कोरोनाबाट विश्वभर ज्यान गुमाउनेको संख्या पौने ३ लाख नाघ्यो, करिब ४० लाख संक्रमित

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण २१ गते बुधबार


०८ मे, २०२०
लिंकरोभर बेल्जियम । कोरोना अर्थात् कोभिड १९ को विश्वव्यापी प्रकोपका कारण दैनिक हजारौंले ज्यान गुमाईरहेका छन् । चीनको बुहान प्रान्तबाट गएको डिसेम्बर तेश्रो सातादेखि शुरु भएको कोरोनाले करिब ५ महिनाको यस अवधिमा पौने तीनलाख मानिसको जीवनलिला समाप्त पारिदिएको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म विश्वभर कोरोनाका कारण २ लाख ७५ हजार ७५ जनाको ज्यान कोरोनाकै कारण गै सकेको छ ।

कोरोनाका कारण अहिलेसम्म विश्वभर करिब ४० लाखको हाराहारीमा मानिसहरु संक्रमित भै सकेका छन् । कोरोनाको सबैभन्दा बढी असर अमेरिकामा परेको छ । अमेरिकामा कोरोनाका कारण हालसम्म ७८ हजार २ सय ५० जनाको ज्यान गएको छ भने १३ लाख १४ हजार २ सय ९५ जना संक्रमित बनेका छन् । यस्तै युरोपेली मुलुकहरु स्पेन, इटली, फ्रान्स जर्मनीमा पनि कोरोनाको संक्रमण तीब्र बनेको छ ।

स्पेनमा कोरानाका कारण शुक्रबार साँझ स्थानीय समय अनुसार राती साढे ९ बजेसम्म २६ हजार २ सय ९९ जनाको ज्यान गै सकेको छ । स्पेनमा हालसम्म २ लाख ६० हजार १ सय १७ जना कोरोना संक्रमित बनेका छन् । यस्तै इटलीमा संक्रमितको संख्या २ लाख १७ हजार १ सय ८५ पुगेको छ । इटलीमा हालसम्म ३० हजार २ सय १ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाईसकेका छन् । इटलीपछि बेलायतमा सबैभन्दा बढी संक्रमित देखिएका छन् ।

बेलयातमा हालसम्म २ लाख ११ हजार ३ सय ६४ जना संक्रमण भेटिएका छन् । ती मध्ये ३१ हजार २ सय ४१ जनाको ज्यान कोरोनाले लिएको छ । यस्तै मानवीय क्षतिको हिसावले बेलायतपछि युरोपेली देश फ्रान्स अग्रस्थानमा रहेको छ । फ्रान्समा कोरोना भाइरसको संक्रमणकै कारण हालसम्म २६ हजार २ सय ३० जनाको ज्यान गै सकेको छ । तर संक्रमितको संख्याको आधारमा फ्रान्सलाई रुसियाले जितेको छ ।

रसियामा हालसम्म १ लाख ८७ हजार ८ सय ५९ जना संक्रमित भेटिएका छन् । रसियामा यो समाचार तयार गर्दासम्म १ हजार ७ सय २३ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । यस्तै जर्मनीमा हालसम्म १ लाख ७० हजार १ सय १४ जना संक्रमित भेटिएका छन् । जर्मनीमा कोरोनाका कारण ७ हजार ४ सय ४५ जनाको ज्यान गै सकेको छ ।

जर्मनीपछि संक्रमितको हिसावले ब्राजिल, टर्की, इरान, चाइना, क्यानडा, भारत, पेरु, बेल्जियम, नेदरल्याण्ड, साउदी अरेविया, इक्वेडर, स्वीट्जरल्याण्ड, मेक्सिको, पोर्चुगल पाकिस्तानलगायतका देशहरु अगाडि रहेका छन् । कोरोनाका कारण यतिबेला विश्वभर पर्यटकीय गतिविधि ठप्प छ । यस्तै कतिपय देशहरुमा उद्योगधन्दा बन्द हुँदा आर्थिक गतिविधिहरु ठप्प छ । जसका कारण विश्वभर खबौंको क्षति पुगेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
घुसकाण्डमा मुछिएका दोलखाका तत्कालीन सिडियो अख्तियारको नियन्त्रणमा घुसकाण्डमा मुछिएका दोलखाका तत्कालीन सिडियो अख्तियारको नियन्त्रणमा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले...

राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान असार १६ (जुन ३०) सम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान असार १६ (जुन ३०) सम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना (कोभिड–१९) लाई मध्यनजर...

उखु किसानको आँसु मिसिएको गुलियो चिनी बेच्दै सरकार उखु किसानको आँसु मिसिएको गुलियो चिनी बेच्दै सरकार

२०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार

३ जनवरी, २०२०काठमाडौंमा उखु किसानले आन्दोलन गरेको करिब २...

प्रधानमन्त्री दाहालको निर्देशनमा रोकियो परराष्ट्रमन्त्रीको जेनेभा आउने कार्यक्रम प्रधानमन्त्री दाहालको निर्देशनमा रोकियो परराष्ट्रमन्त्रीको जेनेभा आउने कार्यक्रम

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२३जेनेभा, स्वीट्जरल्याण्ड । परराष्ट्रमन्त्री विमला राई पौडेलको...

Top