लिबिया आक्रमणमा लमजुङ्गे युवकसहित ४४ मारिए

Best Khabar Team | २०७५ चैत्र २४ गते आइतबार


०४ जुलाई, २०१९
बेसीसहर । द्वन्द्वग्रस्त अफ्रिकीमुलुक लिवियामा बुधबारको हवाई आक्रमणमा एक नेपाली युवकसहित ४४ जनाको ज्यान गएको छ । विगत लामो समयदेखि लिवियामा आतंक मच्चाईरहेको विद्रोही समूह द लिबियन नेशनल आर्मीले त्रिपोलीको डिटेन्सन सेन्टरमा गरेको आक्रमणमा लमजुङ्ग स्थायी घर भएका सन्तोष श्रेष्ठको ज्यान गएको हो ।

सो आक्रमणमा परी १ सय ५० घाइते भएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । विद्रोही समूहले आप्रवासीहरु रहेको ताजोउरास्थित सेन्टरमा हवाई आक्रमण गरेका थिए । मृतक सन्तोष केही समयअघि युरोप यात्राका लागि भन्दै दलालको चंगुलमा परेर लिबिया पुगेका थिए । युरोप जाने क्रममा सन्तोषले करिब १५ लाख रुपैयाँ बुझाईसकेका थिए भने उनको युरोपको सपना लिबियामा पुगेर समाप्त भएको छ ।

अबैध रुपमा युरोप छिर्न खोज्ने सयौंलाई लिबियाको स्थानीय सरकारले थुनेर डिटेन्सन सेन्टरमा राख्ने गरेको छ । सोही सेन्टरमा आक्रमण गर्दा सन्तोष सहित कम्तीमा ४४ को ज्यान गएको र सयौं घाइते भएका हुन् । पछिल्ला वर्षहरुमा लिबियामा हिंसा भड्कँदै गएपछि त्यहाँ रहेका विदेशी नागरिकहरुलाई सम्बन्धित देशले लिबिया छाड्न यसअघि नै निर्देशन दिँदै आएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
१२ घण्टाभित्र सरुवा दरबन्दीमा पुग्न प्रचण्डका पूर्व अंगरक्षक मल्ललाई प्रदेश प्रहरीको निर्देशन १२ घण्टाभित्र सरुवा दरबन्दीमा पुग्न प्रचण्डका पूर्व अंगरक्षक मल्ललाई प्रदेश प्रहरीको निर्देशन

२०७६ माघ १८ गते शनिबार

०२ जनवरी, २०२० चितवन । नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल...

डेढ दशकपछि पुनः पृथ्वी जयन्तीमा सार्वजनिक विदा ! डेढ दशकपछि पुनः पृथ्वी जयन्तीमा सार्वजनिक विदा !

२०८० भाद्र १५ गते शुक्रबार

०९ जनवरी, २०२३काठमाडौं । झण्डै डेढ दशकपछि राष्ट्रनिर्माता पृथ्वी...

विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित) विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । ईप्लानेट प्रा.लि.ले अनिला श्रेष्ठलाई...

अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व अधिकमास (पुरुषोत्तम महिना) र यसको धार्मिक महत्व

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

– विश्वनाथ खरेलएउटै महिनामा दुईवटा औंसी प-यो भने त्यसलाई...

Top