रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१७ मे, २०२०
मस्को । युरोप र अमेरिकी राष्ट्रहरुमा कोरोनाले विकराल रुप लिँदासम्म युरोपसँग सिमाना जोडिएको रसियामा कोरोनाको संक्रमण खासै फैलिएको थिएन । धेरैले रसियामा कोरोना संक्रमण नफैलिनुका पछाडि विभिन्न खाले कारण रहेको अड्कलबाजी समेत गर्न थालेका थिए । रसिया अर्थात् रुसमा मार्चको १ तारिखसम्म २ जनामा मात्रै कोरोना संक्रमण देखिएको थियो । यस्तै मार्चको १९ तारिखमात्रै कोरोनाका कारण पहिलो संक्रमितको ज्यान गएको थियो ।

तर करिब साढे २ महिनाको यस अवधिमा रसिया कोरोना संक्रमणको हिसावले विश्वको दोश्रो ठूलो राष्ट्र बनेको छ । आइतबार यो समाचार तयार पार्दासम्म अमेरिका पछि रसिया दोश्रो नम्बरमा बढी संक्रमितको सूचीमा सूचीबद्ध बनेको छ । रसियामा यो समाचार तयारापर्दासम्म २ लाख ८१ हजार ७ सय ५२ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । हालसम्म २ हजार ६ सय ३१ जनाको ज्यान गएको छ भने कोरोना संक्रमणमा परेकामध्ये ६७ हजार ३ सय ७३ जना उपचारपछि घर फर्केका छन् ।

रसियामा अहिले दैनिक १० हजारको हाराहारीमा संक्रमितहरु फेला पर्न थालेका छन् । हिजोसम्म संक्रमितको सूचीमा तेश्रो नम्बरमा रहेको रसियाले आज युरोपेली मुलुक स्पेनलाई पछि पार्दै दोश्रो नम्बरमा उक्लिएको हो । रसियामा आजमात्रै कोरोनाका ९ हजार ७ सय ९ जना नयाँ संक्रमित भेटिएका छन् । अब विश्वमा धेरै जनामा कोरोना संक्रमण भएको मुलुकमा अमेरिकापछि रसिया र तेश्रो नम्बरमा स्पेनको नाम आउँछ । स्पेनमा यो समाचार तयारा पर्दा २ लाख ७६ हजार ५ सय ५ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

तर मृतकको संख्या हेर्दा स्पेनमा कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या २७ हजार ५ सय ६३ रहेको छ । रसियामा २ हजार ३ सय भन्दा बढी गम्भीर अवस्थामा अस्पतालमा उपचाररत रहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सिन्धुलीमा ६ जना पक्राउ : ५५ किलो गाँजा बरामद सिन्धुलीमा ६ जना पक्राउ : ५५ किलो गाँजा बरामद

२०७६ फाल्गुन १९ गते सोमबार

०३ फेब्रुअरी, २०२०सिन्धुली । सिन्धुलीमा ५५ केजी गाँजासहित ६...

२५ वर्षपछि विस्तार हुँदै अरनिको राजमार्गको सूर्यबिनायक–धुलिखेल खण्ड २५ वर्षपछि विस्तार हुँदै अरनिको राजमार्गको सूर्यबिनायक–धुलिखेल खण्ड

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ फेब्रुअरी, २०२३काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यका अन्तर्गत भक्तपुर हुँदै...

अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प बेलायतको राजकीय भ्रमणमा अमेरिकी राष्ट्रपति ट्रम्प बेलायतको राजकीय भ्रमणमा

२०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार

०३ जुन, २०१९ न्युयोर्क । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प...

Top