पक्राउ परेका १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई तत्काल चिन लैजाँदैनौं : चिनियाँ दूतावास

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १९ गते बुधबार


पत्रकार सम्मेलनमा चिनियाँ राजदूत होउ

०४ जनवरी, २०२०
काठमाडौं । दुईसाताअघि काठमाडौंका विभिन्न स्थानबाट पक्राउ परेका १ सय २२ जना चिनियाँ नागरिक तत्काल चिन नजाने भएका छन् । नेपालस्थित चिनियाँ राजदूतावासका अनुसार पक्राउ परेका चिनियाँ नागरिकको ‘कर्तुत’का बारेमा नेपाल सरकारले अनुसन्धान गरिरहेको भन्दै यो कार्य नसकुञ्जेल आफूहरुले चिनियाँ नागरिकलाई स्वदेश फिर्ता नगराउने बताएको हो ।

नेपालमा आएर कानुनी रुपमा काम गरिरहेका चिनियाँ नागरिककै इज्यतमाथि धावा बोल्ने गरी केही चिनियाँ नागरिकले गलत काम गरिरहेको भन्दै उनीहरुको कसुर सार्वजनिक नहुञ्जेल उनीहरुलाई स्वदेश फिर्ता नगराउने नेपालस्थित चिनियाँ राजदूत होउ यान्छीले बताउनुभयो । राजदूत होउले टुरिष्ट बनेर नेपाल छिर्नेर र कम्युटरजन्य अपराध गरेकाले उनीहरुलाई उन्मुक्ति दिन नसकिने चिनियाँ दुतावासमा शुक्रबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा बताउनुभयो ।

उहाँले नेपाल आएर अबैध काम गर्ने केही चिनियाँ नागरिकका गलत काम कारबाहीका कारण चिनिया नागरिक र सिँगो चिनको समेत बेइज्यत भएका कारण आफूहरुकै आग्रहमा नेपाल प्रहरीले सर्च अपरेशन गरेको बताउनुभयो । चिनियाँ नागरिककै सूचनाका आधारमा दुतासावले ती चिनियाँ नागरिकलाई पक्राउ गर्न नेपाल प्रहरलाई अनुरोध गरेको दुतावासको भनाई छ ।

हाल पक्राउ परेका चिनिया नागरिकहरुहरु अनुसन्धानका क्रममा काठमाडौंका विभिन्न हिरासतमा छन् । केही साता अघि काठमाडौंका आधादर्जन स्थानमा लाखौं मूल्य तिरेर घर नै भाडामा लिएर चिनियाँ नागरिकहरुले ‘साइबर क्राईम’ गरिरहेको सूचनाको आधारमा नेपाल प्रहरीले सर्च अपरेशन गरी १ सय २२ चिनियाँ नागरिकलाई पक्रेको थियो । पक्राउ परेकाहरुको साथबाट प्रहरीले ८ सय थान मोबाइल २ सय ८० थान कम्प्युटरसमेत बरामद गरेको थियो ।

नेपालमा अबैध कार्य गरेको आरोपमा यति धेरै संख्यामा विदेशी नागरिक एकैपटक पक्राउ परेको यो पहिलो घटना हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आस्था राउत एयरपोर्ट काण्ड : कफिको कप लिएर विमानस्थलको चेकिङ्गसम्म पुगेपछिको  लफडा (भिडियोसहित) आस्था राउत एयरपोर्ट काण्ड : कफिको कप लिएर विमानस्थलको चेकिङ्गसम्म पुगेपछिको लफडा (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२०काठमाडौं । गायिका आस्था राउतले आफूलाई काठमाडौंको...

सैन्य ‘कु’ का विरुद्ध भएको प्रदर्शनमा गोली लागेर म्यानमारमा १० को मृत्यु, दर्जनौं घाइते सैन्य ‘कु’ का विरुद्ध भएको प्रदर्शनमा गोली लागेर म्यानमारमा १० को मृत्यु, दर्जनौं घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ फेब्रुअरी, २०२१यांगुन, म्यान्मार । करिब एक महिना अघि...

५ महिनाका लागि नयाँ प्रहरी प्रमुख नियुक्त, ज्ञवाली बने २७ औं प्रहरी महानिरीक्षक ५ महिनाका लागि नयाँ प्रहरी प्रमुख नियुक्त, ज्ञवाली बने २७ औं प्रहरी महानिरीक्षक

२०७७ कार्तिक १७ गते सोमबार

१० फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । सरकारले ५ महिनाका लागि...

कोरोना संक्रमणबाट निको हुनेको संख्या १२ पुग्यो कोरोना संक्रमणबाट निको हुनेको संख्या १२ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ मार्च, २०२०चितवन । । नेपालमा कोरोना संक्रमणलाई जितेर...

Top