मदन पुरस्कार ओझा र जगदम्बाश्री पुरस्कार मुखियालाई प्रदान

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ अक्टोबर, २०२३
काठमाडौं । यसवर्षको मदन पुरस्कार र जगदम्बाश्री पुरस्कार क्रमश उपन्यासकार विशेक ओझा र कलाकार टेकवीर मुखियालाई प्रदान गरिएको छ । ललितपुरमा आज गरिएको एक कार्यक्रममा मदन पुरस्कार गुठीका अध्यक्ष कुन्द दिक्षीतले ओझा र मुखिलालाई पुरस्कार प्रदान गरेका हुन् । पुरस्कारको राशी जनही चार लाख रुपैयाँ रहेको छ । मदन पुरस्कार गुठीले हरेक वर्ष प्रकाशित पुस्तकहरुमध्येबाट छनौट गरेर उत्कृष्ट कृतिलाई मदन पुरस्कार प्रदान गर्दै आइरहेको छ ।

पुरस्कृतद्वय विबेक ओझा र टेकवीर मुखिया ।

यही क्रममा ओझाले लेखेको पुस्तक ‘ऐंठन’ले यो वर्षको मदन पुरस्कारको उपाधी प्राप्त गरेको हो । उपन्यासकार ओझाले माओवादीले विगतमा गरेको सशस्त्र युद्दको विषयहरुलाई यो पुस्तकमा समावेश गरेका छन् । विगतमा नेपाल राष्ट्र एवम् नेपाली समाजले बेहोरेको द्वन्द्वको दुःस्वप्न लेखनको प्रविधि पनि मिसाई उत्कृष्ट औपन्यासिक कलाको उपयोग गरेको भन्दै सो कृतिलाई पुरस्कृत गर्ने निर्णय गुठीले गरेको थियो । मदन पुरस्कार विक्रम संवत २०१२ सालमा स्थापना भएको हो । पहिलो पटक यो पुरस्कार २०१३ सालमा स्वर्गीय सत्यमोहन जोशी र बलराम जोशीलाई संयुक्त रुपमा प्रदान गरिएको थियो ।

यस्तै यो वर्षको जगदम्बा श्री पुरस्कार पाएका टेकवीर मुखियाले भने नेपाली वाङ्गमयको क्षेत्रमा सक्रिय छन् । उनी चित्रकलामा नेपालका चर्चित कलाकारको रुपमा चिनिन्छन् । मुखियाले यसअघि गोरखा दक्षिणबाहु, राष्ट्रिय प्रतिभा पुरस्कार लगायत दर्जनौं पुरस्कार पाइसकेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
स्पेनमा पछिल्लो २४ घण्टामा मात्रै थप ५५२ जनाको मृत्यु, मृतकको संख्या साढे ५ हजार नाघ्यो स्पेनमा पछिल्लो २४ घण्टामा मात्रै थप ५५२ जनाको मृत्यु, मृतकको संख्या साढे ५ हजार नाघ्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२०बेल्जियम । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

इटलीमा कोरोनाको डरलाग्दो कहर : झण्डै २५ हजार संक्रमित, १८ सय बढीको ज्यान गयो इटलीमा कोरोनाको डरलाग्दो कहर : झण्डै २५ हजार संक्रमित, १८ सय बढीको ज्यान गयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ मार्च, २०२०रोम । चीनको युहान प्रान्तपछि कोरोना भाइरसको...

नाट्टाको अध्यक्षमा गुरागाईँले बाजी मारे नाट्टाको अध्यक्षमा गुरागाईँले बाजी मारे

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२०काठमाडौं । देशभरका ट्राभल तथा टुर व्यवसायीहरुको...

सर्लाहीका कोरोना संक्रमित  जनकपुर अस्पतालको आइसोलेसनबाट  फरार, प्रहरी खोजीमा जुट्यो सर्लाहीका कोरोना संक्रमित जनकपुर अस्पतालको आइसोलेसनबाट फरार, प्रहरी खोजीमा जुट्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मे, २०२०मानसिक समस्यासमेत रहेका सर्लाही जिल्ला स्थायी घर...

Top