्राउ गर्न प्रहरीलाई बाटो खुल्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । बहुचर्चित बालुवाटारस्थित ललितानिवासको जग्गा...

Top