के नेपालमा उल्का पिण्ड खसेकै हो त ?

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १३ गते बिहिबार


२६ मार्च, २०२०

पोखरा । आज राती करिब ८ बजेतिरको समयमा पश्चिम नेपालका अधिकांश जिल्लाका स्थानीय वासिन्दाले आकाशमा उज्यालो मुस्लो देखेको बताएका छन् । पश्चिम नेपालको कास्की, पर्वत, बाग्लुङ्ग, स्याङ्गजालगायतका जिल्लाका स्थानीय वासिन्दाका अनुसार राती ८ बजेको समयमा उत्तरबाट दक्षिण दिशातर्फ सुसाउँदै सो उज्यालो बस्तु अघि बढेको बताइको छ । सो बस्तु पर्वत, स्याङ्गजा र बाग्लुङ्गका अधिकांश स्थानीय वासिन्दाले आकाशमा देखेको भन्दै सामाजिक सञ्जालहरुमा त्यसको तस्वीर पनि सार्वजनिक भएको छ ।

अपुष्ट समाचार अनुसार सो उज्यालो बस्तु पर्वत जिल्लाको कुर्घा आसपासमा ठूलो आवाजसहित जमिनमा खसेको बताइएको छ । तर यसको औपचारिक पुष्टि यो समाचार तयार पार्दासम्म भएको छैन । कुर्घाका एक स्थानीयले आफ्नो फेसबुक पेजमा यसको जानकारी राखेका छन् । रातीको समयमा आकाशमण्डलमा देखिएको यस्तो बस्तु उल्कापिण्ड भएको हुनसक्ने नेपाल एष्टोनोमिकल सोसाईटीले जनाएको छ ।

सोसाईटलीले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै उल्का खसेको भन्ने जानकारी आफूहरुले पनि पाएको भन्दै यसको विषयमा सत्य तथ्य जानकारी गराउन भनेको छ । यदि कुनै जिल्ला वा ठाउँमा सो खसेको भए यसको बारेमा फोटो वा कुनै प्रमाणसहित जानकारी गराएर सोसाईटीलाई सहयोग गर्न विज्ञप्तिमा भनिएको छ । पर्वत र बाग्लुङ्गको दक्षिण क्षेत्रमा सो ठूलो आवाजसहित देखिएको त्यहाँका स्थानीयको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपालले मे १५ सम्म सबै आन्तरिक तथा बाह्य उडानमा रोक लगायो नेपालले मे १५ सम्म सबै आन्तरिक तथा बाह्य उडानमा रोक लगायो

२०७७ बैशाख १३ गते शनिबार

२५ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । सरकारले आगामी जेठ २ गते...

सातै प्रदेशका जिल्ला अस्पतालबाट कोरोनाविरुद्धको खोप लगाईने सातै प्रदेशका जिल्ला अस्पतालबाट कोरोनाविरुद्धको खोप लगाईने

२०७७ माघ १२ गते सोमबार

२५ जनवरी, २०२१काठमाडौं । आगामी बुधबार बिहानबाट आम नागरिकमा...

भारतको राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष माथिका बृद्धबृद्धालाई पशुपति भ्रमण गराउने भारतको राजस्थान सरकारले ६५ वर्ष माथिका बृद्धबृद्धालाई पशुपति भ्रमण गराउने

२०७६ असार ७ गते शनिबार

२२ जुन, २०१९काठमाडौं । छिमेकी मुलुक भारतको राजस्थान सरकारले...

कोरोनाबाट नेपालमा ४१ औं मृत्यु कोरोनाबाट नेपालमा ४१ औं मृत्यु

२०७७ श्रावण ७ गते बुधबार

२२ जुलाई, २०२०धरान, सुनसरी । नेपालमा कोरोनाबाट थप एकजनाको...

Top