विदेशबाट आएका नेपालीका लागि क्वारेन्टाइन बनाउन यी होटलहरु छानिए (नामसहित)

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २४ गते शनिबार


०६ जुन, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमण फैलन नदिने उद्देश्यले विदेशबाट उद्दार गरेर नेपाल ल्याइने नेपालीहरुका लागि राख्नका लागि प्रारम्भिक चरणमा करिब ४ दर्जन होटलहरुको छनौट गरिएको छ । भारत बाहेकका अन्य मुलुकबाट नेपाल आउने नेपालीहरुका लागि १४ दिनसम्म क्वारेन्टाइनका रुपमा बस्नका लागि सरकारले काठमाडौं, पोखरा र रुपन्देहीका होटलहरु छनौट गरेको हो ।

यद्यपि यसरी छानिएका नामहरुमा केही व्यवसायीहरुले आपत्ति जनाएको र अरु होटलहरुलाई पनि थप्नुपर्ने जोड दिएपछि परिमार्जनसहित अर्को सूची निकाल्ने तयारी भै रहेको ठमेल क्षेत्रमा होटल सञ्चालन गर्दै आएका एक व्यवसायीले वेस्टखबर डटकमलाई जानकारी दिएका छन् ।

नेपाल आउने नागरिकको छनौट अनुसार र आफ्नै खर्चमा ती होटलहरु उपलब्ध हुने जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जानकारी दिएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयले शुक्रबार जारी गरेको एक विज्ञप्ति अनुसार यसरी सूचीकृत गरिएका होटलहरुमा काठमाडौं उपत्यकाभित्र रहेका होटलहरुको संख्या बढी रहेको छ । सरकारले छनौट गरेको होटलहरुमा पाँचतारे होटलदेखि २ तारेसम्मका रहेका छन् । कोरोनाका कारण पर्यटक नआएपछि काम बन्द भएका होटलहरुले क्वारेन्टाइन बनाउने सरकारको योजना पछि थोरै भएपनि राहत पाउने अपेक्षा गरिएको छ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले जारी गरेको विज्ञप्ति अनुसार निम्न होटलहरु क्वारेन्टाइनका लागि प्रारम्भिक चरणको छनौटमा परेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारतमा कोरोना : एकैदिन १२१ को मृत्यु, ३४७५ नयाँ विरामी थपिए, संक्रमितको संख्या ७४ हजार नाघ्यो भारतमा कोरोना : एकैदिन १२१ को मृत्यु, ३४७५ नयाँ विरामी थपिए, संक्रमितको संख्या ७४ हजार नाघ्यो

२०७७ मंशिर २० गते शनिबार

१२ मे, २०२०नयाँदिल्ली । भारतमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना भाइरसले...

नेपाली युवाको अमेरिकी सपना : अबैधरुपमा अमेरिका छिरेका ५ युवालाई विमान ‘चार्टर’ गरी हत्कडी लगाएर नेपाल पठाईयो नेपाली युवाको अमेरिकी सपना : अबैधरुपमा अमेरिका छिरेका ५ युवालाई विमान ‘चार्टर’ गरी हत्कडी लगाएर नेपाल पठाईयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ न्यूयोर्क । पछिल्लो समयमा नेपाली युवाहरुको...

२४ घण्टामा देशभर १५० कोरोना संक्रमित थपिए २४ घण्टामा देशभर १५० कोरोना संक्रमित थपिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुलाई, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप...

भारतमा अलपत्र नेपालीको व्यवस्थापन गर्न दूतावासलाई सरकारको निर्देशन भारतमा अलपत्र नेपालीको व्यवस्थापन गर्न दूतावासलाई सरकारको निर्देशन

२०७६ फाल्गुन २२ गते बिहिबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । लकडाउनका कारण भारतका विभिन्न स्थानमा...

Top