नेपाल आउने क्रममा बसमै ज्यान गुमाएका अर्घाखाँचीका युवकमा कोरोना संक्रमण देखियो, कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या ६ पुग्यो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२८ मे, २०२०
सन्धिखर्क । गत जेठ १० गते भारतबाट नेपाल आउने क्रममा बसभित्रै ज्यान गुमाएका यहाँका एक युवकमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । जेठ १० गते भारतको गुजरात हुँदै नेपाल भित्रने क्रममा भारतको लखनाउ नजिक गाडीमा एक्कासी बेहोस भएका उनको केहीबेरमै निधन भएको थियो । बसभित्रै ज्यान गुमाएका ती युवकको स्थायी घर अर्घाखाँची जिल्लाको भुमिकास्थान नगरपालिका वडा नम्बर ९ ढिकुरा रहेको बताइएको छ ।

३५ वर्षका ती युवक भारतमा रोजगारीका लागि गएको र भारत सरकारले मजदुरहरुको उद्दार गर्ने क्रममा नेपाली मजदुरलाई राखेर सिमावर्ती क्षेत्रमा ल्याएको बसमा चढेर अन्य नेपालीसँगै उनी नेपाल प्रवेश गर्ने क्रममा थिए । बसमा रहेकै बेला उनमा छाती दुख्ने र बान्ता हुने समस्या भएको सँगै बसमा रहेका अन्य साथीहरुले बताएका छन् ।

मृतक ती युवकमा कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएपछि जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला भैरहवामा उनको स्वाब परीक्षण गरिएको थियो । मृतकको चार दिनअघि नै पारिवारको सल्लाह अनुसार शव गाडिएको थियो । तर शवको अन्त्येष्टि गरेको चारदिनपछि उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो । अर्घाखाँचीका युवकको मृत्यु कोरोनाबाट भएको पुष्टि भएपछि अहिले उनको सम्पर्कमा रहेका अन्य युवाहरुलाई पनि विशेष निगरानीमा राखेर क्वारेन्टाइनमै चेकजाँच अघि बढाइएको बताइएको छ ।

यद्यपि यो घटनाको स्वास्थ्य मन्त्रालयले भने पुष्टि गरिसकेको छैन । नेपालमा हालसम्म कोरोनाका कारण ५ जना र यो सहित ६ जनाको ज्यान गै सकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची क्षेत्रमा फेरि बाढी, प्रहरी चौकीसहित दर्जनौं घरमा क्षति सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची क्षेत्रमा फेरि बाढी, प्रहरी चौकीसहित दर्जनौं घरमा क्षति

२०७७ पुष २४ गते शुक्रबार

०१ अगस्ट, २०२१मेलम्ची, सिन्धुपाल्चोक । सिन्धुपाल्चोकको मेलम्ची क्षेत्रमा फेरि...

युरोपको पोर्चुगलमा कोरोना संक्रमण तथा मृत्युदर अत्यन्तै उच्च, प्रधानमन्त्री भन्छन् : स्थिति भयानक भयो युरोपको पोर्चुगलमा कोरोना संक्रमण तथा मृत्युदर अत्यन्तै उच्च, प्रधानमन्त्री भन्छन् : स्थिति भयानक भयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ जनवरी, २०२१पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । पछिल्ला केहीदिनयता युरोपेली मुलुक...

फ्रान्समा कोरोनाबाट मृतकको संख्या थपिँदै जाँदा लकडाउन पनि एक महिना थपियो फ्रान्समा कोरोनाबाट मृतकको संख्या थपिँदै जाँदा लकडाउन पनि एक महिना थपियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अप्रिल, २०२० एण्डोभन । युरोपेली मुलुक फ्रान्समा पछिल्लो...

सरकारको निर्णय : भदौ १ बाट राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु हुने सरकारको निर्णय : भदौ १ बाट राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय उडान सूचारु हुने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुलाई, २०२०काठमाडौं । अन्ततः सरकारले आगामी भदौ १...

Top