hi himalaya nepal

नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन

Best Khabar Team | २०७६ पुष ६ गते आइतबार


फाइल तस्वीर : सर्जक स्वर्गीय सुक गुरुङ्ग

२३ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । पचासको दशकमा अत्यन्तै चर्चित गीत ‘छेक्यो, छेक्यो, देउराली डाँडा, हुस्सु र कुहिरोले…’ बोलका गीतका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन भएको छ । चर्चित सांगीतिक समूह ‘नेपथ्य’का एक सदस्य गुरुङ्ग विगत केही समयदेखि महुमेह र उच्च रक्तचापबाट पीडित थिए । मधुमेहकै कारण उनले आफ्नो दृष्टिसमेत गुमाएका थिए । ५ वर्षअघि विरामी भएर एक्कासी बेहोस बनेपछि उनको स्वास्थ्य अवस्था कमजोर बन्दै गएको विभिन्न खाले रोगले गाँजेको थियो । पछिल्लो समयमा दुईवटै मृगौलाले काम गर्न छाडेका कारण उनले मृगौलाको डाइलासीस गराउँदै आएका थिए । झण्डै एक दर्जन एल्बम बजारमा आएका सर्जक गुरुङ्गको हिजो पोखराको चरक अस्पतालमा निधन भएको हो । उनका एक श्रीमती दुई छोरा छन् । उपचारका लागि अहिलेसम्म करिब पौने एक करोड रुपैयाँ खर्च भै सकेको भएपनि उनले मृत्युलाई जित्न सकेनन् । सर्जक गुरुङ्गका ‘आँखैमा झल्झली हितैको दौतरी ।’ ‘भाइटीकामा भेट्न आउँला बिदाइ छ आजलाई,’लगायतका गीत चर्चाको शिखरमा छ । उनी विरामी परेपछि उपचारका लागि देश तथा विशेषका विभिन्न स्थानमा सांगीतिक कार्यक्रम भएको थियो । जसमा करिब ५० लाख रुपैयाँ गरिएको थियो । तर सबै रकम उपचारमै खर्च भएको पारिवार बताउँछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भुसको आगोझै फैलँदै कोरोना : तत्काल ‘एक्सन’ नलिए अवस्था भयाबह बन्ने चेतावनी भुसको आगोझै फैलँदै कोरोना : तत्काल ‘एक्सन’ नलिए अवस्था भयाबह बन्ने चेतावनी

२०७८ बैशाख १ गते बुधबार

१४ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । पछिल्ला केही दिनयता काठमाडौंलगायत देशका...

ठमेलले यसरी ग-यो पर्यटन वर्ष २०२० को स्वागत (फोटोफिचर) ठमेलले यसरी ग-यो पर्यटन वर्ष २०२० को स्वागत (फोटोफिचर)

२०७६ पुष १४ गते सोमबार

३० डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नेपाल भ्रमण वर्ष २०२०...

कोरोनाको महामारीमा पोर्चुगलका राष्ट्रपति किसानको बारीमा (फोटोफिचर) कोरोनाको महामारीमा पोर्चुगलका राष्ट्रपति किसानको बारीमा (फोटोफिचर)

२०७६ चैत्र २२ गते शनिबार

पोर्तिमाउ । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण...

लकडाउनकै बीच भारतीय अतिक्रमण विरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन, ३३ पक्राउ लकडाउनकै बीच भारतीय अतिक्रमण विरुद्ध काठमाडौंमा प्रदर्शन, ३३ पक्राउ

२०७७ बैशाख २७ गते शनिबार

०९ मे, २०२०काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमि मिचेर चीनको...

Top