लिबिया आक्रमणमा लमजुङ्गे युवकसहित ४४ मारिए

Best Khabar Team | २०७६ असार १९ गते बिहिबार


०४ जुलाई, २०१९
बेसीसहर । द्वन्द्वग्रस्त अफ्रिकीमुलुक लिवियामा बुधबारको हवाई आक्रमणमा एक नेपाली युवकसहित ४४ जनाको ज्यान गएको छ । विगत लामो समयदेखि लिवियामा आतंक मच्चाईरहेको विद्रोही समूह द लिबियन नेशनल आर्मीले त्रिपोलीको डिटेन्सन सेन्टरमा गरेको आक्रमणमा लमजुङ्ग स्थायी घर भएका सन्तोष श्रेष्ठको ज्यान गएको हो ।

सो आक्रमणमा परी १ सय ५० घाइते भएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । विद्रोही समूहले आप्रवासीहरु रहेको ताजोउरास्थित सेन्टरमा हवाई आक्रमण गरेका थिए । मृतक सन्तोष केही समयअघि युरोप यात्राका लागि भन्दै दलालको चंगुलमा परेर लिबिया पुगेका थिए । युरोप जाने क्रममा सन्तोषले करिब १५ लाख रुपैयाँ बुझाईसकेका थिए भने उनको युरोपको सपना लिबियामा पुगेर समाप्त भएको छ ।

अबैध रुपमा युरोप छिर्न खोज्ने सयौंलाई लिबियाको स्थानीय सरकारले थुनेर डिटेन्सन सेन्टरमा राख्ने गरेको छ । सोही सेन्टरमा आक्रमण गर्दा सन्तोष सहित कम्तीमा ४४ को ज्यान गएको र सयौं घाइते भएका हुन् । पछिल्ला वर्षहरुमा लिबियामा हिंसा भड्कँदै गएपछि त्यहाँ रहेका विदेशी नागरिकहरुलाई सम्बन्धित देशले लिबिया छाड्न यसअघि नै निर्देशन दिँदै आएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
मध्यरातमा भूकम्प : जाजरकोट जिल्लाको रामीडाँडा केन्द्रबिन्दु, काठमाडौंलगायत देशैभर धक्का महशुस, विस्तृत विवरण आउन बाँकी मध्यरातमा भूकम्प : जाजरकोट जिल्लाको रामीडाँडा केन्द्रबिन्दु, काठमाडौंलगायत देशैभर धक्का महशुस, विस्तृत विवरण आउन बाँकी

२०८० कार्तिक १७ गते शुक्रबार

०३ नोभेम्बर, २०२३ काठमाडौं । आज मध्यरातमा नेपालका अधिकांश...

कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या विश्वभर ४ लाख नाघ्यो, अमेरिका सबैभन्दा बढी प्रभावित कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या विश्वभर ४ लाख नाघ्यो, अमेरिका सबैभन्दा बढी प्रभावित

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । विश्वभर कोरोना (कोभिड–१९) को...

नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० : फोबर्स पत्रिकाले राख्यो नेपाललाई २ विधामा उत्कृष्ट देशको सूचीमा नेपाल भ्रमणवर्ष २०२० : फोबर्स पत्रिकाले राख्यो नेपाललाई २ विधामा उत्कृष्ट देशको सूचीमा

२०७६ पुष १ गते मंगलबार

१७ डिसेम्बर, २०१९काठमाडौं । मुलुकमा २० लाख पर्यटक भित्र्या-उने...

झापामा पनि भेटिए कोरोना संक्रमित झापामा पनि भेटिए कोरोना संक्रमित

२०७७ बैशाख १२ गते शुक्रबार

२४ अप्रिल, २०२०दमक । पूर्वी नेपालको झापा जिल्लामा आज...

Top