नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


फाइल तस्वीर : सर्जक स्वर्गीय सुक गुरुङ्ग

२३ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । पचासको दशकमा अत्यन्तै चर्चित गीत ‘छेक्यो, छेक्यो, देउराली डाँडा, हुस्सु र कुहिरोले…’ बोलका गीतका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन भएको छ । चर्चित सांगीतिक समूह ‘नेपथ्य’का एक सदस्य गुरुङ्ग विगत केही समयदेखि महुमेह र उच्च रक्तचापबाट पीडित थिए । मधुमेहकै कारण उनले आफ्नो दृष्टिसमेत गुमाएका थिए । ५ वर्षअघि विरामी भएर एक्कासी बेहोस बनेपछि उनको स्वास्थ्य अवस्था कमजोर बन्दै गएको विभिन्न खाले रोगले गाँजेको थियो । पछिल्लो समयमा दुईवटै मृगौलाले काम गर्न छाडेका कारण उनले मृगौलाको डाइलासीस गराउँदै आएका थिए । झण्डै एक दर्जन एल्बम बजारमा आएका सर्जक गुरुङ्गको हिजो पोखराको चरक अस्पतालमा निधन भएको हो । उनका एक श्रीमती दुई छोरा छन् । उपचारका लागि अहिलेसम्म करिब पौने एक करोड रुपैयाँ खर्च भै सकेको भएपनि उनले मृत्युलाई जित्न सकेनन् । सर्जक गुरुङ्गका ‘आँखैमा झल्झली हितैको दौतरी ।’ ‘भाइटीकामा भेट्न आउँला बिदाइ छ आजलाई,’लगायतका गीत चर्चाको शिखरमा छ । उनी विरामी परेपछि उपचारका लागि देश तथा विशेषका विभिन्न स्थानमा सांगीतिक कार्यक्रम भएको थियो । जसमा करिब ५० लाख रुपैयाँ गरिएको थियो । तर सबै रकम उपचारमै खर्च भएको पारिवार बताउँछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
देशभर सक्रिय कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार भन्दा कम देशभर सक्रिय कोरोना संक्रमितको संख्या १ हजार भन्दा कम

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । नेपालमा शुक्रबार अपरान्हसम्म देशभर रहेका...

३ अमेरिकी सहरमा गोलीकाण्ड : १ को मृत्यु, २ दर्जन बढी घाइते ३ अमेरिकी सहरमा गोलीकाण्ड : १ को मृत्यु, २ दर्जन बढी घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ डिसेम्बर न्यूयोर्क । अमेरिकाका तीन फरक फरक शहरमा...

ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मे, २०२०काठमाडौं । नेपाली सांगीतिक आकाशमा ‘रत्न’को रुपमा...

साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा साइकल चढेरै नर्बेबाट नेपाल आउँदै एक नर्वेजियन युवा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

बन्दना सापकोटा / बेष्टखबर डटकम काठमाडौं । तपाईँले साइकलमा...

Top