अफ्रिकी मुलुक बुरुन्डीका राष्ट्रपतिको हृदयघातका कारण निधन

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २७ गते मंगलबार


०९ जुन, २०२०
जितेगा, बुरुन्डी । मध्य अफ्रिकी राष्ट्र बुरुन्डीका राष्ट्रपति पियरे नुकुरुन्जाको हृदयघातका कारण निधन भएको छ । ५५ वर्षका राष्ट्रपति पियरेको हिजो अस्पतालमा निधन अस्पतालमा निधन भएको थियो । तर यहाँको सरकारले भने आज मात्रै उनको उनको मृत्युको बारेमा औपचारिक जानकारी ट्वीटरमार्फत गराएको छ । केहीदिन अघि एउटा भलिबल खेलमा सहभागी भएका बेला उनलाई एक्कासी हृदयघात भएको बताइएको छ ।

त्यसलगत्तै उनलाई अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको र उपचारकै क्रममा गएराति उनको निधन भएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । खेल मैदानमै हृदयघात भएपनि उनलाई बुरुन्डीको पूर्वी क्षेत्रमा रहेको एटटा अस्पतालमा उपचारार्थ भर्ना गरिएको थियो । सन् १९६४ को डिसेम्बरमा जन्मिएका उनी यहाँको राजनीतिक दल ‘नेशनल काउन्सिल फर दि डिफेन्स अफ डेमेक्रेसीसँग सम्बद्ध थिए ।

उनी विगत १५ वर्षदेखि बुरुन्डीका राष्ट्रपतिको रुपमा रहेका थिए भने आगामी अगस्टसम्म उनको कार्यकाल रहेको थियो । उनीपछिको अर्को राष्ट्रपति चयनका लागि केहीसाता अघि मात्रै यहाँ चुनाव भएको थियो । बुरुन्डीमा नयाँ बन्ने राष्ट्रपतिले कार्यकाल कम्तीमा ७ वर्ष रहने व्यवस्था छ । उनकी श्रीमती र पाँचजना बालबालिका रहेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जसले पूखौंदेखि भक्तपुरे जुजु धौं बनाउने पेशा अँगाले जसले पूखौंदेखि भक्तपुरे जुजु धौं बनाउने पेशा अँगाले

२०७६ पुष ७ गते सोमबार

तपाईँ दहीको पारखी हुनुहुन्छ ? वा तपाईँको परिवारका कोही...

बाग्लुङ्गको ढोरपाटनमा बाढीले एकदर्जन बढी घर बगायो, ८ को मृत्यु, केही वेपत्ता बाग्लुङ्गको ढोरपाटनमा बाढीले एकदर्जन बढी घर बगायो, ८ को मृत्यु, केही वेपत्ता

२०७७ भाद्र १८ गते बिहिबार

०२ सेप्टेम्बर, २०२०बलेवा, बाग्लुङ्ग । बाग्लुङ्गको ढोरपाटन नगरपालिकाको लाँकुरीबोट...

झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा

२०७६ पुष ३ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नक्कली भ्याट विल प्रयोग...

नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित) नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित)

२०७७ जेठ ३२ गते आइतबार

१४ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलनसक्ने...

Top