युरोपको अर्थव्यवस्था पुरानै अवस्थामा फर्काउन ७५० अर्ब युरोको कोष खडा गर्न ईयु सम्बद्ध राष्ट्रहरु सहमत

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण ६ गते मंगलबार


२१ जुलाई, २०२०
लिंकरोभर, बेल्जियम । कोरोना भाइरसका कारण प्रभावित भएको युरोपेली युनियनसम्बद्ध राष्ट्रको अर्थव्यवस्थालाई पुरानै लयमा फर्काउनका लागि युरोपेली युनियनले तत्काल ७ सय ५० अर्ब युरो बराबरको कोष खडा गर्ने निर्णय गरेको छ । यो कोषमा जम्मा भएको रकमको केही हिस्सा ईयु अन्र्तगतका राष्ट्रहरुका व्यवसायीको राहत प्याकेजमा खर्च हुने युरोपेली युनियनले जनाएको छ ।

विशेष गरी कोरोना भाइरसको प्रभावका कारण सबैभन्दा बढी प्रभावित राष्ट्रलाई अनुदानका रुपममा ३ सय ९० अर्ब रुपैयाँ खर्च गर्ने निर्णय युरोपेली युनियन सम्बद्ध नेताहरुहरुले सोमबार गरेका छन् । यस्तै बाँकी रकम भने कोभिड १९ बाट आर्थिक नोक्सानी बेहोरेका मुलुकहरुलाई अनुदान एवं ऋणको रुपमा उपलब्ध गराउने सहमति पनि बैठकमा भएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

कोष खडा गर्नका लागि युरोपेली युनियन सम्बद्ध नेताहरुबीच गएको शुक्रबारदेखि करिब ९० घण्टा छलफल चलेको थियो । युरोपेली युनियनसम्बद्ध २७ देश मध्ये कतिपय देशले यो कोष खडा गर्ने विषयमा असहमति जनाएको भएपनि पछि अधिकांश देशहरु कोष खडा गरेर अर्थव्यवस्थालाई उकास्नु पर्नेमा सहमत बनेका थिए ।

विशेष गरी कोरोना भाइरसका कारण प्रभावित भै चरम आर्थिक घाटा बेहोर्नुपरेको इटली, स्पेन, बेल्जियम, फ्रान्सलगायतका केही देशहरुले कोष खडा गरेर राहत पाउनुपर्नेमा जोड दिएका थिए । कोरोनाबाट बढी प्रभावित राष्ट्र र युरोपेली युनियन आवद्ध भैकन पनि कम आर्थिक हैसियत भएका देशहरुले आर्थिक प्याकेज मार्फत् आफूहरुलाई बचाउनका लागि ईयु सम्बद्ध राष्ट्रको ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।

युरोपेली युनियनको इतिहाँसमा विरलै हुने यति धेरै रकमको कोषले युरोपको अर्थव्यवस्थालाई मजबुत बनाउने भन्दै विभिन्न देशका सरकार तथा राष्ट्रप्रमुखहरुले खुसी व्यक्त गरेका छन् । कोष खडा गर्ने विषयमा सहमति जनाउनका लागि पहिलो पटक युरोपेली युनियनको इतिहाँसमा सम्भवत यतिलामो बैठक बसेको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले बताएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान असार १६ (जुन ३०) सम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान असार १६ (जुन ३०) सम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय

२०७७ जेठ १७ गते शनिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना (कोभिड–१९) लाई मध्यनजर...

आगामी अप्रिल १५ (२०७७ बैशाख ३ गते) सम्मका लागि नेपालमा विदेशबाट आउने उडान प्रतिबन्ध आगामी अप्रिल १५ (२०७७ बैशाख ३ गते) सम्मका लागि नेपालमा विदेशबाट आउने उडान प्रतिबन्ध

२०७६ चैत्र १६ गते आइतबार

२९ मार्च, २०२०काठमाडौ । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण र...

प्रधानमन्त्रीलाई एउटा दाइको खुला पत्र प्रधानमन्त्रीलाई एउटा दाइको खुला पत्र

२०७६ माघ २६ गते आइतबार

कृष्णज्वाला देवकोटा – प्रधानमन्त्रीजी, यो कुनै सम्पादक वा लेखकको...

कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा कोरोना संक्रमित बढ्न थालेपछि जापानको टोकियोमा संकटकाल घोषणा

२०७७ पुष २३ गते बिहिबार

०७ जनवरी, २०२१टोकियो, जापान । पछिल्ला केहीदिनयता राजधानी टोकियोलगायतका...

Top