७ तस्वीरमा हेर्नुस्, साउथ वेस्टर्नको विज्ञान प्रदर्शनी (फोटोफिचर)

Best Khabar Team | २०७६ माघ २३ गते बिहिबार


०६ फेब्रुअरी, २०२०
काठमाडौं । काठमाडौंको बसुन्धरामा रहेको साउथ वेस्टर्न कलेजले हरेक वर्ष झै यो वर्षपछि विज्ञान प्रदर्शनी आयोजना गरेको छ । शनिबारसम्म चल्ने प्रदर्शनीमा राजधानीका आधादर्जन बढी क्याम्पसका विद्यार्थीहरुले आविष्कार गरेको विभिन्न खाले बैज्ञानिक उपकरण तथा नविनतम प्रविधिहरु राखिएका छन् ।

अमेरिकन दुतावास, राजधानीका विभिन्न क्याम्पस, स्कुललगायतको गरी प्रदर्शनीमा ५ दर्जन बढी स्टलहरु राखिएका छन् । प्रदर्शनीको उद्घाटन गर्दै उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेलले अहिलेको आधुनिक युगमा शिक्षामा बैज्ञानिकीकरण हुनुपर्ने भन्दै समय अनुसारको सीप र प्रविधबाट विद्यार्थीहरुलाई अध्ययन अध्यापन गराउनुपर्नेमा जोड दिए । कार्यक्रममा अमेरिकन दुतावासका प्रवक्ता आन्द्रिया डि आरमेन्टले नेपालको शिक्षा क्षेत्रको विकासका लागि अमेरिकी सरकार सँधै तयार रहेको बताए ।

प्रदर्शनीमा विद्यार्थीहरुले हेलिकोप्टर, भोटिङ मेसिनलगायतका नविनतम प्रविधिहरु प्रदर्शनीमा राखेका छन् । साउथ वेस्टर्न कलेज स्थापना भएपछिको यो दशौं विज्ञान प्रदर्शनी हो । उपत्यकाका विभिन्न स्कुल तथा क्याम्पसका विद्यार्थीहरुको सृजनालाई एकैठाउँमा राखेर प्रदर्शनी गरिँदा विद्यार्थीमा सकारात्मक भावनाको विकास हुने र थप केही गरौं भन्ने प्रेरणा जगाउने भएकाले प्रर्दशनी गरिएको क्याम्पसका उप–प्रमुख हरिसिंह केसीले बेष्टखबर डटकमलाई जानकारी दिए ।

७ तस्वीरमा हेर्नोस् साउथ वेस्टर्न को विज्ञान प्रविधिसम्बन्धी प्रदर्शनी ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
झण्डै ६५ दिन अन्तरिक्षमा बिताएर सकुशल पृथ्वीमा फर्किए दुई अमेरिकी अन्तरिक्ष यात्री झण्डै ६५ दिन अन्तरिक्षमा बिताएर सकुशल पृथ्वीमा फर्किए दुई अमेरिकी अन्तरिक्ष यात्री

२०७७ श्रावण १९ गते सोमबार

०३ अगस्ट, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । २ महिना लामो अन्तरिक्षको...

जनवरी १ को अर्को पाटो : राष्ट्रिय टोपी दिवस जनवरी १ को अर्को पाटो : राष्ट्रिय टोपी दिवस

२०७६ पुष १५ गते मंगलबार

०१ जनवरी, २०२० काठमाडौं । आज अँग्रेजी नयाँ वर्षको...

एक वर्ष नपुग्दै दोश्रोपटक बन्द हुँदै पाँचतारे होटल हायात एक वर्ष नपुग्दै दोश्रोपटक बन्द हुँदै पाँचतारे होटल हायात

२०७६ चैत्र ६ गते बिहिबार

१९ मार्च, २०२०काठमाडौं । विश्वव्यापी माहामारीकोरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका...

साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा

२०७६ फाल्गुन ३ गते शनिबार

बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम काठमाडौं । तपाईँले साइकलमा...

Top