२१ वर्षपछि भारतमा भीषण आँधी, पश्चिम बंगालमा १० को मृत्यु, लाखौंको संरचना क्षतिग्रस्त

Best Khabar Team | २०७७ जेठ ७ गते बुधबार


२० मे, २०२०
नयाँदिल्ली । १ सय ९० किलोमिटर प्रतिघण्टाको दरले चलेको चक्रवात आँधीका कारण भारतको पश्चिम बंगाल र उडिसा राज्यमा कम्तीमा १० जनाको ज्यान गएको छ । वर्षात्सँगैको आँधीका कारण सडक र घर छेउका रुखहरु लड्दा ती रुखहरुले च्यापिएर र आँधीले उडाएका अन्य भौतिक संरचनाले लागेर उनीहरुको ज्यान गएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दिएका छन् । बंगलाको खाडीबाट शुरुभएको पश्चिम बंगाल राज्यका कतिपय स्थानमा घरका कम्पाउन्ड तथा कच्ची घरका संरचना भत्किएको र त्यसैले च्यापिएर केही स्थानीय घाइते समेत भएका छन् ।

आँधीका कारण त्यस क्षेत्रमा विद्युत् तथा सञ्चार सेवा विच्छेद भएको छ । आँधीले हजारौं रुखहरु लडाएको छ । यस्तै आँधीले पश्चिम बंगालका अधिकांश स्थलमा रहेका टेलिफोनको टावर, विजुलीका पोललगायतका संरचना लडाएको छ । कतिपय स्थानीयको घर उडाउनुका साथै पर्खालहरु भत्किएका छन् । भारतमा यस्तो खाले यसअघि सन् १९९९ मा पनि आएको र त्यतिबेला ९ हजारले ज्यान गुमाएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् ।

भारतीय समय अनुसार बिहीबार दिउँसो २ बजेदेखि शुरु भएको चक्रवर्ती आँधी कम्तीमा ४ घण्टासम्म चलेको थियो । सो आँधीको बहाब पश्चिम बंगाल र उडिसाबाट विस्तारै कोलकत्तातर्फ अघि बढेको भन्दै भारतीय मौसम विभागले त्यहाँका नागरिकहरुलाई सचेत रहनका लागि भनेको छ । बंगालको खाडीबाट बुधबार अपरान्हबाट शुरुभएको सो आँधीका कारण लाखौं मानिसलाई प्रभावित गर्न सक्ने भन्दै मौसमविद्हरुले सुरक्षित रहन १ साताअघि नै सबैलाई अनुरोध गरेका थिए । दिनभरको भारी वर्षा र त्यसपछि चलेको हावाबाट पश्चिम बंगाल राज्यका विभिन्न जिल्लाहरुलाई असर गरेको छ ।

यद्यपि उडिसामा भने तुलनात्मक रुपमा कम क्षति पुगेको बताइएको छ । रातीको समयमा आँधी जारी रहेको कारण भएको क्षतिको एकिन विवरण प्राप्त भै सकेको छैन । कोरोनाको संक्रमणकैबीच आएको आँधीका कारण सो क्षेत्रका लाखौं स्थानीय बासिन्दा प्रभावित बनेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
झापामा पनि भेटिए कोरोना संक्रमित झापामा पनि भेटिए कोरोना संक्रमित

२०७७ बैशाख १२ गते शुक्रबार

२४ अप्रिल, २०२०दमक । पूर्वी नेपालको झापा जिल्लामा आज...

एकैदिन झण्डै साढे ४ सय जना नयाँ संक्रमित भेटिए, कुल संक्रमितको संख्या ५ हजार नाघ्यो एकैदिन झण्डै साढे ४ सय जना नयाँ संक्रमित भेटिए, कुल संक्रमितको संख्या ५ हजार नाघ्यो

२०७७ जेठ ३० गते शुक्रबार

१२ जुन, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा मुलुकभर थप...

पौषेझरी दर्किँरहँदा बृद्दाश्रम खोज्दै भौतारिने यी अभागी आमा……. पौषेझरी दर्किँरहँदा बृद्दाश्रम खोज्दै भौतारिने यी अभागी आमा…….

२०७६ पुष १९ गते शनिबार

काठमाडौं । पुस १८ गते शुक्रबार, बिहानैदेखि काठमाडौंको मौसम...

पोर्चुगलको राष्ट्रपतिमा दोश्रोपटक पनि ७२ वर्षीय मार्सेलो निर्वाचित पोर्चुगलको राष्ट्रपतिमा दोश्रोपटक पनि ७२ वर्षीय मार्सेलो निर्वाचित

२०७७ माघ १२ गते सोमबार

२५ जनवरी, २०२१पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलको राष्ट्रपतिमा...

Top