देशैभरका छाउगोठ भत्काउन गृहमन्त्रालयको निर्देशन

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


छाउगोठ

२५ डिसेम्बर, २०१९
काठमाडौं । गृहमन्त्रालयले देशभरका सबै छाउगोठ भत्काउन सम्बन्धित प्रमुख जिल्ला अधिकारीहरुलाई निर्देशन दिएको छ । विशेषगरी सुदरपश्चिमका जिल्लाहरुमा रहेका छाउगोठमा महिनावारी भएका बेला बस्न बाध्य पारिएकै कारण वर्षेनी दजनौं महिलाहरुले ज्यान गुमाउनु परेको भन्दै मन्त्रालयले अविलम्ब रुपमा तत्काल छाउगोठ हटाउन निर्देशन दिएको हो ।

सरकाले छाउपडी प्रथा उन्मुलनका लागि विशेष अभियान शुरु गरेको भन्दै मन्त्रालयले कर्णाली प्रदेश र सुदुरुपश्चिमका अछाम, दार्चुला, डोल्पा, दैलेख, जाजरकोट मुगु, जुम्लालगायतका जिल्लामा रहेका छाउगोठ हटाउन भनेको हो । छाउ गोठ हटाउनका लागि गृह मन्त्रालयले प्रमुख जिल्ला अधिकारीको संयोजकत्वमा सरकारी कार्यालयका प्रमुख र जिल्ला प्रहरी प्रमुख रहेको विशेष संयन्त्र बनाउने निर्णय समेत गरेको छ ।

सो निर्णय अनुसार तत्का संयन्त्र बनाउने काम अघि बढाउन सम्बन्धित जिल्ला प्रमुख र सरोकारवालाहरुलाई निर्देशन समेत दिएको छ । मन्त्रालयले छाउपडी प्रथालाई निरन्तरता दिनेमाथि कारबाही गर्न सरकारी तवरबाट प्राप्त हुने सेवा सुविधा रोक्न निर्देशन दिँदै छाउगोठलाई समुदाय, स्थानीय तह र प्रहरी सहकार्यमा भत्काउन भनेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रौतहटमा १४ दिन क्वारेन्टाइन बसेर घर फर्केका युवकमा कोरोना पोजेटिभ रौतहटमा १४ दिन क्वारेन्टाइन बसेर घर फर्केका युवकमा कोरोना पोजेटिभ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अप्रिल, २०२०गौर । बैदेशिक रोजगारीको लागि भारतको कोलकत्ता...

२ हप्तामै पर्यटनमन्त्रीको समीक्षा : भ्रमणवर्ष २०२० सफलतातर्फ उन्मुख २ हप्तामै पर्यटनमन्त्रीको समीक्षा : भ्रमणवर्ष २०२० सफलतातर्फ उन्मुख

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ जनवरी, २०२० काठमाडौं । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक...

सोलुखुम्बुमा विप्लव समूहले गरे प्रहरी चौकी कब्जाको असफल प्रयास सोलुखुम्बुमा विप्लव समूहले गरे प्रहरी चौकी कब्जाको असफल प्रयास

२०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार

०३ जुन, २०१८ काठमाडौं । सरकारद्वारा प्रतिबन्धित नेत्रविक्रम चन्द...

आफूलाई ज्योतिष भन्दै भूकम्पको भविष्यवाणी गर्ने युवक प्रहरी नियन्त्रणमा आफूलाई ज्योतिष भन्दै भूकम्पको भविष्यवाणी गर्ने युवक प्रहरी नियन्त्रणमा

२०७५ चैत्र २३ गते शनिबार

०४ जुन, २०१९ काठमाडौं । मिति तोकेर ठूलो भूईँचालो...

Top