भारतमा कोरोना संक्रमित नेपालीको संख्या १२, एउटै परिवारका ८ मा संक्रमण भेटियो

Best Khabar Team | २०७७ आश्विन १८ गते आइतबार


१० अप्रिल, २०२०
नयाँदिल्ली । भारतका विभिन्न शहरमा बस्दै आएका मध्ये १२ जना नेपालीमा हालसम्म कोरोना भाइरसको संक्रमण (कोभिड १९) देखिएको पुष्टि भएको छ । यहाँस्थित सरकारी निकायहरुले जारी गरेको विज्ञप्ति अनुसार भारतको बैंगलोर, नयाँदिल्ली र मुम्बईलगायतका स्थानमा बस्दै आएका नेपालीमा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ ।

भारतको बैंग्लोर बस्दै आएका बझाङ्गका एक महिला र एक पुरुषमा पहिलो पटक कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि उनीहरु हाल अस्पतालमा उपचाररत छन् । उनीहरु श्रीमान श्रीमती भएको बताइएको छ । ती महिला मुम्बईकै एक स्थानीयको घरमा काम गर्दै आइरेकी थिइन् । उनले काम गर्ने घरकी साहुनी लण्डनबाट आएकी र उनैबाट नेपाली महिलामा कोरोना संक्रमण भएको हुनसक्ने आशंका गरिएको छ ।

यस्तै दिल्लीमा बस्दै आएका डोटीका दुई पुरुषमा पनि संक्रमण देखिएको छ । उनीहरु नेपालको सुदुरपश्चिमका भएको बताइएपनि नाम खुलाइएको छैन । अस्पतालको आइसोलेसनमा रहेका दुबैको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ ।

मुम्बईमा एकै परिवारका ८ नेपालीमा कोरोना
यसैबीच, भारतको मुम्बईस्थित गिरगाउँ बस्ने एकै परिवारका ८ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । सुदुरपश्चिमको अछाम घर भै मुम्बईमा रोजगारीको लागि पुगेका सदोहर दाजुभाईका ८ जना परिवारमा कोरोना देखिएको हो । कोरोना संक्रमणबाट दाजुभाई, उनीहरुका २ श्रीमती र छोराछोरी गरी ८ जनामा कोरोना देखिएको हो ।

हाल उनीहरुलाई मुम्बईस्थित अस्पतालको आइसोलेसनमा राखेर उपचार गरिँदैछ । अहिलेसम्म उनीहरुको अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ । मुम्बईको चौपाटी बस्ने ती परिवारका अन्य ३ सदस्य पनि चिकित्सकको निगरानीमा रहेका छन् । उनीहरु ११ जनाको परिवार एउटै घरमा बस्दै आएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
८० वर्षपछि यसरी बन्द भयो बीबीसी हिन्दिको रेडियो सेवा (अन्तिम भागसहित) ८० वर्षपछि यसरी बन्द भयो बीबीसी हिन्दिको रेडियो सेवा (अन्तिम भागसहित)

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । ८० वर्ष लामो आरोह...

लिबिया आक्रमणमा लमजुङ्गे युवकसहित ४४ मारिए लिबिया आक्रमणमा लमजुङ्गे युवकसहित ४४ मारिए

२०७५ चैत्र २४ गते आइतबार

०४ जुलाई, २०१९बेसीसहर । द्वन्द्वग्रस्त अफ्रिकीमुलुक लिवियामा बुधबारको हवाई...

पोखरामा उपचाररत स्याङ्जाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु पोखरामा उपचाररत स्याङ्जाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ जुन, २०२०लेकसाइड, पोखरा । स्याङ्जाको सिरुबारी घर भएका...

Top