जेलमा भएको झडपमा परी भेनेजुयलामा ४७ कैदीको मृत्यु, दर्जनौं घाइते

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २२ गते बिहिबार


०३ मे, २०२०
काराकास । भेनेजुयलाको पश्चिमी क्षेत्रमा रहेको एउटा कैदीबन्दीहरु राखिएको जेलमा झडप हुँदा ४७ जनाको ज्यान गएको छ । घटनामा परी ७५ भन्दा बढी घाइते भएको फिलिपिन्सबाट प्रकाशित हुने पोलिटिको डटकमले आफ्नो अनलाईन संस्करणमा उल्लेख गरेको छ । घटनामा ज्यान गुमाउने र घाइते सबै कैदीबन्दी रहेका छन् ।

भेनेजुयलाको सोही स्थानमा रहेको अर्को जेलमा पनि गएसात भएको झडपमा परी कम्तीमा ३० जना कैदीहरुको ज्यान गएको थियो । स्थानीय पोर्टुगुएसा राज्यमा रहेको एउटा जेल तोडेर भाग्ने क्रममा भएको झडपमा उनीहरुको ज्यान गएको बताइएपनि घटनाको बारेमा वास्तविक कारण सार्वजनिक भएको छैन । तर कतिपय अधिकारवादीहरुले भने कैदीबन्दीहरुका परिवारका सदस्यलाई जेलमा आफ्ना आफन्तसँग भेटगर्न रोक लगाएसँगै झडप भएको बताएका छन् । गत शुक्रबार नै घटना घटेको भएपनि ढिलो गरी यो बाहिर सार्वजनिक भएको छ ।

जेलबाट भाग्न खोज्ने क्रममा प्रहरीले हानेको गोली लागेर जेलका इन्चार्ज समेत घाइते भएका छन् । जेल प्रशासनले कोरोना संक्रमणबाट बच्नका लागि भन्दै हालै कैदीबन्दीहरुका आफन्तलाई तत्काल जेल भ्रमणमा रोक लगाएसँगै यो घटना भएको हो । सरकारको यो निर्णयप्रति कैदीहरु असन्तुष्ट रहेको कारण जेल प्रशासन, कैदी र सुरक्षाकर्मीबीच झडप भएको अनुमान गर्न सकिन्छ ।

घटनाको विषयमा छानबिन गर्न राष्ट्रसंघीय मानवअधिकार आयोगले भेनेजुयला सरकारलाई आग्रह गरेको छ । घाइते कैदीबन्दीहरुको कडा सुरक्षा निगरानीका साथ स्थानीय अस्पतालहरुमा उपचार भै रहेको छ । प्रदर्शनकारी जेलमा रहेकाहरुका आफन्तलाई नियन्त्रणमा लिन प्रहरीले दर्जनौं अश्रुग्याँस प्रहार गरेको थियो । अघि घटनास्थलमा ठूलो संख्यामा सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोना संक्रमितको संख्या १२१२ पुग्यो, २४ घण्टामा १७० नयाँ संक्रमित थपिए कोरोना संक्रमितको संख्या १२१२ पुग्यो, २४ घण्टामा १७० नयाँ संक्रमित थपिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ मे, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न स्थानमा थप १...

दुर्घटनाग्रस्त जाहाजमा थिइन चर्चित दोहोरी गायिका निरा छन्त्याल पनि दुर्घटनाग्रस्त जाहाजमा थिइन चर्चित दोहोरी गायिका निरा छन्त्याल पनि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३काठमाडौं । कास्कीको पोखरामा आज बिहान भएको...

उपत्यकासहित ९ जिल्लामा सक्रिय संक्रमित ५ सय बढी : जुनसुकै बेला लकडाउन हुनसक्ने उपत्यकासहित ९ जिल्लामा सक्रिय संक्रमित ५ सय बढी : जुनसुकै बेला लकडाउन हुनसक्ने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकाका तीनसहित देशभरका ९...

मस्तिष्कको सर्जरीपछि भारतीय पूर्व राष्ट्रपति मुखर्जीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै, कोरोनाको संक्रमण पनि देखियो मस्तिष्कको सर्जरीपछि भारतीय पूर्व राष्ट्रपति मुखर्जीको स्वास्थ्य अवस्था जटिल बन्दै, कोरोनाको संक्रमण पनि देखियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ अगस्ट, २०२०नयाँदिल्ली । केहीसाता अघि मस्तिष्कको सर्जरी गराएका...

Top