कराँची विमान दुर्घटना प्रकरण : ९७ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि, २ जनाको उपचार हुँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ मे, २०२०
कराँची । पाकिस्तानको कराँचीमा हिजो भएको यात्रुबाहक विमान दुर्घटनामा ज्यान गुमाउनेको संख्या ९७ पुगेको छ । अन्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुका अनुसार लाओसबाट कराँचीका लागि उडान भरेको पाकिस्तान इन्टरनेशनल एयरलाईन्स (पिआइए) को विमान अवतरणपूर्व नै बस्तीमा खसेको थियो ।

कराँचीस्थित जिन्ना अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा अवतरण गर्ने तयारी भै रहेका बेला विमान चालकले विमानमा समस्या आएको भन्दै टावरलाई जानकारी गराएका थिए । अधिकारीहरुका अनुसार विमान चालकले विमानको दुबै इन्जिनले काम गर्न छाडेको भन्दै आपत्कालीन अवतरणका लागि विमानस्थलको टावरसँग सहयोग मागेका थिए । विमानस्थल टावरले उनलाई आपतकालीन अवतरणका लागि अनुमति दिएपनि उनले विमानलाई विमानस्थलसम्म पु-याउन भ्याएनन् र सो विमान कराँची विमानस्थल नजिकै रहेको एउटा ‘मोर्डन कोलोनी’ नामक बढी आवधिक बस्ती रहेको क्षेत्रमा खस्यो ।

विमान खस्दा पुरै आगोको मुस्लोसहित खसेको प्रत्यक्षदर्शीहरुले बताएका छन् । विमानमा चालकदलका ८ जना सदस्यसहित कुल ९९ जनाले यात्रा गरेको बिबिसीले उल्लेख गरेको छ । विमानमा रहेकामध्ये ९७ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि अस्पतालले गरिसकेको छ । घटनामा परेका दुईजना अहिले सम्मपनि जीवितै रहेको बताइएको छ । उनीहरुमध्ये एकजना यात्रु रहेका छन् । उनीहरुको पनि स्थानीय अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । विमान दुर्घटनाको कारण अहिलेसम्म खुल्न सकेको छैन । अधिकारीहरुले अहिले विमानको ब्लाक बक्सलाई अनुसन्धानका लागि ल्याबमा पठाएका छन् ।

आइतबारको मुस्लिमधर्मावलम्बीको महान पर्व इद पर्वलाई मध्यनजर गर्दै लाओसबाट कराँची आउने स्थानीयलाई लिएर सो विमानले चार्टर उडान भरेको बताइएको छ । कोरोनाको संक्रमणका कारण सिँगो देश लकडाउन गरिएको भएपनि पाकिस्तानमा केहीदिन अघि यहाँको सरकारले विमानलाई भने सञ्चालनका लागि अनुमति दिएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
लकडाउनमा थप कडाई, पास नलिएका सवारी साधन चलाउन नपाईने लकडाउनमा थप कडाई, पास नलिएका सवारी साधन चलाउन नपाईने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । सरकारले लकडाउनको नियम उल्लंघन गरेर...

झण्डै साढे ६ सय नेपाली अमेरिकाबाट नेपाल फर्कन तयार, उद्दारका लागि सरकारसँग एनआरएनएको आग्रह झण्डै साढे ६ सय नेपाली अमेरिकाबाट नेपाल फर्कन तयार, उद्दारका लागि सरकारसँग एनआरएनएको आग्रह

२०७७ जेठ २३ गते शुक्रबार

०६ मे, २०२०न्यूर्योक । अमेरिकाका विभिन्न स्थानमा रहेका करिब...

धरानका युगल लिम्बु बेलायतको नदि किनारमा मृत भेटिए धरानका युगल लिम्बु बेलायतको नदि किनारमा मृत भेटिए

२०७७ आश्विन १७ गते शनिबार

१०, मार्च, २०२०लण्डन । पूर्वी नेपालको धरान घर भएका...

गोर्खाका अर्याल फ्रान्सको ओभरभिलिय शहरको उपप्रमुख बन्ने दौडमा गोर्खाका अर्याल फ्रान्सको ओभरभिलिय शहरको उपप्रमुख बन्ने दौडमा

२०७६ फाल्गुन १९ गते सोमबार

०३ फेब्रुअरी २०२० पेरिस । युरोपेली मुलुक फ्रान्सको राजधानी...

Top