hi himalaya nepal

अर्घाखाँचीको भूमिकास्थानमा बाटो खनेको १५ वर्षपछि बस पुग्यो

Best Khabar Team | २०७७ फाल्गुन १६ गते आइतबार


२८ फेब्रुअरी, २०२१
सन्धिखर्क, अर्घाखाँची । अर्घाखाँची जिल्लाको भुमिकास्थान नगरपालिकास्थित साम्नेगाउँमा मोटरबाटो खनिएको १५ वर्षपछि पहिलो पटक बस पुगेको छ । बिक्रम सम्बत् २०६१ सालमा पहिलो पटक स्थानीय वासिन्दाले जन श्रमदानबाट सडक खन्ने काम सम्पन्न गरेपनि नियमक निकायको बेवास्ताका कारण यो क्षेत्रसम्म अहिलेसम्म बस सेवा सञ्चालनमा आएको थिएन ।

तर हालै नगरपालिकाले सडकको स्तरोन्नती गरेपछि यो क्षेत्रमा आइतबार पहिलो पटक बस पुगेको छ । अब नियमित रुपमा बस सेवा सञ्चालन गर्ने नगरपालिकाले जनाएको छ । जिल्ला सदरमुकाम सन्धिखर्क हुँदै पहिलो पटक नगरपालिकाको साम्नेगाउँ वडा नम्बर १ स्थित छेंडापोखरीमा पुगेको लु २ ख ४९३२ नम्बरको बस र यसका चालकलाई स्थानीय वासिन्दाले पन्चेबाजा र फुलमालाले स्वागत गरेका थिए ।

आफ्नै घरगाउँमा बस सेवा सञ्चालन भएपछि बस र चालकलाई उनीहरुलाई अबिर माला लगाएर स्वागत गरेका थिए । विगतमा यो क्षेत्रमा जीप सेवा सञ्चालनमा रहेको भएपनि पानी पर्दा तथा बर्खाको बेला नियमित रुपमा जिपले सेवा दिन सकेको थिएन । स्थानीय वासिन्दाले सिमित संख्यामा चल्ने जीपका कारण स्थानीय उत्पादन सदरमुकाम तथा नजिकको बजारसम्म लैजानका लागि ठूलो समस्या भोग्दै आएका थिए ।

अब भने यो क्षेत्रमा बस सेवा सञ्चालन भएपनि नगरपालिकाको वडा नम्बर १ मा पर्ने धपखोला–छेडापोखरी–बगैंचा–साम्नेगाउँ–ओखटे र प्युठानको मल्लरानी गाउँपालिका वडा नम्बर–२ का सिउते–सिउडेनी–बाख्खोरका वासिन्दालाई विशेष फाइदा पुग्ने देखिएको छ । नगरपालिकाले यो सडकखण्डलाई हिउँद बर्खा नै सञ्चालन गर्ने गरी तयारी गर्ने र आवश्यक पर्ने बजेट नगरपालिकाले विनियोजन गर्ने जनाएको छ । थप बजेट आबश्यक परेमा जिल्ला विकास समितिसँग समन्वय गर्ने नगरपालिकाको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं उपत्यकामा ४५ सहित देशभर थप २७४ जनामा कोरोना संक्रमण काठमाडौं उपत्यकामा ४५ सहित देशभर थप २७४ जनामा कोरोना संक्रमण

२०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा काठमाडौं उपत्यकामा...

भारत–पाक सिमावर्ती जंगलमा भएको गोलाबारीमा गोर्खा सैनिकको मृत्यु भारत–पाक सिमावर्ती जंगलमा भएको गोलाबारीमा गोर्खा सैनिकको मृत्यु

२०७६ पुष १७ गते बिहिबार

०२ जनवरी, २०२०कास्मिर । भारत र पाकिस्तानको सिमावर्ती क्षेत्र...

अन्नपूर्ण आधार शिविरमा फसेका ५ सिंगापुरे पर्यटकको सकुशल उद्दार, २ नेपालीसहित ४ विदेशी अझै सम्पर्क बिहिन (अपडेट) अन्नपूर्ण आधार शिविरमा फसेका ५ सिंगापुरे पर्यटकको सकुशल उद्दार, २ नेपालीसहित ४ विदेशी अझै सम्पर्क बिहिन (अपडेट)

२०७६ माघ ३ गते शुक्रबार

१७ जनवरी, २०२० पोखरा । अन्नपूर्ण आधार शिविरतर्फ पदयात्रामा...

१५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान १५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०५ जुन, २०२०सार्जा । कोरोना भाइरसको प्रकोप फैलन नदिन...

Top