अफ्रिकी मुलुक बुरुन्डीका राष्ट्रपतिको हृदयघातका कारण निधन

Best Khabar Team | २०७७ भाद्र २१ गते आइतबार


०९ जुन, २०२०
जितेगा, बुरुन्डी । मध्य अफ्रिकी राष्ट्र बुरुन्डीका राष्ट्रपति पियरे नुकुरुन्जाको हृदयघातका कारण निधन भएको छ । ५५ वर्षका राष्ट्रपति पियरेको हिजो अस्पतालमा निधन अस्पतालमा निधन भएको थियो । तर यहाँको सरकारले भने आज मात्रै उनको उनको मृत्युको बारेमा औपचारिक जानकारी ट्वीटरमार्फत गराएको छ । केहीदिन अघि एउटा भलिबल खेलमा सहभागी भएका बेला उनलाई एक्कासी हृदयघात भएको बताइएको छ ।

त्यसलगत्तै उनलाई अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको र उपचारकै क्रममा गएराति उनको निधन भएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । खेल मैदानमै हृदयघात भएपनि उनलाई बुरुन्डीको पूर्वी क्षेत्रमा रहेको एटटा अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको थियो । सन् १९६४ को डिसेम्बरमा जन्मिएका उनी यहाँको राजनीतिक दल ‘नेशनल काउन्सिल फर दि डिफेन्स अफ डेमेक्रेसीसँग सम्बद्ध थिए ।

उनी विगत १५ वर्षदेखि बुरुन्डीका राष्ट्रपतिको रुपमा रहेका थिए भने आगामी अगस्टसम्म उनको कार्यकाल रहेको थियो । उनीपछिको अर्को राष्ट्रपति चयनका लागि केहीसाता अघि मात्रै यहाँ चुनाव भएको थियो । बुरुन्डीमा नयाँ बन्ने राष्ट्रपतिले कार्यकाल कम्तीमा ७ वर्ष रहने व्यवस्था छ । उनकी श्रीमती र पाँचजना बालबालिका रहेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२०हेटौंडा । पर्यटकीय क्षेत्रका रुपमा रहेको मकवानपुर...

हेल्थ डेक्स राखेर तातोपानी नाका सञ्चालनमा, आवश्यक स्वास्थ्य सामग्री ल्याइने हेल्थ डेक्स राखेर तातोपानी नाका सञ्चालनमा, आवश्यक स्वास्थ्य सामग्री ल्याइने

२०७७ भाद्र १९ गते शुक्रबार

०९ अप्रिल, २०२०चौतारा । नेपाल चीन सीमावर्ती नाका तातोपानी...

ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’ ललितपुरको किष्ट अस्पतालमा उपचाररत एक विरामीको मृत्यु, अस्पताल भन्छ : ‘स्वाब परीक्षणमा कोरोना संक्रमण देखियो’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ मे, २०२०काठमाडौं । ललितपुरको ग्वार्को इमाडोलमा रहेको किष्ट...

बेलायतमा नयाँ प्रकारको कोरोना संक्रमण देखिएसँगै युरोपका अधिकांश देशद्वारा हवाई उडानमा रोक बेलायतमा नयाँ प्रकारको कोरोना संक्रमण देखिएसँगै युरोपका अधिकांश देशद्वारा हवाई उडानमा रोक

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२डिसेम्बर, २०२०वेस्टह्याम, लण्डन । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना भाइसरका कडा...

Top