hi himalaya nepal

सर्वोच्चले भन्यो : विषादी परिक्षण रोक्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगराउनु

Best Khabar Team | २०७६ असार २५ गते बुधबार


१० जुलाई, २०१९
काठमाडौं । भारतबाट आयातित तरकारी तथा फलफूलमा विषादी परिक्षणको काम रोक्ने निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न सर्वोच्च अदालतले सरकारको नाममा अन्तरिम आदेश जारी गरेको छ । न्यायाधीश आनन्दमोहन भट्टराईको इजलासले विषादी परीक्षण गर्ने कार्य जारी राख्न आज अन्तरिम आदेश जारी गरेको हो ।

केही महिना यता भारतबाट आयातित तरकारी तथा फलफूलमा मानव स्वास्थ्यलाई नै गम्भीर असर गर्ने केमिकल तथा विषादी प्रयोग भएको पाइएपछि सरकारले तरकारी तथा फलफूल निर्यातमा रोक लगाएको थियो । तर भारतीय दुतावासको पत्रपछि सरकारले केहीदिन अघि विषादी जाँच्ने पर्याप्त उपकरण नभएको बहानामा तत्कालका लागि विषादी परिक्षण कार्य रोक्ने र निर्वाध रुपमा भारतीय तरकारी तथा फलफूललाई नेपाल भित्रन दिने जनाएको थियो ।

सरकारको यो निर्णयको विरोधमा परेको रिटमा सुनुवाई गर्दै सर्वोच्चले यो आदेश दिएको हो । सर्वोच्चको आजको आदेशसँगै अब उप्रान्त भारतलगायत तेश्रो मुलुकबाट आयत हुने तरकारी तथा फलफूको चेकजाँच गर्नेपर्ने हुन्छ । अधिवक्ताहरु कञ्चनकृष्ण न्यौपाने स्वागत नेपाल र उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्चले फरक फरक रिट सर्वोच्चमा दायर गरेका थिए । रिटमा सुनुवाई गर्दै सर्वोच्चले असार २ गतेको राजपत्रमा जारी भएको सुचना, त्यसपछि सरकारले गरेको निर्णयलगायतका विषयमा छलफलका लागि भन्दै दुबै पक्षलाई असार ३० गते सोमबार अदालत बोलाइएको छ ।

यस्तै, कुनै परीक्षण गरिएको भए सोसम्बन्धी तथ्यांक एवं फलफूल र तरकारीको नेपालमा आयात गर्नुपूर्व परीक्षण गरिएको भए सो सम्बन्धित तथ्यांक एवं फलफूल र तरकारीको नेपालमा आयात गर्नुपूर्व परीक्षण गरिएको विषय खुल्ने कागजातसमेत अदालतमा झिकाउन सर्वोच्चले आदेश दिएको छ । सरकारी पक्षले भने आफूलाई विषादी परिक्षण रोक्न भारतबाट कुनै दबाब नआएको बताउँदै आएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युरोपका थप तीन देशका नागरिकलाई त्रिभवुन विमानस्थलमा तत्काल भिषा दिन रोक लगाईयो युरोपका थप तीन देशका नागरिकलाई त्रिभवुन विमानस्थलमा तत्काल भिषा दिन रोक लगाईयो

२०७६ फाल्गुन २६ गते सोमबार

०९ मार्च, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोनाको कारण विश्वभर भएको...

चरित्र अभिनेता ठकुरीको निधन चरित्र अभिनेता ठकुरीको निधन

२०७७ जेठ १८ गते आइतबार

३१ मे, २०२०काठमाडौं । कलाकार जयनन्द चन्द ठकुरी आज...

चराउन लगेकै बेला प्राण त्यागिन् ८४ वर्षकी ‘रतनकली’ले चराउन लगेकै बेला प्राण त्यागिन् ८४ वर्षकी ‘रतनकली’ले

२०७६ पुष १२ गते शनिबार

२ ८ डिसेम्बर, २०१९ कञ्चनपुर । कञ्चनपुरस्थित शुक्लाफाँटा राष्ट्रिय...

जोडियो पोखरा–विराटनगर हवाई सेवा जोडियो पोखरा–विराटनगर हवाई सेवा

२०७६ माघ २१ गते मंगलबार

०४ फेब्रुअरी, २०२० पोखरा । पर्यटकीय नगरीको रुपमा परिचित...

Top