इराकस्थित अमेरिकी दुतावासमा भएको आक्रमणको राष्ट्रपति ट्रम्पद्वारा दुःख व्यक्त

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


३१ डिसेम्बर , २०१९
न्यूयोर्क । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले इराकमा रहेको अमेरिकी दुतावासमा आज भएको आक्रमणको घटनाप्रति दुःख व्यक्त गर्नुभएको छ । इराकको राजधानी बग्गादस्थित अमेरिकी दुतावासमा सोमबार भएको सो घटनाप्रति राष्ट्रपति ट्रम्पले गहिरो दुःख व्यक्त गर्दै इराकी सरकारलाई दुतावासको सुरक्षाका लागि थप सुरक्षाकर्मी परिचालन गर्न आग्रह गर्नुभएको हो । बग्दादमा रहेको अमेरिकी दुतावासको पर्खाल नजिकै पुगेर प्रदर्शनकारीहरुले ढुंगामुढा तथा आगजनीको प्रयास गरेका थिए ।

घटनामा इरानी समूहको संलग्नता रहेको अमेरिकी ठहर छ । त्यस क्रममा इरनाबाट प्रतिशिक्षत इराकी सशस्त्र समूहको झण्डा देखिएको अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । राष्ट्रपति ट्रम्पले ट्वीटरमार्फत इराकी सरकार र सुरक्षाकर्मीलाई दुतावासको सुरक्षाका लागि थप सुरक्षाकर्मी परिचालन गर्न आग्रह गर्नुभएको हो ।

उहाँले घटना गराउन इरान जिम्मेवार रहेको बताउँदै यस्ता गतिविधि आफूहरुलाई अमान्य हुने बताउनुभयो । आगजनी र ढुंगामुढाबाट केही सवारी साधनमा समेत क्षति पुगेपछि सुरक्षाकर्मीले बग्दादमा अश्रुग्याँस र केही राउन्ड हवाई फायर समेत गरेको थियो । अहिले सो क्षेत्रलाई पूर्णरुपमा सुरक्षाकर्मीले नियन्त्रणमा लिएको समाचार छ । केहीसाता अघि अमेरिकाले गरेको हवाई आक्रमणमा करिब २ दर्जन इराकीको मृत्यु भएपछि विरोधमा आज बग्दादस्थित अमेरिकी दुतावासमा आक्रमणको प्रयास भएको हो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारतीय नम्बर प्लेटको जीप दुर्घटना हुँदा उदयपुरमा ३ को मृत्यु, ५ घाइते भारतीय नम्बर प्लेटको जीप दुर्घटना हुँदा उदयपुरमा ३ को मृत्यु, ५ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ गाईघाट। पूर्वी नेपालको उदयपुरमा यात्रुबाहक जीप...

गुल्मीमा पहिरोबाट खसेको ढुंगाले च्यापेर एकै घरका ४ जनाको मृत्यु गुल्मीमा पहिरोबाट खसेको ढुंगाले च्यापेर एकै घरका ४ जनाको मृत्यु

२०७६ पुष २३ गते बुधबार

०१ अगस्ट, २०२०तम्घास, गुल्मी । पहिरोसँगै खसेको ढुंगाले च्यापेर...

विवाहित महिलालाई लक्षित गरी सौन्दर्य प्रतियोगिता, तुलाधरले पहिरिइन् ताज विवाहित महिलालाई लक्षित गरी सौन्दर्य प्रतियोगिता, तुलाधरले पहिरिइन् ताज

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ अप्रिल, २०१९ काठमाडौं । विभिन्न उमेर र पेशालाई...

अमेरिकामा कोरोना : ११ को मृत्यु, १ सय ६० भन्दा बढी संक्रमित, १५ राज्यमा कोरोना फैलियो अमेरिकामा कोरोना : ११ को मृत्यु, १ सय ६० भन्दा बढी संक्रमित, १५ राज्यमा कोरोना फैलियो

२०७७ बैशाख २१ गते आइतबार

०५ मार्च, २०२० – सुनिल तिवारी, न्यूर्योक । चीनको...

Top