कास्कीमा सर्तसहित निषेधाज्ञा खुकुलो पारियो, सवारी साधनमा जोर विजोर लागू

Best Khabar Team | २०७७ भाद्र १२ गते शुक्रबार


२८ अगस्ट, २०२०
लेकसाईट, पोखरा कास्की । चार नम्बर प्रदेश अन्र्तगत कास्कीको पोखरामा गएको भदौ ३ गतेदेखि लागू भएको निषेधाज्ञा सर्तसहित खुकुलो पारिएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयले निश्चित सर्त राखेर आज राति १२ बजेदेखि लागूहुने गरी निषेधाज्ञा खुकुलो पारिएको जानकारी दिएको छ । आज रातिबाट निषेधाज्ञा हटाउने चर्चा भएपनि कोरोना संक्रमितको संख्या प्रत्येक दिन देखिइरहेका कारण भोलिबाट लागूहुने गरी निषेधाज्ञा खुकुलो पारिएको जनाइएको छ । सवारीसाधन सञ्चालन, सार्वजनिक सेवा तथा अन्य गतिविधि गर्न स्थानीय प्रशासनले निश्चित मापदण्ड तोकेको छ ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालयले आज जारी गरेको सूचना अनुसार आगामी भदौ २० गतेसम्मका लागि लागू हुने गरी कास्की जिल्लाभित्र सञ्चालन हुने निजी तथा भाडाका सवारी साधनहरुमा जोर विजोर प्रणाली लागू हुनेछ । यसबीचमा सार्वजनिक सवारी साधन सञ्चालनमा भने भदौ २० गतेसम्मको लागि प्रतिबन्ध लगाइएको प्रशासनले जारी गरेको सूचनामा उल्लेख छ । भदौ ७ गते पोखरामा दोश्रोपटक निषेधाज्ञा थप गरिएको थियो ।

तर आज प्रशासनले जारी गरेको सूचना अनुसार बिहान ६ बजेदेखि राति ८ बजेसम्म निजी सवारी साधन तथा भाडाका ट्याक्सीहरुमात्रै जोर विजोर प्रणालीका आधारमा सञ्चालन गर्न पाइने छन् । तर मानिसहरुको भेला, सभा, जुलुस, धर्ना, जात्रा, महोसत्सवजस्ता गतिविधि गर्न पूर्णरुपमा रोक लगाइएको छ । यसका अलावा क्याम्पस, विद्यालय तथा विश्वविद्यालयलगायत सञ्चालन, सिनेमा घर, रंगशाला, पार्टी प्यालेस, पौडी पोखरी, सौन्दर्य केन्द्र, कपाल काट्ने ठाउँलगायत सञ्चालन नगर्न भनिएको छ ।

यस्तै होटल रेस्टुरेन्टले लिएर जाने सेवामात्रै दिनसक्ने गरी अनुमति पाएका छन् भने सार्वजनिक कार्यालयहरु पनि नियम अनुसार सामाजिक दुरी कायम गरीमात्रै सञ्चालन गर्न पाइने छ । प्रशासनले जारी गरेको नियमलाई नमानेर गतिविधि गरेमा कानुन अनुसार कारबाही गरिने पनि विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
राष्ट्रियध्वजाबाहक विमानले ल्याउँदै चीनमा रहेका विद्यार्थीलाई, फागुन ३ मा काठमाडौं आइपुग्ने राष्ट्रियध्वजाबाहक विमानले ल्याउँदै चीनमा रहेका विद्यार्थीलाई, फागुन ३ मा काठमाडौं आइपुग्ने

२०७६ माघ २८ गते मंगलबार

११, फेब्रुअरी-२०२० काठमाडौं । अन्ततः सरकारले लामो समयको गृहकार्य...

बीरगञ्जमा भेटिएका ५३ जना संक्रमितमध्ये सेना, स्वास्थ्यकर्मी र उनीहरुको परिवार पनि बीरगञ्जमा भेटिएका ५३ जना संक्रमितमध्ये सेना, स्वास्थ्यकर्मी र उनीहरुको परिवार पनि

२०७७ श्रावण १५ गते बिहिबार

३० जुलाई, २०२०ठोरी, पर्सा । पछिल्ला दिनहरुमा बीरगञ्जमा कोरोना...

रौतहटका ४ नगरपालिकामा २२ जना कोरोना संक्रमित भेटिए, ३ जना बालबालिका रौतहटका ४ नगरपालिकामा २२ जना कोरोना संक्रमित भेटिए, ३ जना बालबालिका

२०७७ जेठ १३ गते मंगलबार

२६ मे, २०२०चन्द्रनिगाहपुर । रौतहटमा आज थप २२ जनामा...

स्वस्थानी व्रत–कथाको सामाजिक महत्व स्वस्थानी व्रत–कथाको सामाजिक महत्व

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

यस वर्षको स्वस्थानी व्रतकथा तथा माघ स्नान गत पुस...

Top