सरकारको निर्णय : बैशाख ३१ सम्म सीमा नाका बन्द, कोरिया जाने कामदार अब नरोकिने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२६ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । सरकारले आगामी बैशाख ३१ गते राति १२ बजेसम्मका लागि नेपालसँग सीमा जोडिएका छिमेकी चीन र भारतको सिमावर्ती क्षेत्रमा आवागमन रोक्ने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले दुबै देशमा कोरोना संक्रमण जारी रहेको भन्दै चीन र भारतसँगको सीमावर्ती क्षेत्रमा गाडी तथा मानिसको आवागमन रोक्ने निर्णय गरेको हो ।

भारतमा दैनिक सयौंको संख्यामा कोरोना संक्रमितहरु थपिँदै गएको र नेपाल भारत खुल्ला सिमाका कारण तत्कालका लागि सिमा खुला गर्न नसकिने सरकारको भनाई छ । भारतले पनि अहिले नेपाललगायत छिमेकी मुलुकहरुसँगको बन्द गरेको सन्दर्भमा नेपाले पनि सीमा नाका बन्द गर्ने निर्णयलाई निरन्तर बैशाख मसान्तसम्म जारी राख्ने निर्णय गरेको हो ।

यसअघि सरकारले गएको चैत्र १० गतेदेखि भारत र चीनको सीमावर्ती नाकाबाट मानिसहरुको आगावमन रोक्ने निर्णय गरेको थियो । यस्तै सरकारले रोजगार अनुमति प्रणालीबाट कोरिया जानका लागि भाषा परिक्षा उत्तीर्ण गरेकाहरुलाई प्रक्रिया पु-याएर विदेश जान दिने भएको छ । कोरियन सरकार नेपाल सरकारबीचको सहमति अनुसार यसरी पठाईने कामदारको स्वाथ्थ चेकजाँच कोरिया सरकारले नै गर्ने छ ।

कोरियामा कामदार भिषा पाएर नेपालमै रोकिएका सयौं कामदार तथा छुट्टीमा आएकाहरुलाई नेपालबाट आवश्यक प्रक्रिया पु-याएर पठाईने भन्दै सरकारले कोरिया पुगेपछि कोरियन सरकारले उनीहरुको स्वास्थ्य जाँच गर्ने जनाएको छ ।सरकारले कोरिया पठाउने कामदारलाई कसरी र कुन माध्यमबाट विदेश पठाउने भन्ने विषयमा भने केही बताएको छैन ।

किनभने सरकारले आगामी जेठ २ गतेसम्मका लागि सबै अन्र्तराष्ट्रिय तथा राष्ट्रिय उडानहरुमा प्रतिबन्ध लगाईसकेको छ । कोरोनाका कारण लकडाउन लम्बिएपछि अहिले देश तथा विदेशमा हुने सबै यात्रुबाहक विमानको उडान ठप्प छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कतारबाट काठमाडौं आएकोे चार्टर विमानमा ४३ यात्रु, २० वटा शव ! कतारबाट काठमाडौं आएकोे चार्टर विमानमा ४३ यात्रु, २० वटा शव !

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ जुन, २०२०काठमाडौं । कतारको राजधानी दोहाबाट काठमाडौं आएको...

एकिकृत भूमी ऐन अघि बढाउने तयारीमा सरकार एकिकृत भूमी ऐन अघि बढाउने तयारीमा सरकार

२०७६ कार्तिक २६ गते मंगलबार

११ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । भूमी व्यवस्था, गरिबी निवारण...

दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२०हेटौंडा । पर्यटकीय क्षेत्रका रुपमा रहेको मकवानपुर...

२४ घण्टामा २८९ जना कोरोना संक्रमित थपिए २४ घण्टामा २८९ जना कोरोना संक्रमित थपिए

२०७७ आश्विन २० गते मंगलबार

१० जुन, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न स्थानमा पछिल्लो २४...

Top