hi himalaya nepal

२१ वर्षपछि भारतमा भीषण आँधी, पश्चिम बंगालमा १० को मृत्यु, लाखौंको संरचना क्षतिग्रस्त

Best Khabar Team | २०७७ जेठ ७ गते बुधबार


२० मे, २०२०
नयाँदिल्ली । १ सय ९० किलोमिटर प्रतिघण्टाको दरले चलेको चक्रवात आँधीका कारण भारतको पश्चिम बंगाल र उडिसा राज्यमा कम्तीमा १० जनाको ज्यान गएको छ । वर्षात्सँगैको आँधीका कारण सडक र घर छेउका रुखहरु लड्दा ती रुखहरुले च्यापिएर र आँधीले उडाएका अन्य भौतिक संरचनाले लागेर उनीहरुको ज्यान गएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दिएका छन् । बंगलाको खाडीबाट शुरुभएको पश्चिम बंगाल राज्यका कतिपय स्थानमा घरका कम्पाउन्ड तथा कच्ची घरका संरचना भत्किएको र त्यसैले च्यापिएर केही स्थानीय घाइते समेत भएका छन् ।

आँधीका कारण त्यस क्षेत्रमा विद्युत् तथा सञ्चार सेवा विच्छेद भएको छ । आँधीले हजारौं रुखहरु लडाएको छ । यस्तै आँधीले पश्चिम बंगालका अधिकांश स्थलमा रहेका टेलिफोनको टावर, विजुलीका पोललगायतका संरचना लडाएको छ । कतिपय स्थानीयको घर उडाउनुका साथै पर्खालहरु भत्किएका छन् । भारतमा यस्तो खाले यसअघि सन् १९९९ मा पनि आएको र त्यतिबेला ९ हजारले ज्यान गुमाएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

भारतीय समय अनुसार बिहीबार दिउँसो २ बजेदेखि शुरु भएको चक्रवर्ती आँधी कम्तीमा ४ घण्टासम्म चलेको थियो । सो आँधीको बहाब पश्चिम बंगाल र उडिसाबाट विस्तारै कोलकत्तातर्फ अघि बढेको भन्दै भारतीय मौसम विभागले त्यहाँका नागरिकहरुलाई सचेत रहनका लागि भनेको छ । बंगालको खाडीबाट बुधबार अपरान्हबाट शुरुभएको सो आँधीका कारण लाखौं मानिसलाई प्रभावित गर्न सक्ने भन्दै मौसमविद्हरुले सुरक्षित रहन १ साताअघि नै सबैलाई अनुरोध गरेका थिए । दिनभरको भारी वर्षा र त्यसपछि चलेको हावाबाट पश्चिम बंगाल राज्यका विभिन्न जिल्लाहरुलाई असर गरेको छ ।

यद्यपि उडिसामा भने तुलनात्मक रुपमा कम क्षति पुगेको बताइएको छ । रातीको समयमा आँधी जारी रहेको कारण भएको क्षतिको एकिन विवरण प्राप्त भै सकेको छैन । कोरोनाको संक्रमणकैबीच आएको आँधीका कारण सो क्षेत्रका लाखौं स्थानीय बासिन्दा प्रभावित बनेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भूकम्पमा परी टर्कीमा १८ को मृत्यु, सयौं घाइते भूकम्पमा परी टर्कीमा १८ को मृत्यु, सयौं घाइते

२०७६ माघ ११ गते शनिबार

२५ जनवरी, २०२० इस्तानबुल । टर्कीको पूर्वी क्षेत्रमा अवस्थित...

पुर्ननिर्माण प्राधिकरणका प्राविधिकले दिए सरकारलाई १ हप्ते अल्टिमेटम पुर्ननिर्माण प्राधिकरणका प्राविधिकले दिए सरकारलाई १ हप्ते अल्टिमेटम

२०७५ चैत्र १२ गते मंगलबार

२६ मार्च, २०१७ काठमाडौं । सरकारले एक हप्ताभित्र आफ्ना...

भारतमा जवाहरलाल नेहरू विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरुमाथि सांघातिक हमला, दर्जनौं विद्यार्थी घाइते (भिडियोसहित) भारतमा जवाहरलाल नेहरू विश्वविद्यालयका विद्यार्थीहरुमाथि सांघातिक हमला, दर्जनौं विद्यार्थी घाइते (भिडियोसहित)

२०७६ पुष २१ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० नयाँदिल्ली । भारतको चर्चित जवाहरलाल नेहरु...

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो

२०७८ श्रावण ४ गते सोमबार

१९ जुलाई, २०२१मेघौली, चितवन । चितवनको राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रभित्र...

Top